چگونه فضای کوچک را در خانه‌ای بزرگ نشان دهیم؟

با رشد جمعیت و مهاجرت افراد از شهرهای دیگر به کلانشهرها، تقاضا برای آپارتمان نشینی بیشتر شده از آنجایی که اکثرا آپارتمان ها فضای داخلی کوچک تری دارند و سازنده ها علاقه چندانی به هزینه کردن برای دکوراتورها و فضای داخلی آپارتمان ها ندارند در ادامه این مطلب سعی بر آن داشته ایم، که با جمع آوری و ارائه مطالبی جامع و کارآمد در رابطه با اصول اولیه و ترفندهای کوچک دکوراسیونی که باعث می شود، خانه های کوچک فضای بزرگتری داشته باشند به شما کمک کنیم.

چگونه پذیرایی کوچک را بزرگ نشان دهیم؟

بزرگ نشان دادن خانه های کوچک ترفند های ساده ای دارد که با رعایت و توجه به آنها به سادگی و با کمترین هزینه می توانید، فضای داخلی خانه کوچکتان را بدون نیاز به متخصص طراحی دکوراسیون داخلی بزرگتر نشان دهید.

قطعاً دانستن یکسری نکات کوچک به شما کمک شایانی در پس انداز هزینه های تان خواهد کرد.

  • از آینه ها و شیشه ها برای روشنایی بیشتر منزل استفاده کنید.
  • دیوار های اضافه را حذف کرده و فضای نشیمن را خلوت کنید تا بزرگتر بنظر برسد.
  • فضاهای مهم را خالی کنید، مثال بارز برای این فضاها محیط نشیمن و اتاق پذیرایی است، که شلوغی بیش از حد آنها سبب می شود تا خانه کوچک تر و به هم ریخته به نظر بیاید.
  • در مقابل پنجره ها و یا درهای کشویی، کفپوش نصب کنید.
  • سعی کنید بیشتر از نورهای طبیعی و پنجره های بزرگ استفاده نمایید چرا که جلوه زیبایی به خانه می دهند و انعکاس خوبی خواهد داشت، همچنین پرده های توری و سفید رنگ در این مواقع گزینه مناسبی هستند.
  • در صورت کوتاه بودن سقف اتاق می توانید از لوازمی استفاده کنید که هم اتاق را بزرگتر و هم سقف را بلندتر نشان دهند.

چگونه فضای کوچک را بزرگ نشان دهیم؟

چه رنگی خانه را بزرگتر نشان می دهد؟

با استفاده از رنگ های روشن و ترکیب هوشمندانه کنتراست رنگ های سبز، آبی و سفید محیطی راحت، دنج و بزرگتر را در اتاق و یا خانه ایجاد کنید. استفاده از رنگهای روشن در طراحی داخلی خانه سبب بزرگ تر و درخشان تر نشان داده شدن فضای اتاق می شود، به این صورت که دیوارهای روشن با انعکاس نور طبیعی و مصنوعی به سمت اجسام داخل خانه سبب روشنایی بیشتر محیط می شوند و این در صورتی است که رنگ های تیره و گرم علاقه به جذب نور دارند که این باعث می‌شود محیط خانه کوچک تر به نظر برسد.

چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم؟

برای طراحی هوشمندانه فضای داخلی آشپزخانه کوچک خود و بزرگ نشان دادن آن فقط کافی است، برخی نکاتی که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم را رعایت کنید و از آنها استفاده کرده تا آشپزخانه ای با فضای بزرگتر در اختیار داشته باشید. این ترفند ها نه تنها از لحاظ دکوراسیون برای شما کارآمد هستند، بلکه در آشپزخانه به شما برای داشتن حسی بهتر و دسترسی آسان تر به وسایل کمک خواهند کرد.

  • اگرچه ممکن است برخی طرفدار کابینت های روباز نباشد، اما شلف ها و قفسه های روباز گزینه مناسبی برای آشپزخانه‌هایی هستند که مساحت کمی دارند و این مسئله انکارناپذیر است. همچنین شما می توانید از این قفسه ها برای آویزان کردن وسایل دم دستی مانند فنجان ها و یا ملاقه ها استفاده کنید‌.
  • سعی کنید فضای آشپزخانه را پر از نور نمایید. بهترین گزینه برای روشنایی آشپزخانه استفاده از نورهای طبیعی است، لیکن اگر امکان استفاده از پنجره های بزرگ وجود ندارد و نور طبیعی در آشپزخانه ندارید؛ بهترین گزینه نصب مهتابی های عریض سفید در سقف آشپزخانه می باشد. همچنین کابینت های معلق و لامپ های زیر کابینتی نیز گزینه مناسبی برای روشنایی بیشتر فضا هستند.
  • استفاده از آینه ها و ظروف منعکس کننده نور و شفاف را فراموش نکنید.
  • از کابینت های بزرگ و جادار و ترجیحا عمودی استفاده نمایید، که فضای کمتری را بگیرند. همچنین سازمان دهنده های کشوها و کابینت ها گزینه مناسبی برای مرتب کردن وسایل هستند.

چگونه فضای کوچک را بزرگ نشان دهیم؟

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ سفید مساحت فضا را توسعه می دهد، لیکن اگر پالت رنگ سفید و رنگ های سردی مانند آبی، سبز و یا خاکستری با دکوراسیون منزل شما و پالت رنگی مابقی فضای خانه مطابقت ندارد و مورد پسند شما نیست، می‌توانید رنگ دیوارها و یا فقط بخش هایی از آشپزخانه را سفید کنید. با این حساب بهترین و مناسب ترین رنگ برای داشتن فضایی دلباز و پر روح تر پالت رنگ سفید و رنگ های پاستلی مانند آبی پودری، کرمی، سبز نعنایی و خاکستری کبوتری می باشد؛ که باعث می شود، فضای آشپزخانه از آنچه که هست بزرگتر به نظر برسد. متاسفانه رنگ های گرم و با تنالیته شدید این قابلیت را ندارند.

لازم است این نکته را بدانید که در دبی به دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای داده می شود. معمولا مردم این شهر از مهندسین خارجی برای دیزایین خانه خود استفاده می کنند. یکی از راه های آشنایی با به روز ترین سبک های دیزایینئ سفر به دبی می باشد، که می توانید با دانست قیمت تور دبی خود را برای سفر به، این شهر آماده کنید و با مدرن ترین سبک های دکوراسیونی آشنا شوید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش لحظه آخر منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.