پارتیشن شیشه ای راهکاری بی‌نظیر در تقسیم محیط

در دنیایی که همگان در پی نوین کردن محیط و دکوراسیون داخلی هستند، استفاده از المان‌هایی که در پویاتر کردن محیط نقش ایفا کنند از نکات برجسته و غیرقابل انکاری است که به یکی از مهمترین آن‌ها یعنی پارتیشن شیشه ای در این مقاله اشاره خواهیم داشت.

پارتیشن‌های شیشه ای راهکاری خلاقانه و مدرن به‌شمار میروند که می‌توانند در بحث جداسازی فضا و تفکیک آن به بهترین شکل ممکن، به کمک ما بیایند. این دیوارها و جداکننده‌های شیشه ای از اقبال عمومی برخوردارند و تاثیر شفافیت آن‌ها در ذهن و روان انسان‌ها مثبت و دوست‌داشتنی قلمداد می‌شود.

شاید تمایل شما که در حال خواندن این محتوا هستید هم پارتیشن‌بندی محیط کاری یا منزل خودتان باشد. اما ممکن است از جزئیات آن که شامل چه مدل‌ها و سبک‌هایی است اطلاعات کاملی نداشته باشید. همچنین شاید نیاز باشد بدانید چه نکاتی را باید برای انتخاب و سفارش پارتیشن شیشه ای مدنظرتان قرار دهید. شاید دنبال این باشید که معایب و مزایایی که استفاده از پارتیشن اداری شیشه ای برای شما بوجود می‌آورد را بهتر بشناسید و در نهایت حتماً دنبال یک تولیدکننده باسابقه و خوشنام در زمینه تولید پارتیشن شیشه ای خواهید بود که بتواند چالش‌های پیش‌روی تولید و اجرای پارتیشن را مدیریت کرده و شما را به هدف‌تان برساند.

ما در این محتوایی که درباره پارتیشن شیشه ای گردآوری شده سعی کردیم به همه سوالات و نیازهایی که شما در ارتباط با این محصول دارید پاسخ دهیم.

انواع مدل‌های پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌ها در سبک و مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند که هرکدام از آن‌ها بنا به شرایط و سلایق کارفرما کاربرد خواهند داشت. بصورت کلی دسته بندی پارتیشن‌های شیشه ای در چند حالت زیر خواهد بود:

 • پارتیشن شیشه ای فریم دار: در این مدل از پارتیشن همان‌طور که از نام آن پیداست، فریم‌های آلومینیومی نقش پررنگی دارند. شیشه ها با چهارچوب‌های آلومینیوم در ارتباط با هم هستند.
 • پارتیشن شیشه ای فریم لس: سبکی مدرن و امروزی از پارتیشن که در آن‌ها از حداقلی‌ترین پروفیل و قاب‌های آلومینیومی استفاده می‌شود. در این مدل شیشه‌ها توسط پروفیل U شکل در کف و سقف ثابت می‌شوند.
 • پارتیشن شیشه ای دو جداره: مواردی که عایق بودن صدا و حفظ هوای گرم و یا سرد داخل اتاقک پارتیشن اولویت داشته باشد، پارتیشن شیشه ای دوجداره بهترین انتخاب خواهد بود. این مدل از حالت مینیمال کمی فاصله خواهد گرفت اما به شدت مستحکم و ایمن است.
 • پارتیشن شیشه ای تک جداره: درصد بسیار بالایی از پارتیشن‌ها امروزه از نوع پارتیشن شیشه ای تک جداره هستند. زیرا شیشه حتی بصورت تک لایه نیزتا درصد مطلوبی از حفاظت دمای سرد و یا گرم و همچنین عایق کردن صدابرخوردار است.

پارتیشن شیشه ای تک جداره

 • پارتیشن شیشه ای مات: مات کردن شیشه‌های پارتیشنی با روش‌های مختلف انجام می‌شود که سندبلاست کردن از معروفترین روش‌هاست. زمانی که نیاز به حفظ حریم شخصی اولویت باشد، می‌توان تمام یا بخشی از پارتیشن را مات کرد.
 • پارتیشن شیشه ای طرح دار: گاهی برندینگ از اولویت‌ها و الزامات کارفرماست. پترن و الگوهای مرتبط با برند میتواند در سطوح شیشه ای پارتیشن خودنمایی و جلوه‌گری نماید.
 • پارتیشن شیشه ای هوشمند: این پارتیشن‌ها دو حالت مات و شفاف دارند. زمانی شما نیاز به حفظ حریم شخصی دارید و زمانی این نیاز مطرح نیست. در چنین مواقعی پارتیشن شیشه ای هوشمند که تنها با فشردن دکمه کنترلی، تغییر حالت را در لحظه رقم میزند انتخاب مناسبی است.
 • پارتیشن شیشه ای رنگی: دیگر پارتیشنی که توانایی ایجاد اصول برندینگ دارد نوع رنگی آن است. هرچند مرسوم نیست که در پارتیشن تمام شیشه از ساختاری رنگی بهره‌مند شود. بهتر است در استفاده از شیشه رنگی برای پارتیشن، در جاهایی که خللی در دید بوجود نمی‌آید بصورت هوشمندانه بهره برد.
 • پارتیشن شیشه ای متحرک: این پارتیشن‌ها بر خلاف پنل‌های دیگر که ثابت هستند. امکان تغییر و جابجایی را دارند. البته استحکام پارتیشن‌های شیشه ای ثابت اقبال عمومی بیشتری را به خود دارد و حالت متحرک، در شرایط و مواقعی که سلیقه و نیاز خاصی از سمت کارفرما عنوان شود بکار گرفته می‌شود.

کلیدی‌ترین نکات قبل از سفارش پارتیشن شیشه ای:

 1. توجه به فضای پارتیشن: به محیطی که می‌خواهید پارتیشن نصب شود دقت کنید تا انتخاب هوشمندانه ای را داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفارش، از یه کارشناس جهت حضور در پروژه کمک بگیرید.
 2. کاربری موردنیاز: به این نکته توجه کنید که مدرنیته اولویت است یا استحکام و یا شاید عایق بودن محیط و…
 3. میزان بودجه: مقدار بودجه‌ای را که برای پارتیشن می‌خواهید کنار بگذارید، مشخص کنید.

پارتیشن شیشه ای مات

مزایا و معایب استفاده از پارتیشن شیشه ای:

پارتیشن‌های شیشه‌ای مزیت‌های فراوانی دارند که استفاده از آنها بدون تردید کاری اصولی و استاندارد خواهد بود. در ادامه تنها چند مورد از مزیت‌های آن و همچنین معایب احتمالی را بررسی خواهیم کرد.

 • گردش نور بالا در محیط داخلی: دیوارهای شیشه ای به دلیل شفافیت شیشه، نور را به آسانی به گردش خواهند آورد و فضایی روشن و دلباز در تمام محیط داخلی رقم خواهد خورد.
 • حس وسیع بودن: به دلیل شفافیت و کدر نبودن دیوارهای پارتیشن شیشه ای، احساس وسعت بالا حتی در محیط‌های کوچک محسوس خواهد بود.
 • جداسازی بدون حس جدایی: در عین حال که با جداسازی بخش‌های مختلف، نظم حاکم خواهد شد بلکه هیچ احساس جدایی در بین پرسنل بوجود نخواهد آمد و احساس کار در کنار یکدیگر را خواهند داشت.
 • سرعت نصب و راه‌اندازی بالا: دیوارهای شیشه ای به سرعت نصب می‌شوند و قابلیت استفاده آنی را دارند. برخلاف دیوارهای بتنی و آجری که زمان و هزینه بالایی خواهند داشت، راه‌اندازی و اجرای پارتیشن شیشه ای به سرعت انجام خواهد شد.
 • تمیز و شیک: یک کار تمیز، مدرن، شیک و دوست‌داشتنی که همگان از آن لذت خواهند برد.

اما پارتیشن شیشه ای ممکن است معایب ناچیزی هم داشته باشد:

 • عدم رعایت کامل حریم خصوصی: دیوارها و جداکننده‌های غیر شیشه ای، می‌توانند بطور کامل حریم شخصی را برای شما حفظ کننده اما ذاتاً شیشه شفاف است و نمیتوان انتظار حفظ حریم خصوصی 100% را از آن انتظار داشت.
 • استحکام و مقاومت کمتر در برابر ضربه و فشار: شیشه ساختار شکننده ای دارد که تا حدودی در برابر ضربه و فشار مقاوم است. اما دیوارهای بتی و آجری به شدن در برابر ضربه و فشار مقاومند. البته دیوارهای شیشه ای را میتوان سکوریت کرد تا مقاومت مطلوبی در برابر ضربه و فشار در آنها ایجاد شود. هرچند که با لمینت کردن آن‌ها، دیگر شیشه نمی‌شکند و فرو نمی‌ریزد.

پارتیشن شیشه ای با درب چوبی

چگونه پارتیشن شیشه ای را سفارش دهیم؟

برای سفارش پارتیشن شیشه ای، تولیدکننده‌های بسیاری حضور دارند که با جستجو در گوگل و… آن‌ها را خواهید یافت. در اینجا ما از شرکتی که تیم فنی با دانش، تیم اجرایی توانمند و با سابقه بالا در این زمینه بهره‌مند است نام خواهیم برد. گروه تولیدی شیکو؛ مجموعه‌ای که می‌توانید 0 تا 100 پروژه پارتیشن شیشه ای را به آن‌ها بسپارید و خروجی کار را با کیفیت بسیار بالا تحویل بگیرید.

و اما نکته مهم درباره این شرکت این است که شیکو واردکننده و توزیع‌کننده یراق‌آلات شیشه سکوریت پارتیشنی در کشور است. شما می‌توانید بدون واسطه از طریق پل‌های ارتباطی زیر با آن‌ها تماس بگیرید.

تلفن دفتر: 02126216122

تلفن همراه: 09193107685

ایمیل: info@iranshico.com

آدرس: تهران، زعفرانیه، باغستان ششم، پلاک 1264، واحد 18، گروه تولیدی شیکو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.