اقتصادی سفر کنید؛ شمال تا جنوب ایران را با هزینه‌ای کم ببینید

در شرایطی به فصل سفر نزدیک می‌شویم و کم کم خانواده‌ها خود را آماده گردش و سیاحت می‌کنند که اوضاع اقتصادی و قدرت خرید و هزینه کردن برای بیشتر مردم جامعه بسیار کاهش یافته است. همچنین با افزایش مدام قیمت ارز و هزینه خروج از کشور بیشتر افرادی که تا سال‌های گذشته سفر خارج از کشور نیز جزئی از برنامه فصل سفرشان بوده نیز دیگر توان پرداخت هزینه‌های اینگونه سفرها را ندارند.

برای اینکه بتوانید سفر کم هزینه ای داشته باشید، بهترین استفاده را ببرید باید اصولی را رعایت کنید و برای هزینه‌هایتان برنامه داشته باشید. 

انتخاب برخی از این روش‌های سفر نه تنها از نظر هزینه شما را در مسیری جدید قرار خواهد داد بلکه تصویری جدید از نوع سفر به شما نشان خواهد داد که ممکن است تا قبل از این با آن رو‌به‌رو نشده باشید. تصور بیشتر مردم از سفر رزرو هتل و هتل آپارتمان‌های تمیز و لوکس است که در واقع در پایان سفر تنها هزینه‌ای زیاد برای آن می‌کنند در حالی که می‌توانستند با رفتن به اقامتگاه‌های سنتی هم از دیدن آن خانه‌های قدیمی که الان به اقامتگاه تبدیل شدند لذت ببرند، هم در میزان هزینه‌ها صرفه جویی کنند.

نکته‌ای که درباره اقامتگاه گفتیم تنها یکی از اصولی است که برای داشتن سفر کم هزینه می‌توان به کار برد؛ در ادامه درباره دیگر کارهایی صحبت خواهیم کرد که به شما در مدیریت هزینه سفر کمک خواهند کرد.

طبیعت گردی

یکی از سفرهایی که نسبت به دیگر سفرها هزینه کمتری دارد طبیعت گردی است. امروزه به همان دلایلی که گفتیم سفرهای پر خرج از برنامه بیشتر مردم خط خورده‌اند و کارهایی مانند طبیعت گردی و ماجراجویی جایگزین آنها شده است.

بسیاری از شرکت‌های گردشگری به دلیل استقبال بیش از حد مردم به طبیعت گردی فروش تور طبیعت گردی را در اولویت‌های خود قرار داده‌اند. بسیاری از مردم این تورها را به دلیل هزینه کمتر نسبت به دیگر تورهای داخلی یا حتی خارجی انتخاب می‌کنند. حتی بسیاری از مردم خود اقدام به سفرهای طبیعت گردی می‌کنند که حتی در بهترین حالت برای صرفه جویی در هزینه اقامت در چادرهای سفری یا کمپینگ را برای اینگونه سفرها انتخاب می‌کنند.

مسئله اقامت در سفر، برای بسیاری از افراد از مشکلات بزرگ به شمار می‌آید. هزینه بالای اقامت در هتل و ویلا در شمال کشور باعث شده است تا سفر با چادر و به سبک کمپینگ در میان خانواده‌ها خصوصا جوانان بسیار رواج یابد. غیر از هزینه پایین اقامت در چادر و کمپینگ، حضور با چادر در کنار مناظر زیبا از شمال تا جنوب کشور باعث می‌شود که نقطه‌ای از ایران را برای دیدن از دست ندهید و به راحتی بتوانید در هر کجایی از ایران با کمترین هزینه اقامت داشته باشید. اما اقامت در چادر اصولی دارد که باید آنها را در سفرها رعایت کرد. اول اینکه در مناطق گرم و معتدل امکان کمپینگ وجود دارد و در فصل سرد سال از کمپینگ در مناطقی که سرما آزار دهنده است خودداری کنید. در فصل تابستان و بهار بهترین شهرها برای کمپینگ شهرهای شمالی و غربی هستند و در زمستان شهرهای جنوبی و سواحل خلیج فارس را برای چادر زدن انتخاب کنید.

سفر‌ با خانواده و پرجمعیت

یکی دیگر از راه‌های سفر ارزان، سفر با تعداد بالای دوستان و آشنایان است. در اینگونه سفرها بیشتر هزینه‌ها میان تعداد بیشتری از افراد تقسیم می‌شود و با انتخاب فردی برای خرج کردن می‌توانید هزینه‌ها را نیز به صورت اصولی اداره کنید.

قیمت بیشتر ویلا‌ها، خانه‌‌ها، اتاق‌ها، سوییت‌ها، آپارتمان‌ها برای تعداد کم اصلا به صرفه نیست. با انتخاب همسفران خوب و خوش سفر هم از سفر لذت ببرید و هم در هزینه‌ها خصوصا هزینه اقامت صرفه جویی کنید. درباره مقایسه اجاره خانه یا ویلا در سفرهایی که جمعیت در آن زیاد است باید گفت که قیمت مناسب اجاره خانه نسبت به هتل به قدری قابل توجه است که برای بسیاری از مسافران انتخاب این نوع سفر نسبت به انتخاب هتل باید ارجحیت داشته باشد. شهرهای شمالی ایران از معروف‌ترین مکان‌ها برای اجاره ویلا و خانه برای خانواده‌های پرجمعیت است و در فصول سفر با تعداد بی‌شمار ویلاها و خانه‌ها در این خطه از ایران برای اجاره مواجه خواهید شد.

خوردن غذاهای محلی

یکی از تفریحاتی که در سفر نمی‌توان از آن گذشت خوردن غذای محلی است. تصور بسیاری از افراد در سفر، رفتن به رستوران‌های شیک و لوکس است اما این را فراموش نکنید که رستوران‌هایی که از نظر ظاهر خیلی مانند رستوران‌های لوکس نیستند ممکن است غذایی بسیار لذیذتر داشته باشند.

در سفر به شهرهای ایران از مردم محلی درباره بهترین رستورانی که غذای محلی‌ می‌پزد پرس  و جو کنید و به آنجا بروید و از خوردن غذایی خوشمزه لذت ببرید. در بسیاری از شهرهای توریست پذیر یکی از راه‌های امرار معاش مردم محلی فروش غذای محلی و خانگی است. هزینه‌ای که برای خرید یک پرس غذای خانگی صرف می‌کنید جدا از به صرفه بودن کمکی به مردم محلی آن منطقه برای رونق کسب و کارشان است.

انتخاب بهترین تور گردشگری

سفر به صورت تنهایی برای بسیاری از افراد سخت است و ترجیح می‌دهند تا سفر را به صورت گروهی انجام دهند. در بیشتر مواقع با انتخاب بهترین تور نه تنها در هزینه می‌توانید صرفه جویی کند بلکه کیفیت سفر را نیز می‌توانید تغییر دهد. بسیاری از تورها برای انتخاب مناسب نیستند، به این معنا که امکاناتی که این تورها ارائه می‌دهند، کیفیت سفر، کیفیت غذایی که ارائه می‌دهند و خیلی چیزهای دیگر در این تورها در پایین‌ترین سطح قرار دارد.

مسافرت به یکی از تفریخات مردم برای فرار از روزمرگی و خستگی زندگی شهری تبدیل شده است. به همین منظور امروزه بسیاری از شرکت‌های گردشگری تور یک روزه و تور چند روزه را با بهترین قیمت‌ها در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و انتخاب بهترین از میان آنها می‌تواند کاری نسبتا آسان باشد. فقط کافی است که نسبت هزینه‌ای که دریافت می‌کنند و خدمتی که ارائه می‌دهند را مقایسه کنید و درباره انتخاب از میان آنها تصمیم بگیرید.

بهترین تورهای داخلی یک روزه، چند روزه و طبیعت گردی را از وبسایت تخفیفان خریداری کنید.

این متن به سفارش تخفیفان نوشته شده است 

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.