آشنایی با رقیب جدید سنگ طبیعی جهت کفسازی

امروزه شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی به خصوص در سنگ‌های طبیعی هستیم. با افزایش قیمت مصالح ساختمانی، بسیار سعی می‌شود که در هزینه و استفاده از متریال کاملا حساسیت به خرج داده شود و با حساب و کتاب دقیق‌تری که به صرفه باشد از مصالح مختلف استفاده شود. به طور مثال سنگ‌های طبیعی در حال حاضر به شدت دارای قیمت بالایی می‌باشد و در صورتی که فرد بتواند جایگزین مناسبی برای این محصولات پیدا کند، به دلیل قیمت بالا جایگزین سنگ‌های طبیعی خواهد کرد.

این روز ها محصول جدیدی در بازار سرو صدا به پا کرده که شاید بتواند جایگزین بسیار مناسبی برای سنگ های طبیعی کف باشد. پس در ادامه این مقاله کوتاه همراه من باش تا به معرفی و بررسی دقیق این محصول بپردازیم.

سنگ مصنوعی

نام این محصول سنگ مصنوعی با سنگ مصنوعی سمنت پلاست است که البته نامی که این روزها به شدت برای این محصول استفاده می شود، موزاییک پلیمری است. شاید با شنیدن نام موزاییک پلیمری یاد محصولات پلاستکی خواهید افتاد، اما نه موزاییک پلیمری همان سنگ مصنوعی است. این محصولات همان کفپوش ها و موزاییک های قدیمی هستند که با کمی تغییر در متریال این محصولات، مزایای بسیاری در مشخصات این کفپوش ها به وجود آمده است که بسیار بازار را به وجود آورده است.

استفاده از افزودنی های بتن در متریال این کفپوش های بتنی باعث شده است که مقاومت دمایی این محصولات بسیار افزایش یابد و شکل ظاهری آن را نیز بسیار جذاب تر و براق تر کند در همین جهت برخی از طرح های این کفپوش کاملا مشابه با سنگ دارند که به آن ها موزاییک های طرح سنگ نیز می گویند.

در ادامه می پردازیم به بررسی مزایا و معایب این کفپوش دوست داشتنی و علت اینکه میتوانیم جایگزین سنگ های طبیعی کنیم در چی هستش رو بررسی خواهیم کرد.

موزاییک پلیمری

برخی از ویژگی های سنگ مصنوعی

از مهمترین ویژگی های این کفپوش ها مقاومت دمایی بالا این محصولات می باشد. به دلیل استفاده از افزودنی های بتن در متریال این محصول، جذب آب آن تا حدودی نزدیک به صفر شده و به راحتی می توان در سردترین و گرم ترین نقاط ممکن استفاده کرد. حتی در یخبندان نیز دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد.

مورد بعدی از آنجایی که این محصولات کاملا یک کفپوش فانتزی هستند و نمیتوان از آن ها در نواحی صنعتی استفاده کرد، موزاییک های پلیمری نسبت به دیگر محصولات فانتزی دارای مقاومت فشاری بسیار خوبی می باشند. یعنی به طوری که در پارکینگ هایی که عبور و مرور ماشین های سبک انجام می شود، میتوان استفاده کرد. در نواحی که عبور و مرور ماشین های سنگین و صنعتی مثل کامیون و تریلی انجام می شود، نباید از این کفپوش های دوست داشتنی استفاده کرد.

از دیگر ویژگی های این سنگ های مصنوعی می توان به شکل ظاهری بسیار زیبا و جذاب آن اشاره کرد. شکل ظاهری این کفپوش های بسیار براق و جذاب هستند که در نگاه اول قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد. در همین حین دارای تنوع بسیار بالایی در طرح بندی، رنگ بندی و سایز بندی هستند که به راحتی می توانید هر شکل، رنگ و ابعادی که دوست دارید و حس میکنید مناسب محل پروژه شماست را انتخاب کنید. کاملا دست شما در انتخاب طرح مدنظر خود باز است.

سنگ مصنوعی

نصب این کفپوش های نیز به شدت آسان است، یعنی به دلیل وزن سبکی که دارد با کمک نیروی انسانی، همانند موزاییک های قدیمی میتوانید با ملات ماسه و سیمان فرآیند نصب را به خوبی انجام دهید.

و اما مورد آخر که مهم ترین علتی است که میتوان سنگ مصنوعی را جایگزین سنگ طبیعی جهت کفسازی کرد است قیمت این کفپوش می باشد. قیمت این محصولات به شدت خوب و مناسب است که به راحتی میتواند برای هر پروژه ای مناسب و مقرون به صرفه باشد.

معایبی که می توان درباره این محصول گفت این است که در مکانی که عبور و مرور ماشین سنگین انجام می شود نمیتوان استفاده کرد، که البته نکته عجیبی نیست زیرا شما با محصولی کاملا فانتزی روبرو هستید و اصلا توقع محصول صنعتی را از آن نباید داشت.

مورد بعدی خرید این محصول است. این روز ها به شدت کارگاه هایی هستند که جهت سود بیشتر، این محصولات را به صورت درجه سه و چهار و با همان چهره با کیفیت روانه بازار میکنند که به شدت باید در امر خرید حواسمان جمع باشد که از منابع معتبر خرید خود را انجام دهیم.

برخی از تولید کنندگان معتبر موزاییک پلیمری

از برترین تولید کنندگان و فروشندگان سنگ مصنوعی و یا موزاییک های پلیمری می توانم مجموعه آبین بتن را به شما معرفی کنم. آبین بتن از منابع معتبر تولید کننده انواع سنگ های مصنوعی و محصولات بتنی است و می تواند منبع بسیار مناسبی جهت خرید این محصولات باشد.

از دیگر منابع تولید کننده این محصولات می توان به گروه تولیدی صنعتی کیان برنا نیز اشاره کرد که می توانید جهت خرید این محصولات به این منبع هم نیز مراجعه فرمایید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش مجموعه آبین بتن منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.