انتخاب فوم مبلمان: راهنمایی برای خرید بهترین فوم مبلمان

از دیگر متریال اصلی ساخت مبل فوم آن است. فوم انواع مختلفی دارد و اگر به سراغ خرید مبل رفته باشید قطعاً به سوالاتی نظیر؛ چه فومی بهتر است؟ آیا فوم سرد نسبت به فوم گرم مقاوم تر است؟ آیا متریالی که در ساخت مبل استفاده شده است خوب است ؟ چه فومی برای مبل راحتی مناسبت است؟ برخورده اید.

بسیار طبیعی است که در خرید مبلمان منزل خود کمی سخت گیر باشید زیرا مبل جزء وسایلی است که دیر به دیر تعویض می شود و اگر از جنس و متریال خوب ساخته شده باشد بعد از استفاده طولانی نیز ظاهر زیبای خود را حفظ می کند.

از این رو در این مبحث می خواهیم تفاوت میان انواع فوم ها و کاربرد و استفاده در ساخت مبلمان را به صورت جامع توضیح دهیم با ما در ادامه همراه باشید.

فوم مبل چیست؟

باید بدانید فوم با اسفنج متفاوت است و از فرمول شیمایی خاصی ساخته می شود و طول عمر بالاتری نسبت به اسفنج دارد. فوم ها به نسبت های مشخصی در کوره ساخته می شوند که همین امر سبب تنوع در کیفیت فوم های موجود در بازار است. مهمترین کاربرد فوم ها در صندلی ماشین و مبلمان است.

فوم مبل از مواد و جزئیاتی است که تکیه گاه و نشیمنگاه مبل را شکل می دهد. بنابرین اگر رویه مبل برداشته شود شما به طور کامل فوم به کار رفته در مبل را خواهید دید.

انواع فوم در متریال ساخت مبل

فوم ها انواع مختلفی دارند که بر اساس کارایی می توان به انواع زیر نام برد.

 • فوم ویژه
 • فوم لایکو
 • فوم نمدی
 • فوم الیاف ویسکوز
 • فوم پلی استر فشرده
 • فوم فیبر پلی استر
 • فوم سلول باز
 • فوم سلول بسته
 • فوم پلی اورتان ضد میکروبی
 • فوم پلی اورتان با تراکم بالا
 • فوم لایه ای چسبی
 • فوم فنری
 • فوم پنبه ای

این موارد از انواع فوم هستند و اکثر این فوم ها در صنعت مبلمان کارایی دارند ما در ادامه به فوم هایی می پردازیم که کارایی بیشتری در متریال مبل دارند.

فوم ویژه: که یکی از انواع فوم در ساخت مبل است در دسته بندی فوم سرد و گرم قرار می گیرد. برای ساخت مبل استیل و راحتی از این نوع فوم استفاده می شود که نه سرد و نه گرم است.

فوم الیاف ویسکوز: این فوم بافت بسیار نرم و راحتی دارد و به دلیل حالت ارتجاعی بالایی که دارد نباید در کف مبل استفاده شود و بیشتر در ساخت کوسن و بالشت مبل کارایی دارد.

فوم سرد و گرم: مهمترین دسته بندی انواع فوم مربوط به همین نوع فوم هاست که در نوع فوم سرد و گرم شناخته می شود. فوم گرم دارای بافت سفت و محکمی است که همین موضوع سبب می شود که بعد از مدتی استفاده حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد.

در مقابل فوم سرد در دمای پایینی ساخته می شود و مواد اولیه زمان بیشتری برای شکل گیری دارند که همین موضوع سبب استحکام مبل می شود. همین موضوع سبب می شود که خریداران مبل به سراغ خرید مبل هایی بروند که از فوم سرد برای ساخت مبل استفاده شده باشد.

انتخاب فوم مبلمان

نحوه تشخیص فوم سرد از گرم

تشخیص فوم سرد از گرم کار چندان دشواری نیست. زمانی که می خواهید ببینید فومی که در مبل استفاده شده است سرد است یا گرم دست خود را روی فوم مبل فشار دهید و توجه داشته باشید چقدر طول می کشد فوم به حالت اول برگردد ؟ اگر به سرعت فوم به حالت اول برگشت یعنی متریال فوم به کار رفته در مبل سرد است و در صورتی که طول کشید تا فوم به حالت اول برگردد یعنی از فوم گرم استفاده شده است.

بهترین فوم برای مبل راحتی چیست؟

فوم های زیادی هستند که برای ساخت مبل راحتی مناست هستند اما نکته ای که در این خصوص باید توجه داشته باشید هر فومی که فشرده شده نباشد مناسب مبل راحتی نیست. فوم های فشرده شده فوم هایی هستند که بعد از فشار دادن به حالت اول خود باز می گردند. به طور کلی فوم های بسیار نرم مناسب این موضوع نیستند.

جمع بندی: به طور کلی فروشندگان از متریالی که در مبل استفاده شده است به شما توضیح کامل را خواهند داد. فقط کافی است سبک و مدل و طرح مبل مورد علاقه خود را انتخاب کنید. با بهترین کیفیت و بهترین متریال موجود در بازار مبل های با دوام و مناسبی را می توانید برای منزل خود خریداری کنید. البته مشروط به اینکه به سراغ برند های معتبر فروش مبل بروید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب بین فوم سرد و گرم از سایت مونیکا چوب دیدن کنید و در صورت نیاز با کارشناسان فروش مجموعه مشاوره دریافت نمایید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش مونیکا چوب منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.