با امکانات قطار فدک آشنا شوید: یک قطار 5 ستاره با خدمات ویژه

امکانات سفر با قطار، مانند گذشته نیست. دیگر محدود به تختخواب‌ها و رستوران داخل قطار محدود نمی‌شود. قطار پنج ستاره فدک یکی از قطارهایی است که رفاه کامل را در آن می‌توانید تجربه کنید. سرعت این قطارها در طول مسیر به دویست کیلومتر در ساعت می‌رسد.

زمان و کیفیت سفر با قطار فدک بسیار بالاتر رفته و لیاقت داشتن پنج ستاره را دارد. قطار فدک دارای کلاس‌های متفاوتی است که هر کدام از آنها، با توجه به کیفیت و خدمات، با هم تفاوت‌های کوچکی دارند. همه کوپه‌های این قطار، چهار صندلی دارند. خلوت بودن کوپه و سالن‌های واگن، از مزیت‌هایی است که در طول سفر می‌توانید از آن بهره ببرید. در این یادداشت قصد داریم امکانات ویژه و متفاوت این قطار را با هم مرور کنیم. اگر شما هم قصد سفر در یکی از مسیرهای  تهران مشهد، قم-مشهد و تهران-شیراز را دارید، می‌توانید بلیط قطار آن را تهیه و سفر خاطره‌انگیزی را تجربه کنید.

ورود به قطار فدک با احترام کامل

مسافران قطار ویژه فدک، با فرش قرمز مورد استقبال قرار می‌گیرند. هر مسافری که وارد قطار می‌شود، یک نوشیدنی خنک یا گرم برای او سرو می‌شود. پذیرایی از مسافران با توجه به دمای هوا در فصل‌های متفاوت طراحی شده است. با ورود به سالن و کوپه خود، تفاوت را در طراحی و نورپردازی داخلی می‌توانید مشاهده کنید. رنگ‌های آرامش بخش به همراه دمای مناسب، به شما نوید یک سفر راحت و مطلوب را می‌دهد.

برای کودکان، امکان درخواست گهواره نیز در نظر گرفته شده است. می‌توانید کودکانتان را نیز همراه خود به سفر بیاورید و سفر آرامی را داشته باشید. تا جایی که دیگر نگران تکان‌های شدید قطار و بیدار شدن کودک نیستید.

برای افراد کم توان، ناتوان یا دارای معلولیت جسمی نیز خدماتی ارائه ویلچر در نظر گرفته شده است. این افراد می‌توانند با صندلی چرخدار خود وارد کوپه شده و روی صندلی‌های راحت این قطار، استراحت کنند.

ویژگی‌های داخلی و دیگر امکانات قطار فدک

قطار فدک

نورپردازی داخلی کوپه، به گونه ای است که چشم‌ها را اذیت نمی‌کند. نور ملایم و متمایل به آبی، باعث ایجاد حس آرامش و سبکی می‌شود. در طراحی داخلی قطار فدک، از طرح‌های ایرانی استفاده شده است. مفهوم و نماد فدک در تمام طراحی‌های داخلی و بیرونی آن دیده می‌شود. امکان تنظیم دمای داخلی قطار از داخل کوپه وجود دارد. شما می‌توانید دمای داخلی را بین 22 تا 26 درجه کم و زیاد کنید.

کیفیت بالای تخت خواب‌ها را نیز به آنها اضافه کنید. تمام سرویس خواب در این کوپه‌ها، به طور روزانه شسته می‌شوند. در صورت درخواست مسافرلن، حوله‌های مرطوب نیز در اختیارشان قرار می‌گیرد. تخت‌ها نسبت به قطارهای مشابه، بزرگتر در نظر گرفته شده اند. 

اگر زمان مناسب برای خواب نیست، یا جزو مسافرانی هستید که دیر خوابتان می‌برد، سیستم صوتی تصویری کوپه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. فیلم‌های روز دنیا، موسیقی مورد علاقه، وضعیت آب و هوایی و موقعیت مکانی فعلی قطار از طریق این سیستم در اختیار شما قرار دارد.

پذیرایی مناسب در قطار فدک

یکی از ویژگی‌های متفاوت قطار فدک در پذیرایی‌های آن است. برای پذیرایی از ظروف چینی تمیز و زیبا استفاده می‌شود. با توجه به زمان سفر، نوشیدنی خوشامدگویی و غذای عصرانه یا صبحانه، سرو می‌شوند. مهمانداران آموزش دیده و منضبط، منوی غذا را در زمان‌های مشخص سرو می‌کنند. غذاهای این سرویس نیز توسط شرکت اتریشی Donhauser تهیه و فراهم شده است.

غذاهای سبک غیرفست فودی برای سفر در نظر گرفته شده اند. برای گرم کردن غذاها، یک کوپه مخصوص مهمانداران پیش‌بینی‌شده است. غذاها قبل از سرو شدن، در کترینگ گرم و سرد آماده می‌شود. غذاهای گرم با کیفیت اولیه و نوشیدنی‌ها با دمای مناسب سرو می‌شوند.

با این اوصاف شاید به نظر برسد که قیمت قطار فدک با این سطح از امکانات خیلی گران باشد، اما نگران نباشید. قیمت این قطار با توجه به خدماتش مقرون‌به‌صرفه است.

قطار فدک

خرید بلیط قطار فدک

با توجه به امکاناتی که برای مسافران در این سفر در نظر گرفته شده، قیمت قطار فدک در چند کلاس مختلف، دسته بندی شده است. همه کلاس‌های موجود در این قطار، پنج ستاره هستند و با خرید کلاس متفاوت، قطار متفاوت دیگری سوار نمی‌شوید. همه این امکانات، داخل یک قطار فدک در نظر گرفته شده‌اند. پایین ترین کلاس قطار فدک، کلاس پنج ستاره عصرانه است. پنج ستاره اکونومی و بیزیس، رتبه‌های بعدی هستند.

دو کلاس بالاتر نیز برای مسافران در نظر گرفته شده است. کلاس 5 ستاره ویژه و کلاس پنج ستاره تور با هتل، با کیفیت خدمات بالاتر نیز در نظر گرفته شده اند.

قیمت قطار فدک با توجه به این کلاس‌ها، طول مسیر و البته برخی عوامل دیگر تعیین می‌شود.

امکانات لوکس در یک سفر زمینی

اگر تا قبل از این برای سفر، به دنبال امکانات لوکس در هواپیما می‌گشته‌اید، این امکانات در قطارهای فدک نیز ایجاد شده است. سفر راحت و لوکس به همراه خواب راحت، ویژگی متفاوت قطارهای فدک است. کلاس‌های مختلف این قطار، به شما این امکان را می‌دهد که سفری مطمئن و خاطره انگیز را تجربه کنید.

 پرترددترین مسیر این قطارها، مسیر تهران-مشهد مقدس است. اگر قصد عزیمت به مشهد مقدس را دارید، با خرید بلیط قطار ، راهی سفری دلپذیر شوید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.