چرا انتخاب با دقت مشاور املاک واقعاً مهم است؟

فرآیند خرید خانه یک امر استرس‌زا، خسته کننده و اغلب پیچیده است. ده‌ها سند، قانون پیچیده و مالیات وجود دارد که شما حتی نمی‌دانید که با آنها باید چه کنید. چه کسی به شما کمک می‌کند تا همه چیز را مدیریت کنید؟ مشاور املاک!

طبق مقاله منتشر شده در وب‌سایت iranianexchange.com، هر فردی که به‌عنوان مشاور املاک به فعالیت مشغول است باید در ابتدا به وظایف خود آگاهی کامل داشته باشد. در غیر این صورت در روند قانونی تغییر مالکیت اسناد و مدارک مشکلات بسیاری ایجاد می‌شود. مشاوران املاک در حیطه خرید، فروش  و اجاره ملک، و خانه فعال هستند. در واقع این افراد به‌عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده قرار می‌گیرند و با صحبت‌های دوجانبه خود، معامله را انجام می‌دهند. در این مقاله قرار است درباره اهمیت دقت در انتخاب مشاور املاک صحبت کنیم.

مشاوران املاک تجربیات متفاوتی دارند

بسته به اینکه یک مشاور املاک کجا کار کرده است یا مدت زمانی که در این تجارت بوده است چقدر است، تجربیات مختلفی با دیگر مشاوران املاک خواهد داشت! در حالی که برخی تازه کار و با استعداد هستند، برخی دیگر از تمام پیچ و خم‌هایی که می‌تواند در طول یک مذاکره ایجاد شود آگاه هستند و به شما توصیه‌هایی ارائه می‌کنند که باعث می‌شوند که با احتیاط بیشتری پیش بروید.

به این فکر کنید که در این نوع شرایط ترجیح می‌دهید با چه فردی کار کنید و آیا اولویت شما تجربه است و یا اینکه دوست دارید مشاور املاک انتخابی شما تازه کار و با هیجان بالا باشد. آیا معتقدید که تکیه کردن به سال‌ها تجربه بهتر است یا به جای آن یک مشاور املاک نوپا و پرانرژی را ترجیح می‌دهید؟

بسیاری از مشاوران املاک مشغول هستند

همه مشاوران املاک و مستغلات به طور تمام وقت در این تجارت کار نمی‌کنند و همه آنها وقت آزاد کافی برای تمرکز بر شکار خانه و نیازهای شما در برنامه خود ندارند.

در حالی که یک مشاور املاک برای کار کردن با شما نیازی به دسترسی 24 ساعته و 7 روز هفته ندارد، اما شما می‌خواهید مطمئن شوید که فردی را انتخاب می‌کنید که آنقدر غرق کارهای دیگر نباشد که نتواند در فرایند خرید و فروش خانه شما را حمایت و پشتیبانی کند.

مشاور املاک خرید و فروش

در حالی که ما مشاوران املاک را افرادی دارای صلاحیت برای فروش و خرید می‌دانیم، اما برخی از آنها در فیلد فروش بیشتر از خرید خانه مهارت دارند. برخی از مشاوران املاک بر روی لیست کردن خانه‌ها و مدیریت بازاریابی یک خانه تمرکز می‌کنند، در حالی که برخی دیگر در جستجوی خانه و کمک به خریداران خود حرفه‌ای هستند.

اگر قصد خرید خانه را دارید، بهتر است مشاور املاکی را انتخاب کنید که معمولاً به جای فروشندگان، با نسبت خریداران بالاتری کار می‌کند.

بهتر است با مشاور املاک کنار بیایید

قرار نیست با هرکسی که ملاقات می‌کنید کنار بیایید و همین امر در مورد مشاوران املاک مختلف نیز صدق می‌کند!

اگر فقط به توصیه یکی از دوستانتان تکیه کنید یا نزدیکترین مشاور املاک را برای کار انتخاب کنید، ممکن است یکی از استرس‌زاترین معاملات زندگی را با شخصی که به طور خاص هیچ ارتباطی با آن برقرار نمی‌کنید، انجام دهید. هیچ دلیلی وجود ندارد که با مشاور املاکی که همراهی او در کار را دوستانه نمی‌بینید، کار کنید.

برای اینکه بفهمید آیا یک مشاور املاک برای شما مناسب است، قبل از شروع کار با او برای صرف قهوه یا یک وعده غذایی قرار بگذارید. در این مدت به آنچه از شما می‌پرسد توجه کنید. آیا او روی بودجه شما متمرکز است یا تمرکز او روی هدف نهایی شما است؟ آیا نحوه صحبت او در مورد املاک را دوست دارید؟

مشاور املاک مناسب برای اکثر مردم، یک مشاور املاک متمرکز بر مشتری خواهد بود و به چیزی بیش از درآمد خود اهمیت می‌دهد.

همه مشاوران املاک مهارت‌های یکسانی ندارند

هر مشاور املاکی تخصص‌های خود را خواهد داشت و شما باید مشاور املاکی را پیدا کنید که دقیقاً مطابق با آنچه شما به دنبال آن هستید، باشد.

آیا به دنبال خانه‌ای با فضای تجاری هستید؟ شما باید به دنبال مشاور املاکی باشید که با قوانین منطقه و همچنین املاک تجاری و مسکونی آشنا باشد.

آیا می‌خواهید خانه‌ای با یک سبک خاص پیدا کنید؟ برخی از مشاوران املاک بر فهرست کردن یا یافتن سبک‌های خاصی مانند سبک مد نظر شما مهارت دارند. کار با آنها انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود!

مهم نیست که چقدر احساس می‌کنید چیزی که به دنبال آن هستید ساده است، روی ویژگی‌هایی که واقعاً در خانه نیاز دارید تمرکز کنید و سپس مشاور املاکی را انتخاب کنید که در آن موضوعات آگاه باشد. از این طریق شکار خانه موفق‌تری خواهید داشت!

منبع: iranianexchange.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.