سینک ظرفشویی فانتزی و نیمه فانتزی چیست؟

شیرآلات و سینک ظرفشویی یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که در هر آشپزخانه‌ای استفاده می‌شوند. با توجه به اهمیت این محصولات، این روزها شاهد انواع مختلفی از طرح‌های سینک و شیرآلات در بازار هستیم. یکی از جدیدترین نوع ظرفشویی، طرح‌های فانتزی و نیمه فانتزی است که بسیاری از برندهای تولیدکننده به بازار ارائه می‌دهند. اما این نوع سینک‌ها چه تفاوتی با هم دارند و برای چه نوع آشپزخانه‌هایی مناسب‌ترند؟ با ما همراه شوید تا به شما پاسخ دهیم.

سینک ظرفشویی فانتزی

اگر به آشپزخانه‌های مدرن سر بزنید، شاهد طرح‌های جدید سینک خواهید بود که شما را شگفت‌زده می‌کند. اما این نوع سینک‌ها چطور ساخته می‌شوند؟ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سینک ظرفشویی فانتزی، داشتن ورقه‌های استیل ضخیم (0.8 میلی‌متر به بالا) است. در این محصولات لگن با عمق بیشتری طراحی شده است که بتوانید به نحو بهتری از آن برای جابجا کردن ظروف و یا میوه و سبزیجات استفاده کنید.

جالب است خرید شیرآلات آشپزخانه برای این گروه از شیرآلات نیز با توجه به طراحی آن‌ها انجام می‌شود. از آنجا که عمق لگن آن‌ها زیاد است، باید شیرآلات نیز بلند باشد تا باعث پاشش آب به اطراف نشود و شستشو به راحتی انجام شود. ضمن اینکه شیرآلات بتوانند فشار آب را کنترل کنند.

دلیل استفاده از ورقه‌های ضخیم برای تولید این نوع سینک، امکان ایجاد طرح‌های جدید و خلاقانه است. از سوی دیگر این محصولات مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارند.

سینک ظرفشویی نیمه فانتزی

نوع دیگری از سینک‌های موجود در بازار به شکل نیمه فانتزی طراحی شده‌اند. این نوع سینک به سینک‌های معمولی و قدیمی شباهت زیادی دارند و از سوی دیگر با طرحی شبیه به سینک‌های فانتزی طراحی می‌شوند. در واقع سینک نیمه فانتزی را باید حد وسط بین سینک معمولی و فانتزی بدانیم.

برای تهیه این سینک‌ها از ورقه‌هایی با ضخامت 0.6 و یا 0.7 میلی‌متری استفاده می‌شود. میزان ضخامت آن‌ها نسبت به سینک ظرفشویی فانتزی کمتر است، با این حال مقاومت زیادی در برابر ضربه دارند.

فرق سینک فانتزی و نیمه فانتزی

با توجه به تعریفی که از سینک‌های فانتزی و نیمه فانتزی شد، احتمالا برایتان سوال است که بین این دو نوع سینک چه تفاوتی وجود دارد؟ به طور کلی فرق بین این سینک‌ها عبارتند از:

تفاوت در ضخامت بین دو سینک

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های بین سینک فانتزی و نیمه فانتزی به ضخامت آن‌ها مربوط می شود. همانطور که اشاره کردیم سینک‌های فانتزی با ورق‌های ضخیم بالای 0.8 میلی‌متر تهیه می‌شوند. عمق آن‌ها بین 16 تا 22 سانتیمتر است و از نظر ابعاد کوچکتر هستند. اما سینک‌های نیمه فانتزی از ورق‌هایی با ضخامت 0.6 یا 0.7 میلی‌متر تهیه می‌شوند. عمق لگن این سینک‌ها بین 12 تا 16 سانتیمتر است.

تفاوت در مدل و طرح

یکی دیگر از تفاوت‌های بین سینک‌های فانتزی و نیمه فانتزی به طرح و مدل آن‌ها مربوط می‌شود. همان طور که از نام سینک‌های فانتزی مشخص است، برای ساخت آن‌ها از طرح‌های خلاقانه‌ و متفاوتی استفاده می‌شود. برای مثال برخی از انواع سینک‌های فانتزی با لگن‌های گرد یا پنج ضلعی طراحی می‌شوند که با انواع مدل‌های کلاسیک تفاوت زیادی دارند.

تفاوت سینک ظرفشویی فانتزی و نیمه فانتزی

سینک‌های نیمه فانتزی بیشتر به سینک‌های معمولی شبیه هستند و ممکن است در قسمت سینی آن‌ها تفاوت ایجاد شده باشد. برخی از مدل‌های این سینک به شکل ساده‌ طراحی می‌شوند که طبق گفته مشتریان، کاربرد آسانتری دارند و برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب هستند.

کیفیت سینک‌های فانتزی و نیمه فانتزی

یکی دیگر از تفاوت‌های بین این دو نوع سینک به کیفیت آن‌ها مربوط می‌شود. از نظر آلیاژی که برای تولید این سینک‌ها استفاده می‌شود، باید گفت شباهت زیادی به یکدیگر دارند. اما از آنجا که در سینک‌های فانتزی از ورق‌های ضخیم‌تری استفاده می‌شود، مقاومت آن‌ها در برابر ضربه، حرارت و وزن سنگین بیشتر است. سینک‌های نیمه فانتزی سبک‌تر هستند و از آلیاژ‌های ضد زنگ تهیه می‌شوند که از نظر طول عمر درست شبیه به سینک‌های فانتزی هستند.

تفاوت سینک‌های فانتزی و نیمه فانتزی در قیمت

همانطور که قیمت شیرآلات شودر تا حد زیادی به کیفیت، طراحی و آلیاژ آن‌ها بستگی دارد، در مورد سینک‌های فانتزی و نیمه فانتزی هم به همین صورت است. سینک‌های فانتزی با توجه به طرح‌های جدید و آلیاژ‌ مقاوم‌تر نسبت به سینک‌های نیمه فانتزی گرانتر هستند. اگر توان مالی کمتری دارید، می‌توانید یک سینک نیمه فانتزی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

شیرالات مناسب سینک

برای هر نوع سینکی که برای آشپزخانه نصب کرده‌اید، به شیرآلات متفاوتی نیاز دارید. وقتی عمق لگن سینک بیشتر باشد، اگر شیر از کف لگن فاصله زیادی داشته باشد، با فشار بیشتری با آن برخورد می‌کند و پاشش آب به اطراف و خیس شدن را به دنبال دارد. در حالی که شما می‌توانید با تهیه شیرالات مناسب از این مشکل جلوگیری کنید. در بازار شیرآلاتی وجود دارد که از فشار آب می‌کاهند و آب خروجی همراه با حباب‌های آب خارج می‌شود که حجم بیشتر اما فشار کمتری دارد. در عین حال آب خارج شده از شیر به نرمی با سینک برخورد می‌کند تا مانع از پاشش آب به اطراف شود.

در آخر

سینک ظرفشویی نیمه فانتزی و فانتزی دو نوع جدید از سینک‌های مناسب برای آشپزخانه هستند. استفاده از این دو نوع سینک برحسب کاربرد، طرح و شکل آن‌ها انجام می‌شود. این دو نوع سینک می‌توانند به صورت دو لگنه و یا تک لگنه باشند که بتوانید متناسب با اندازه آشپزخانه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برای آشپزخانه‌های کوچک و مدرن، سینک‌های ظرفشویی فانتزی مناسب‌تر هستند. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش شودر منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.