ویژگی‌های بارز مشاور املاک ایرانی برای انتخاب

مشاوران املاک افرادی هستند که باید فراتر از شناخت خانه، به مشتری و نیازهای او توجه کنند و مشتری از خرید خوب مطمئن کنند. خرید خانه و یا حتی اجاره خانه سرمایه گذاری بزرگی است که اگر با دقت صورت نپذیرد، می‌تواند تا سال‌ها از اثر منفی‌ای که در زندگی می‌گذارد، آسیب ببینید.

طبق مقاله منتشر شده در وب‌سایت iranianexchange.com، اگر به دنبال یافتن خانه‌ای مطلوب در محله‌ای مناسب هستید، با داشتن دانش و آگاهی می‌توانید آن را به کار آسان و دلنشینی تبدیل کنید. به علاوه اینکه روند خرید یا اجاره خانه یا هر ملک دیگری سرعت خواهد گرفت. اگر بتوانید بهترین مشاور املاک ایرانی را پیدا کنید، شاهد بهترین نتیجه خواهید بود. شما این فرصت دارید که با بهترین مشاور املاک ایرانی آشنا شوید که سابقه کاری درخشانی از خود در زمینه قیمت‌گذاری، نمایش خانه‌ها و نحوه فعالیت در شهرهای مختلف نشان داده‌اند. برای پیدا کردن بهترین مشاور املاک ایرانی، خوب است که با ویژگی‌های او آشنا شوید.

1. آنها به خوبی و به طور منظم با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند

به عنوان یک فروشنده یا خریدار، برخورد با مشاور املاکی که توانایی برقراری ارتباط ندارد و در برخورد با شما خوب رفتار نمی‌کند، می‌تواند استرس‌زا باشد. بازار املاک و مستغلات بسیار بازار حساسی است، بنابراین شما به مشاور املاکی نیاز دارید که دائماً شما را در جریان وضعیت فعلی خرید یا فروش قرار دهد.

در غیر این صورت، در نهایت وقت گران‌بهای خود را برای فرصت‌هایی تلف می‌کنید که شانس محدودی برای موفقیت در آنها دارند.

2. آنها در فرآیند فروش فعال هستند

یک مشاور املاک خوب باید در تماس با خریداران فعال باشد، با مشتریان ارتباط برقرار کند و دائماً به دنبال سرنخ‌های جدید برای فروش ملک باشد. یکی از عناصر کلیدی فعال بودن، آگاه نگه داشتن مشتری است.

3. شنونده خوبی هستند

اکثر مشاوران املاک خوب ایرانی به شما می‌گویند که مراقب مشاوران املاکی باشید که بیش از حد صحبت می‌کنند. معمولا این خریدار یا فروشنده است که باید از شرایط خود صحبت کند و مشاور املاک شنونده باشد، اما اگر در این بخش ضعف داشته باشید، مشاور املاک نمی‌تواند به خوبی به شما کمک کند. یک مشاور املاک خوب نیز باید از شما سوال بپرسد و این شما نیستید که سوال می‌کنید.

4. آنها برای کمک به مشتری انگیزه دارند

به بیان ساده، اگر مشتری معامله را انجام دهد، فروشنده است که سود می‌کند. به همین دلیل است که انتخاب مشاور املاک خوب ایرانی که خریداران و فروشندگان خود را در اولویت قرار می‌دهد، بسیار مهم است. یک مشاور املاک خوب همیشه نیازهای مشتریان را اولویت اصلی خود قرار خواهد داد.

5. شناخت کافی از منطقه محل کارش دارد

مشاوران املاک تنها خانه را نمی‌فروشند، ‌بلکه زندگیِ در جریان محله و همچنین محیط اطراف خانه را نیز به مشتریان می‌فروشند.

بنابراین، قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام خانه برای افراد مختلف مناسب است، مشاور املاک ابتدا باید از خریدار سوالات کامل بپرسد و البته از تمام امکانات و شرایط محله آگاهی داشته باشد. (مسیرهای مترو و اتوبوس، امکانات نزدیک برای بچه‌ها و مقررات محلی را در نظر بگیرد.) به این ترتیب، می‌توانند خانه‌ها را بر اساس سبک زندگی و شرایط روحی به افراد معرفی کنند.

7. آنها انگیزه مشتری خود را برای فروش می‌دانند

یک مشاور املاک خوب ایرانی همیشه می‌داند که چرا مشتریان به دنبال فروش خانه هستند و سوالات زیر را از خود می‌پرسند:

  • آیا مشتری من برای خرید خانه جدید خانه قدیم خود را می‌فروشد؟
  • آیا آنها به دنبال سرمایه گذاری روی ملک هستند؟
  • آیا آنها قرار است در این خانه زندگی کنند و بعداً آن را خراب کنند؟

8. آنها از صحبت‌های مشتریان قبلی خود ترس ندارند

ساده‌ترین راه برای یافتن یک مشاور املاک خوب، رفتن سراغ مشتریان قبلی و استفاده از آنها به عنوان مرجع است. اگر سراغ یک مشاور املاک جدید رفتید و می‌خواهید مطمئن شوید که گزینه مناسب برای شما است، از او در مورد 20 مشتری قبلی‌اش سوال کنید.

در زمان پرسش حتما تاکید کنید که 20 مشتری قبل که شما را به مشتریان وفادار خود معرفی نکند. یک مشاور املاک خوب باید بتواند به شما مرجعی از کارهای سابق خود ارائه دهد.

سخن آخر

بدون شک خرید و فروش املاک بدون وجود بهترین مشاور املاک ایرانی امکان‌پذیر نیست. زیرا این افراد از نظر قانونی مجوزهای لازم را برای عقد قرارداد بین مالک و خریدار کسب کرده‌اند و علاوه بر آن از تخصص و مهارت این کار نیز  بهره‌مند هستند. این افراد با ویژگی‌های اخلاقی عالی خود مشتری را جذب می‌کنند و سپس با مشاوره حرفه‌ای که ارائه می‌دهند، او را برای خرید یا فروش ملک و خانه ترغیب می‌کنند. با بررسی این خصوصیات در مشاور املاک، می‌توانید سراغ بهترین افراد برای خرید و فروش خانه بروید و بزرگترین سرمایه گذاری زندگی خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.