قیمت تور کربلا در سال 1398 چقدر است؟

تا پایان سال چند ماهی مانده است و همچنان عشاق زیارت کربلای امام حسین (ع) در حال برنامه ریزی برای یک سفر زیارتی به عتبات عالیات هستند. اما قیمت تور کربلا 98 چقدر است؟

چند سالی می‌شود که خیلی‌ها به واسطه راهپیمایی اربعین سالی یک بار به کربلا و نجف می‌روند. از آنجایی که با توجه به وضعیت ویژه این ایام هزینه این سفر زیارتی کم تمام می‌شود، طبیعی است که خیلی‌ها این فرصت خوب را از دست ندهند.

اما افراد زیادی از عاشقان ابا عبدالله هستند که به دلایل مختلف چون داشتن فرزند کوچک، بالا رفتن سن، شلوغی زیاد زمان اربعین، نگرانی از کافی نبودن زمان زیارت، مشغله‌های کاری و… نمی‌توانند در راهپیمایی باشکوه اربعین شرکت کنند و به همین دلیل تصمیم می‌گیرند روزهای دیگر سال به زیارت عتبات عالیات بروند.

در حال حاضر می‌توان به صورت زمینی و هوایی به عراق رفت و به زیارت کربلا، نجف، کاظمین و حرمین شرفین عسگریین مشرف شد. برخی با توجه به میزان بودجه خود سفر زمینی را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر نیز با توجه به شرایط جسمانی یا مالی که دارند از هواپیما برای رفتن به عراق بهره می‌برند.

در طول سال‌ تورهای زیادی برای کربلا و نجف برگزار می‌شود که برخی از آنها توسط موسسات و افراد شخصی و بیشتر آنها توسط آژانس‌های مسافرتی تحت نظر سازمان حج و زیارت انجام می‌شود. اما آنهایی که آرزوی کربلا دارند یا حتی آنهایی که بارها به عتبات عالیات رفته‌اند، دنبال این هستند که ببینید قیمت تور کربلا در سال 1398 چقدر است.

هزینه‌های تور به موارد مختلفی چون فاصله شهر مبدا تا کربلا یا نجف، محل اسکان، نوع پرواز، مرز خروج زمینی، خدمات ویژه، غذا و… بستگی دارد. در حال حاضر هم می‌توانید سراغ تورهای زمینی و هم سراغ تورهای هوایی بروید. اگر همچنان دغدغه قیمت دارید یکی از گزینه‌های پیش روی شما استفاده از تور کربلا ارزان هوایی یا تور کربلا ارزان زمینی است. یکی دیگر از پیشنهادات موجود استفاده از تور اقساطی کربلا است.

اما همان طور که گفتیم قیمت تور کربلا 98 بسته به موارد مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در بین تورهای زمینی می‌توان تورهایی از یک میلیون و 300 هزار تومان تا دو میلیون و سیصد هزار تومان پیدا کرد. در مورد تورهای هوایی نیز قیمت‌ها از دو میلیون و نهصد هزار تومان شروع شده و به بالای چهار میلیون تومان می‌رسد.

کربلا و نجف که بیشترین مدت زمان اقامت شما در این دو شهر است، هتل های نسبتا خوبی دارند، ولی طبیعتا در تورهای ارزان قیمت باید با هتل‌ها و مراکز اقامتی درجه 2 و 3 بسازید. البته در قیمت تور کربلا 98 مواردی چون ویزا، حمل و نقل تا مرز و داخل کشور عراق، هزینه اسکان، سرویس و خدمات ویژه، غذا و… در نظر گرفته شده است و شما فقط باید آماده سفر باشید.

قیمت تور کربلا 98 معمولا برای 7 روز است. البته تورهای 10 روزه یا کمتر هم داریم که تورهای 5 روزه معمولا برای سفرهای هوایی به عتبات عالیات است. تورهای زمینی به وسیله اتوبوس و قطار انجام می‌شود که در صورت انتخاب قطار باید هزینه بیشتری نسبت به اتوبوس بپردازید.

منبع: تورهای 7 و 10 روزه کربلا زمینی و هوایی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.