ناب ترین ایده ها برای طراحی دیوار تی وی در خانه

تا به حال درباره دیوار شاخص چیزی شنیده اید؟ در هر اتاق خانه یا محل کار، می توان یکی از دیوارها را از بقیه متمایز کرد و با ترفندهای مختلف، آن را دیزاین نمود. برای پذیرایی یا نشیمن، که از مهم ترین بخش های منزل به حساب می آید، معمولا دیوار پشت تلویزیون را شاخص می کنند. یکی از ناب ترین ایده ها برای طراحی دیوار تی وی، نصب شومینه برقی شیک و مدرن است.

البته راهکارهای دیزاین این دیوار بسیار متنوع است؛ شما می توانید از کاغذ دیواری، نمای آجر، کتابخانه و نورپردازی به شکل دلخواه خود استفاده کنید. تمام وسایل و چیدمان آن ها باید با همدیگر هارمونی داشته باشند. مثلا اگر سبک دکوراسیون مدرن را انتخاب می کنید، از شومینه، مبلمان، پرده و فرش مناسب استفاده کنید.

6 ایده جذاب برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون

چه طرح و سبک هایی برای طراحی دیوار پشت تلویزیون مناسب است؟ حتما به ایده های زیر فکر کنید.

زمینه چوبی برای تی وی وال

ایده هایی برای طراحی دیوار تی وی

اگر بیشتر وسایل خانه تان از جنس چوب و ام دی اف است، می توانید از زمینه چوبی برای دیوار تلویزیون استفاده کنید تا نمایی منحصر به فرد به وجود بیاورید.

نمای آجری دیوار شاخص تلویزیون

زمینه آجری برای خانه هایی با سبک های کلاسیک و مدرن مناسب است. در واقع این سبک جزو انواع طرح های خلاقانه شناخته می شود و بسیاری از کسانی که خانه های مدرن و امروزی دارند نیز ترجیح می دهند که این طرح را به عنوان زمینه تلویزیون شان در محیط خانه به وجود بیاورند.

آجرنماها تنوع رنگ و طرح زیادی دارند و به بافت زیبا و منحصر به فردشان می توانند جذابیت ویژه ای به محیط و دکوراسیون خانه تان ببخشند. این آجرها را می توانید به رنگ سفید در نظر بگیرید؛ چون رنگ سفیدشان کاملا متناسب طراحی داخلی  ساختمان است و جذابیت ویژه ای در محیط به وجود می آورد.

زمینه سنگی، حس طبیعت در دل خانه

زمینه سنگی تلویزیون این حس را درونتان به وجود می آورد که گویی در طبیعت هستید؛ بنابراین انرژی طبیعت را از این طرح دریافت می کنید و حس خوبی خواهید داشت.

دیزاین Tv wall با کاغذ دیواری طرح دار

شما می توانید برای طراحی دیوار تی وی از انواع کاغذ دیواری های مختلف استفاده کنید. مثلا اگر در دکوراسیون خانه تان از طرح های گل استفاده کرده اید، برای پشت تلویزیون نیز می توانید کاغذ دیواری زیبایی با طرح گل بخرید. این موضوع کاملا سلیقه ای است و به علاقه و سلیقه شما بستگی دارد.

ادغام کتابخانه و تلویزیون روی دیوار

آیا اهل مطالعه هستند و محیط خانه تان را نیز با انواع کتاب، کتابخانه و آثار فرهنگی طراحی کرده اید؟ چه خوب که برای طراحی دیوار تلویزیون از طرح ها و سبک های کتابخانه های مختلف استفاده کنید. این کار قطعا جذابیت دکوراسیون خانه تان را افزایش می دهد و جلوه ای زیبا در آنجا به وجود می آورد.

طراحی نورپردازی خطی روی دیوار تی وی

ایده هایی برای طراحی دیوار تی وی

نورهای خطی هر چند طی روز یا زمانی که لامپ ها روشن هستند، شاید جلوه زیادی نداشته باشند؛ اما کافیست تا محیط کمی کم رنگ و تاریک شود تا زیبایی خود را به رخ همه بکشند. بنابراین استفاده از نورهای خطی را در طراحی دیوار تی وی از قلم نیندازید و با این چراغ های خطی جلوه ای زیبا به دکور خانه تان ببخشید.

باید و نبایدهای طراحی دیوار تی وی

ایده هایی برای طراحی دیوار تی وی

برای طراحی دیوار پشت تلویزیون به چه نکته ها و مولفه هایی توجه داشته باشیم؟ در ادامه لیستی از مهمترین نکته ها را می آوریم که به هیچ عنوان نباید آنها را از قلم بیندازید:

  • طرح مورد نظرتان به هیچ عنوان نباید با طرح کلی دکوراسیون در تضاد باشد؛ در غیر این صورت هیچ جلوه خاصی به وجود نمی آورد و بیشتر دکوراسیون خانه تان را نازیبا نشان می دهد.
  • در طراحی دیوار پشت تی وی برای انواع لوازم جانبی تلویزیون فضای مخصوصی را درنظر بگیرید. مثلا علاوه بر تلویزیون شما ممکن است دستگاه گیرنده دیجیتالی، دستگاه DVD، کنسول بازی و … داشته باشید؛ بنابراین در زمان طراحی نباید هیچ کدام از این وسایل را از قلم بیندازید.

پیشنهادات خلاقانه برای Tv Wall

در ادامه چند ایده جذاب و پرطرفدار می آوریم که با استفاده از آنها می توانید دیوار پشت تلویزیونتان را طراحی کنید و طرح و رنگی زیبایی در آن به وجود بیاورید:

طراحی به سبک کلاسیک

برای طراحی دیوار پشت تی وی به سبک کلاسیک، می توانید از انواع رنگ های خنثی و روشن استفاده کنید. پیشنهاد می دهیم در این طراحی اشکال و طرح های مینیمال و ساده را به کار ببرید تا جذابیت محیط بیشتر شود.

طراحی به سبک مدرن

شما می توانید برای طراحی تی وی وال به سبک مدرن از طرح های کناف یا چوب استفاده کنید. کناف بسیار انعطاف پذیر و پویا است و چوب نیز به دلیل سابقه دیرینه اش در طراحی دکوراسیون قطعا جذابیت ویژه ای به محیط می بخشد.

استفاده از طرح های 3 بعدی

اگر فقط به فکر ایجاد یک طرح در پشت تلویزیون تان هستید، چه خوب که از طرح های 3 بعد استفاده کنید. این طرح ها جذابیت ویژه ای دارند و قطعا به محیط و خانه تان جان می بخشند.

استفاده از گل و گیاه

شما می توانید در طراحی دیوار پشت تلویزیون محفظه های مخصوصی برای قرار گرفتن انواع گل و گیاه آپارتمانی را در نظر بگیرید. این گل ها جذابیت خانه تان را افزایش می دهند و باعث تصفیه هوا نیز می شوند.

حرف آخر؛ چطور دیوار پشت تی وی را دیزاین کنم؟

در طراحی دیوار پشت تی وی باید نهایت خلاقیت را به خرج دهید و از طرح و رنگ های خاصی استفاده کنید تا این بخش از نمای خانه، بیشتر از همه جلوه کند. دیزاین Tv wall کاملا به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد. اگر به سبک کلاسیک یا سلطنتی علاقه دارید، نمای چوبی، آجری یا سنگی بسیار مناسب است. چنانچه دکوراسیون مدرن را می پسندید، از کاغذ دیواری، نورپردازی و نصب وسایل دکوراتیو مناسب استفاده کنید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش شومینه هنر منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.