استانداردهای لازم برای چیدمان و دکوراسیون اتاق اداری کوچک

اگر یک دفتر کار کوچک دارید احتمالا ساعاتی از روز کلافه می‌شوید، دوست دارید به فضای بازتری بروید و اندکی ذهن خود را آزاد کنید. حتی شاید خیلی تمایلی به دعوت کردن از دیگران برای برگزاری جلسه در دفتر کار خود نداشته باشید زیرا چندان زیبا و مجلل نیست. اما اگر به شما روش‌هایی را یاد بدهیم که دکوراسیون اتاق اداری کوچک خود را تبدیل به یک جای شیک بکنید چطور؟ در این مقاله اصول چیدمان دکوراسیون اتاق اداری کوچک را یاد می‌گیریم.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون اتاق اداری کوچک

برای چیدمان فضاهای کوچک اصول و ترفندهایی وجود دارد که روح خوبی به فضا ببخشد و محیط شما را بزرگ‌تر از چیزی که واقعا هست نشان دهد. در ادامه به بررسی چند مورد از این موارد می‌پردازیم.

توجه به نیازها

لازم است در انتخاب وسایل خسیس باشید! باید به نیازهایتان توجه کنید و از تهیه کردن و قرار دادن وسایل غیرضروری در دفتر خود بپرهیزید. این کار به شما کمک می‌کند دفترتان را بیش از حد شلوغ نکنید.

نور طبیعی

استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون اتاق اداری کوچک به شما کمک می‌کند فضای زیبا و با روحی داشته باشید. همچنین نور طبیعی فضای شما را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان خواهد داد و از خمودگی افراد حاضر در اتاق جلوگیری می‌کند.

میز کار گروهی

اگر گروهی از افراد هستید که در یک اتاق کار می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از میز کار گروهی استفاده کنید. این موضوع به شما این امکان را می‌دهد که حداکثر استفاده را از فضا بکنید. همچنین با چیدن وسایل ضروری روی میز، دیگر نیازی به استفاده از کمد‌ها و کشوهای بسیار ندارید و می‌توانید یک چیدمان اتاق اداری کوچک بهینه داشته باشید.

استفاده از فضای مرده

تقریبا می‌توان گفت در تمامی فضاها، مناطقی وجود دارد که به آن فضای مرده می‌گوییم. فضاهای مرده مناطقی هستند که نه می‌توانید در آن میز بگذارید و نه جایی برای گذاشتن وسایلی مانند صندلی دارد. فضاییست که عملا جزو دکوراسیون دفتر کار کوچک محسوب نمی‌شود. اما دقیقا همین فضاها نقاط طلایی‌ای هستند که شما باید به سراغشان بروید و حداکثر استفاده را از آن‌ها بکنید.

رنگ‌ها

یکی از مهم‌ترین عوامل در طراحی دکوراسیون اتاق اداری کوچک، رنگ‌های استفاده شده در فضا هستند. اگر فضای کوچکی دارید بسیار مهم است که از رنگ‌های روشن مانند سفید، طوسی روشن، کرمی، استخوانی و… استفاده کنید. این رنگ‌ها فضا را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهند.

طرح‌ها

اگر دغدغه‌ی بزرگ نشان دادن فضا را دارید، از استفاده از موارد طرح‌دار بپرهیزید. ساعت‌های دیواری خیلی شلوغ،‌ فرش‌ها و کفپوش‌ها، کاغذهای دیواری، قاب‌های نقاشی و… را از دکوراسیون خود حذف کنید. این موارد در یک دفتر کوچک می‌تواند احساس خفگی به فضای شما بدهد.

گیاه‌کاری

برای خارج کردن دکوراسیون اتاق اداری کوچک از سادگی می‌توانید از گلدان‌های گیاهان طبیعی استفاده کنید. گل‌ها همزمان که رنگ را به فضا تزریق می‌کنند، می‌توانند در تهویه هوا کمک کند و احساس تازگی و شادابی را جاری سازند.

مبلمان اداری مناسب برای فضاهای کوچک

مبلمان را نمی‌توانیم از یک فضای اداری حذف کنیم. صندلی، میز و… از مواردی هستند که فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کنند. عموما میزهای اداری در سایزهای متنوعی در بازار موجود هستند که خرید میزی مناسب با فضای مورد دسترس شما، از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکوراسیون اتاق اداری کوچک

پس مهم است در انتخاب این موارد به گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم یک طراحی بهینه برای دکوراسیون اتاق اداری کوچک داشته باشیم.

با مراجعه به مرکز خرید انواع میز ادای مدرن می‌توانید به راحتی انتخابی متناسب با محیط خود داشته باشید.

در ادامه نیز به مواردی که در انتخاب مبلمان باید به آن دقت داشت باشید، خواهیم پرداخت.

سبک دکوراسیون

اگر دفتر کار شما کوچک است احتمالا جابجا کردن صندلی‌ها و مبلمان در آن کار راحتی نیست. در این صورت ممکن است مجبور شوید صندلی‌ها را برای جابجا کردن از جایشان بلند کنید. پس بهتر است به سراغ نمونه‌های سبک‌تر بروید.

طراحی ظریف

برای طراحی دکوراسیون اتاق اداری کوچک بهتر است به سراغ نمونه صندلی‌های ظریف‌تر بروید. نیازی نیست از صندلی‌های مدیریتی بسیار مجلل که معمولا ابعاد بسیار بزرگی دارند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند استفاده کنید.

رنگ خنثی

مواجه شدن با تعدادی صندلی رنگارنگ در یک فضای کوچک احساس خوبی به افراد نمی‌دهد. به شما پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید تمام صندلی‌ها را از یک رنگ انتخاب کنید تا سادگی ایجاد شده، فضای شما را بزرگ‌تر نشان دهد.

پشتی کوتاه

مزیت صندلی‌هایی با پشتی کوتاه برای دکوراسیون اتاق اداری کوچک این است که می‌توانید در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید،‌آن را به طور کامل به زیر میز هل بدهید. در این صورت فضای کم‌تری اشغال می‌کنند و تردد در دفتر کار شما آسان‌تر خواهد بود.

صندلی بدون دسته

اگر محدودیت خیلی زیادی در فضا دارید، استفاده از صندلی‌های بدون دسته یکی از بهترین گزینه‌ها است. این صندلی‌ها با این‌که راحتی کم‌تری دارند اما فضای کم‌تری را نیز اشغال می‌کنند.

تقسیم‌بندی فضای دکوراسیون اتاق اداری کوچک

یکی از معضلاتی که در فضاهای کوچک با آن مواجه خواهید شد، ایجاد فضای شخصی برای افراد است. فضاهای کوچک‌تر معمولا اتاقی ندارند و تمام افراد در کل طول روز با هم در تماسند که این موضوع تمرکز در محیط کار را به مشکلی جدی تبدیل می‌کند. همچنین این موضوع می‌تواند باعث ایجاد تنش در بین کارمندان شود.

دکوراسیون اتاق اداری کوچک

برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم اقدام به خرید پارتبشن اداری کنید. این پارتیشن‌ها می‌توانند به اشکال مختلفی به شما کمک کنند. شما می‌توانید با پارتیشن‌بندی به جای دیوار کشی، با هزینه کم‌تری دکوراسیون اتاق اداری کوچک خود را تقسیم‌بندی کنید و فضاهای مختلف و اختصاصی‌ای برای افراد ایجاد کنید.

همچنین با طراحی پارتیشن در اطراف میز کارمندان می‌توانید فضایی اختصاصی برای هر فرد ایجاد کنید که بتواند در آن تمرکز کند. لازم است بدانید که این کار می‌تواند بهره‌وری شغلی در دفتر کار شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

بهترین مبلمان اداری را از کجا تهیه کنیم؟

در این مقاله به سراغ طراحی دکوراسیون اتاق اداری کوچک رفتیم. با هم بررسی کردیم که چه المان‌هایی می‌تواند به ما کمک کند که فضای کوچک خود را در بهینه‌ترین حالت چیدمان کنیم. همچنین آموختیم چگونه بهره‌وری کارمندان را در چنین فضایی بالا ببریم و به فضا روح ببخشیم. این‌که کدام صندلی و مبلمان بهترین گزینه برای یک اتاق اداری کوچک است را با هم یاد گرفتیم.

اما تهیه تجهیزات اداری یکی از بزرگ‌ترین معضلات است. این که مبلمانی پیدا کنیم که بادوام و با کیفیت باشد و همزمان طراحی ارگونومیکی داشته باشد که باعث بروز مشکلات جسمانی در کارمندان نشود کار آسانی نیست. همچنین برای دکوراسیون اتاق اداری کوچک باید به سراغ گزینه‌های ظریف بروید که به راحتی در هر فروشگاهی پیدا نمی‌شود.

شرکت هونیک باکیفیت‌ترین و متنوع‌ترین مبلمان اداری را ارائه می‌دهد. همچنین مرکز خرید انواع میز ادای مدرن نیز هست و می‌توانید انواعی از تجهیزات اداری مختلف مثل میز، صندلی، اکسسوری و دیگر ملزومات اداری را در این فروشگاه پیدا کنید. از طرفی سابقه کاری بالای هونیک می‌تواند خیال شما را از بابت دوام و کیفیت بالا راحت کند. اگر قصد تهیه کردن تجهیزات اداری را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به هونیک سر بزنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.