تماشا کنید: دست‌هایی که ما نمی‌توانیم ببینیم، فیلمی از مراحل رشد و برداشت قهوه

این فیلم پرتره‌ای از انسانیت پنهانی است که در هر مرحله از رشد و برداشت قهوه وجود دارد. فیلم در سال ۲۰۱۷ در ناحیه ماتاگالپای نیکاراگوئه فیلم برداری شده است. هدف ما این است که این بشریت را از طریق توانایی سینما و ارتباط مستقیم ما با زندگی عاطفی مردم روی صفحه نمایش، به مخاطبان بشناسانیم. تمرکز ما جزئیات کوچکی از کار انسان بود که در هر مرحله از فرآیند نقش داشت. 

ما هر روز از نعمتی که اقتصاد جهانی به ما را ارائه می‌دهد راضی هستیم. قهوه می‌خوریم، روزمان را شروع می‌کنیم اما در عین حال، تلاش‌های پنهان، غرور، کار و قلب انسان‌هایی که به ما این نعمت‌ها را ارائه می‌دهد، از ما پنهان هستند. این جدایی از کارگر و تلاش مردمی مانند ما، مانع از فکر کردن درباره انتخاب‌هایی است که ما به عنوان مصرف کنندگان انجام می‌دهیم.

این جدایی مانع از تفکر منتقدانه ما بر راه‌های مهمی که انتخاب می‌کنیم می‌شود که بر روی دیگران در اطراف این سیاره تاثیر می‌گذارد. در نتیجه اغلب غیرممکن است به افرادی که روزانه کار می‌کنند تا بتوانند این نعمت ها را برای ما فراهم کنند، احترام گذاشت و افتخار کرد.

در این مستند کوتاه به نام: “دست‌هایی که ما نمی‌توانیم ببینیم” تلاش شده که این پرده، حتی فقط برای چند دقیقه این میان برود. هدف در این مستند این است که سعی شود کار کارگر برای تولید کالایی ساده اما ضروری را ببینیم. در نیکاراگوئه هر مرحله از تولید قهوه را دنبال کردیم. ماموریت ما ساده بود، گواهی بر این که بشریت بخشی از این فرآیند است. در واقع یان فیلم مستندی است درباره قهوه که مرحله به مرحله با انسان هایی که در این کار درگیر هستند، همراه است.

فیلم از: Travis Lee Ratcliff

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.