کابینت نئوکلاسیک آیا بهترین انتخاب برای شما است؟ یا انتخاب بهتری دارید!؟

کابینت‌ها نیز به تبع سبک‌های کلی طراحی داخلی دارای سبک‌های مختلفی هستند؛ و کابینت نئوکلاسیک در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین سبک‌هایی است که نیمارکی طراحی، تولید و اجرا می‌کند.

این سبک پرطرفدار امروزه بسیار مورد استفاده بوده و مزایا و البته معایب خاص خودش را هم دارد؛ این کابینت در مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی قابل اجرا می‌باشد. که یکی از دلایل محبوبیت آن، همین تنوع بالا است. اما آیا واقعا کابینت نئوکلاسیک مناسب منزل شما هم هست؟ آیا کابینت نئوکلاسیک نیاز شما را رفع می‌کند؟ محاسن یا معایب آن برای شما روشن است؟ در ادامه به این سبک کابینت خواهیم پرداخت تا جواب این سوال ها را هم بگیرید.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک سبکی رمانتیک در کابینت و الهام گرفته از هنر و معماری کلاسیک است؛ این سبک را می‌توان تلفیقی از معماری کلاسیک و مدرن دانست چراکه ردپای هردو سبک در نئوکلاسیک کاملا مشهود است.

از سویی کابینت‌های کلاسیک، معمولا ارتفاع بلندی دارند و جزء کابینت‌های جادار محسوب می‌شوند؛ طرح‌های سبک، خطوط و انحناهای ساده، فرورفتگی‌ها و کنده‌کاری‌های ظریف، نقش‌های ابتدایی متقارن و… ازجمله ویژگی‌های کابینت کلاسیک است.

و حالا سبک نئوکلاسیک سعی کرده است که مقداری از نقش و طرح‌های سنگین و پیچیده کابینت کلاسیک را بر بستر خلوت و ساده کابینت مدرن پیاده کند؛ در این سبک از چوب، سنگ و متریال مرغوب استفاده می‌شود.

قیمت کابینت نئوکلاسیک چقدر است؟

مانند هر عنصر دیگری که در یک فضای داخلی وجود دارد، قیمت کابینت نئوکلاسیک نیز تابع یکسری فاکتور تاثیرگذار است؛ ازاین‌رو نمی‌توان یک قیمت واحد و ثابت را برای آن عنوان کرد. اما میتوان گفت که عوامل زیر در قیمت کابینت نئوکلاسیک تاثیر زیادی دارند:

 • کیفیت و نوع متریال به کار رفته در ساخت کابینت
 • متراژ کلی کابینت مورد نیاز
 • مقدار، جنس و کیفیت یراق‌آلات و متعلقات کابینت
 • طرح کلی کابینت و میزان سخت بودن اجرای آن
 • میزان به‌روز بودن مدل کابینت
 • دستمزد طراح، تیم تولید و نصب

نحوه محاسبه قیمت کابینت نئوکلاسیک چگونه است؟

قطعا برای شما که طرفدار سبک نئوکلاسیک هستید، قیمت کابینت نئوکلاسیک و همچنین نحوه محاسبه قیمت هر متر مربع از کابینت، مهم است.

قدم اول انتخاب متریالی است که قصد استفاده از آن را دارید؛ چراکه قیمت هر یک متر از متریال‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ نیمارکی کابینت نئوکلاسیک را با تنوع بالایی از بهترین متریال ها طراحی و اجرا میکند.

سپس مساحتی از آشپزخانه که کابینت‌خور است باید اندازه‌گیری شود؛ به این شکل مشخص می‌شود که شما به چه مقدار متریال اولیه برای کل آشپزخانه نیاز دارید.

در قدم بعدی طرح کلی که مدنظر دارید و پس از آن مدل کابینت‌ها مشخص شده؛ سپس باتوجه به جزئیات کابینت، وقتی که نیاز دارد، یراق‌آلات و… قیمت هر متر کابینت محاسبه می‌شود.

انتخاب کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک پروژه سعادت آباد

کابینت نئوکلاسیک سفید، پرطرفدارترین رنگ

بدون شک سفید یک رنگ برآزنده برای کابینت نئوکلاسیک است، اصالت و لطافت رنگ سفید در کنار ظرافت طرح و نقش کابینت کلاسیک باعث می‌شود که این نوع کابینت زیبایی دوچندانی داشته باشد.

رنگ سفید سادگی بیشتری به کابینت نئوکلاسیک بخشیده و باعث می‌شود که از نظر ظاهری بالانس شود؛ بنابراین اگر به دنبال رنگی شیک هستید که کابینت نئوکلاسیک شما را مناسب هر فضای کند سفید بهترین انتخاب است.

کابینت نئوکلاسیک جدید در نیمارکی

هر سبک کابینتی از نظر طرح کلی و جزئیات همواره در حال به‌روز شدن است و کابینت نئوکلاسیک نیز از این قاعده مستثنا نیست.

بنابراین در این سبک نیز برخی طرح‌های کلی، ترکیب رنگ‌ها، یراق‌آلات، جزئیات مدل کابینت و… هرزگاهی جایشان را به نمونه‌های به‌روز و جذاب‌تر میدهند.

باتوجه به محدود شدن روز‌افزون فضاهای داخلی از نظر متراژ در مدل‌های جدید کابینت نئوکلاسیک تلاش می‌کنیم تا از فضا استفاده بهینه شود و کابینت‌ها علاوه بر زیبایی ظاهری در نهایت جادار بودن باشند.

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ، خودت دیزاینر خودت باش !

کابینت‌های نئوکلاسیک جزء سبک‌هایی هستند که به شکل دو رنگ قابل اجرا هستند و از قضا ترکیب رنگ‌های جذابی برای انتخاب هم وجود دارد! در این مدل عموما یک رنگ به عنوان رنگ غالب یا همان رنگ پایه و یک رنگ دیگر هم به عنوان رنگ مکمل انتخاب می‌شود. پس برای انتخاب رنگ های دیزاین خود، وسواس به خرج بده !
طراحی و اجرای کابینت نئوکلاسیک دو رنگ از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه باید این دو رنگ را به نحوی انتخاب کنید که هردو با طرح کلی دکوراسیون داخلی در تناسب باشند.
از طرفی این دو رنگ باید در تناسب یا هارمونی با یکدیگر نیز باشند! در غیر این صورت رنگ نهایی کابینت‌ها از نظر بصری زیبا و جذاب نخواهد بود؛ بنابراین مهم است که در انتخاب رنگ برای کابینت نئوکلاسیک دورنگ، به هارمونی و روانشناسی رنگ‌ها توجه کنید.

 1. ترکیب رنگ‌های مشابه از نظر سایه و توناژ
 2. ترکیب رنگ‌های کنتراست (دو رنگ کاملا متفاوت از نظر رنگ و تون که در کنار یکدیگر هارمونی و ترکیب جذابی ایجاد می‌کنند.)
 3. ترکیب رنگ سایه‌ روشن برای مثال یک رنگ پررنگ برای کابینت‌های پایین و حالت کمرنگ‌تر آن برای کابینت‌های بالا
انتخاب کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک پروژه جردن

طرح کابینت نئوکلاسیک چگونه است؟

در طرح کابینت‌های نئوکلاسیک سعی میکنیم که از شلوغی و پیچیدگی کابینت‌های کلاسیک دوری کنیم و طرح‌ها به سمت سادگی بیشتری تمایل پیدا کنند.

در این کابینت خطوط منحنی و دایره‌های ساده، ستون‌ها و سقف‌هایی با نقش‌های متقارن، الگوهای ظریف، تراش‌ها، نقش‌های هنری و… دیده می‌شود.

تا به حال نیمارکی این کابینت‌ها را به شکل شیشه‌خور، ویترین‌دار و… در مدل های متنوع طراحی و اجرا کرده است. این طرح‌ها به واسطه تراش، برش و کنده‌کاری بر روی قاب و درب کابینت نئوکلاسیک ایجاد می‌شود.

مدل کابینت نئوکلاسیک

اینکه شما چه مدل کابینت کلاسیکی را در آشپزخانه خود اجرا کنید به فضای آشپزخانه و دکوراسیون کلی آن بستگی دارد؛ کابینت نئوکلاسیک می‌تواند همراه با جزیره یا به شکل ساده باشد.

چینش و طرح کلی کابینت‌ها به نحوی انتخاب می‌شود که مثلث کاری آشپزخانه (سینک، اجاق، یخچال) در بهترین جای ممکن قرار بگیرند؛ این مدل کابینت عموما درب‌ها و کشوهای متعدد دارد.

ارتفاع بلند کابینت‌های نئوکلاسیک سبب شده که از نظر مدل داخلی نیز دارای طبقه‌ها و قفسه‌های مختلف باشد.

انتخاب کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک پروژه تهرانپارس

معایب کابینت نئوکلاسیک را هم بشناسید !

در کنار زیبایی ظاهری و جاداری کابینت‌های نئوکلاسیک این کابینت‌ها نیز معایب خاص خود را دارند؛ برای مثال این کابینت‌ها برای دکوراسیون‌هایی که کاملا مدرن هستند مناسب نیست و در دکورهای نئوکلاسیک کاربرد دارد.

از طرفی باتوجه به متعلقات متعدد و استفاده از متریال مرغوب معمولا هزینه اجرای کابینت نئوکلاسیک نسبت به برخی از سبک‌های دیگر بالاتر است.

همچنین وجود طرح و نقش‌های کارشده، تراش‌ها، تزئینات و… باعث شده که این مدل کابینت چندان مناسب فضای کوچک و کم‌نور نباشد؛ این کابینت بیشتر مناسب آشپزخانه‌هایی با مساحت متوسط رو به بالا است.

جمع‌بندی

کابینت نئوکلاسیک یک کابینت هنری، ظریف، شیک و اصیل است که توانسته تلفیقی از ویژگی‌های کابینت مدرن و کلاسیک در خود داشته باشد.

بنابراین در پاسخ به سوال اول باید گفت اگر به شلوغی و حالت مجلل کابینت کلاسیک یا خلوتی و سادگی بیش‌ازحد کابینت مدرن علاقه‌ای ندارید و همچنین اگر دکوراسیون داخلی منزلتان المان‌هایی از هردو سبک مدرن و کلاسیک را در خود دارد و مطلقا نمی‌توانید بگویید که فضا کلاسیک است یا مدرن، کابینت نئوکلاسیک بهترین انتخاب شما خواهد بود.

برای دیدن دکوراسیون آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک، بازدید از سایت نیمارکی را پیشنهاد میکنیم.

1 نظر
 1. حمید

  مطلب کامل و خیلی خوبی بود، خیلی دنبال یه مطلب درباره کابینت نئوکلاسیک گشته بودم که انقدر جامع باشه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.