بهترین رستوران‌ های اصفهان: از سفره‌خانه سنتی نقش جهان تا کافه فیروز شربت

اصفهان یکی از شهرهای بزرگ ایران از توریست پذیرترین شهرهای ایران نیز به شمار می‌آید. علاوه بر توریست خارجی مردم ایران نیز یکی از طرفداران سفر به شهر تاریخی ایران اصفهان هستند.

برای شناخت بهترین رستوران‌ های اصفهان کار سختی پیش رو نداریم. چندین مکان در ایران و جهان وجود دارد که می‌تواند شکوه معماری اسلامی اصفهان را داشته باشد. اصفهان، با پل‌های فراوان، مساجد و کاخ‌ها که سن آنها از قرن‌ها گذشته است، یکی از بهترین مقصدهای توریستی ایران است.

مطمئنا یکی از جذابیت‌های سفر به اصفهان علاوه بر گشت و کذار در مکان‌های تاریخی و دیدنی‌های اصفهان، رفتن به رستوران‌های خوب شهر و امتحان کردن غذاهای سنتی و مختص شهر اصفهان است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۱۰ رستوران‌ برتر شهر اصفهان دیار بریونی آشنا کنیم. همراه وینوک باشید.

سفره‌خانه سنتی نقش جهان

بهترین رستوران‌ های اصفهان

سفره‌خانه سنتتی نقش جهان درست در قسمت شرقی میدان امام قرار دارد. خوشبختانه، محبوبیت آن در میان گردشگران، سبب کم شدن کیفیت غذا و تمیزی محیط نمی‌شود. دیوارهای رنگارنگ کاشی شده، آرک‌ها و شیشه‌های رنگی بر روی دیوارها فضای شگفت انگیزی ایجاد کرده است.

در رستوران سنتی نقش جهان در حالی که روی تخت‌های فرش شده و دارای کوسن نرم و راحت نشسته‌اید، از خوردن غذاهای سنتی ایرانی لذت خواهید برد. 

آدرس: میدان نقش جهان ،جنب مسجد شیخ لطف الله سرای هنرمندان اسپادانا

رنج قیمت: متوسط

کافه رستوران آزادگان

بهترین رستوران‌ های اصفهان

رستوران آزادگان در سرای حاج میرزا که واقع شده است که دارای دکور و فضایی سنتی است که در واقع مانند موزه است؛ نوع چیدمان رستوران از وسایل قدیمی و سنتی است و این وسایل به شکلی در کنار هم قرار گرفته‌اند که توریست در اولین نگاه هیچ تصوری از رستوران نخواهد دید.

اما بعد از گدشت زمان به تمام ان وسایل و دکور رستوران عادت خواهید کرد و با آنها خو خواهید گرفت. این رستوران تاریخی از زمان صفویه دارد و در زمان ساخت آن نامی دیگر داشت. نام رستوران آزادگان ابتدا خسته خانه نام داشت و مردم برای رفع خستگی آنجا را انتخاب می‌کردند.

آدرس: میدان امام، خیابان چاه حاج میرزا

رنج قیمت: نسبتا ارزان

رستوران شهرزاد

بهترین رستوران‌ های اصفهان

رستوران شهرزاد یکی از رستوران‌های شهر اصفهان است که زیبایی‌های قاجار را به یک استاندارد عالی تبدیل کرده است. رستورانی با شیشه‌های رنگی به همراه آینه‌ کاری، دارای چیدمان با سلیقه، پرنور و با روح است.

شهرزاد به طور قابل ملاحظه‌ای شلوغ و شاید کمی پر سر و صدا و فضای پر جنب و جوشی دارد و همچنین دارای مجموعه دلپذیری از غذاهای سنتی ایرانی است؛ جوجه کباب خوشمزه شهرزاد را امتحان کنید. رستوران شهرزاد برای گیاه خواران نیز مناسب است، چیزی که همیشه در رستوران‌های ایرانی دیده نمی‌شود.

آدرس: خیابان چهارباغ عباسی .خیابان عباس آباد

رنج قیمت: متوسط

رستوران خوان گستر

بهترین رستوران‌ های اصفهان

رستوران خوان گستر رستورانی واقع در طبقه همکف هتل جلفا در خیابان جلفا منطقه ارمنی نشین اصفهان است.

دکوراسیون آن بی‌تکلف است و رستورانی تمیز، باکفایت و مهمتر از همه، دارای غذای عالی ایرانی است. چلو کباب غذای عالی رستوران خوان گستر است. رستوران دارای کافه تریا آرام با میز سلف سرویس سالاد مخصوص است که برای گیاه خواران مناسب است. رستوران خوان گستر دارای دو شعبه است.

آدرس شعبه اول: بزرگراه شهید دستجردی-سیتی سنتر-طبقه سوم

آدرس شعبه دوم: خیابان کلیسای وانک جنب کلیسای وانک

رنج قیمت: متوسط

رستوران قصر منشی

بهترین رستوران‌ های اصفهان

خانه‌ی تاریخی قصر منشی محل  رستوران خانه منشی است که در محله قصر منشی واقع شده است. قدمت این خانه که در فهرست آثار ملی ثبت شده است، به زمان قاجار باز می‌گردد و تا به امروز که به صورت رستوران و هتل درآمده است پابرجا است.

بخشی از بنای تاریخی خانه منشی به شکل رستوران درآمده و بخش دیگر آن بعد از تعمیرات شکل هتل به خود گرفته است. رستوران قصر منشی از بهترین رستوران‌ های اصفهان به شمار می‌آید که در طول سال توریست‌های بسیاری به آن سر می‌زنند.

آدرس: خیابان نشاط، کوچه قصر منشی غربی، هتل قصر منشی

رنج قیمت: متوسط

کافه رستوران هرمس

کافه رستوران هرمس کار خود را با ساخت اولین شعبه خود در منطقه جلفا آغاز کرد. محله جلفا یکی از مهم ترین مناطق اصفهان برای جذب توریست به شمار می‌آید و به همین دلیل رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری در این منطقه واقع شده است.

رستوران هرمس از برترین رستوران های ایتالیایی اصفهان است و استیک آن از غذاهای لذیذ و خوشمزه آن به شمار می‌آید. هرمس هم اکنون دومین شعبه خود را نیز برپا کرده است و از رستوران‌های زنجیره‌ای باکیفیت محسوب می‌شود.

آدرس: خیابان نظر میانی، کوچه کلیسا وانک، کوچه میدان جلفا

رنج قیمت: متوسط

رستوران بریانی اعظم

بریانی خوراک اصفهانی است که از گوشت گوسفند یا بره خرد و ریز کرده بر روی آتش درست می‌شود. معمولا با نان تفتون تازه، یک نان تخت خوشمزه ایرانی سرو می‌شود و قبل از ترک اصفهان ارزش دارد که آن را امتحان کنید. بریانی را با یک لیوان دوغ با نعناع خشک بنوشید.

رستوران بریانی اعظم در پخت این غذا تخصص دارند و دارای ۴ شعبه است. یکی کنار رودخانه و دیگری شمال شهر است.

آدرس شعبه اول: دروازه دولت – ابتدای چهارباغ پایین

آدرس شعبه دوم: خیابان مسجد سید – جنب اداره پست

آدرس شعبه سوم: خیابان کمال اسماعیل – جنب پمپ بنزین

آدرس شعبه چهارم: خیابان چهارباغ بالا – چهارراه نظر – جنب پمپ بنزین

رنج قیمت: متوسط

رستوران آرک آ

در نزدیکی کلیسای وانک رستورانی با محیطی قشنگ و چشم نواز وجود دارد که غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه دارد؛ این رستوران نامش رستوران آرک آ است. محیط خارجی رستوران و حیات زیبای آن لذت غذا خوردن را دو چندان می کند.

غذاها و نوشیدنی‌هایی که در رستوران آرک آ سرو می‌شود بسیار وسوسه انگیز و لذیذ هستند. به دلیل نزدیکی به کلیسای وانک و واقع شدن در محله جلفا رستوران آرک آ نیز از رستوران‌های شلوغ و پر توریستی است که در برخی مواقع و در روزهای پر توریست برای رفتن به رستوران باید از قبل رزرو داشته باشید.

آدرس: محله جلفا، روبروی کلیسای وانک

رنج قیمت: متوسط

رستوران ملک سلطان جارچی باشی

رستوران ملک سلطان جارچی باشی در گذشته حمام سنتی بوده است که قدمت آن به دوران صفویه برمی‌گردد. در سال ۸۲ این حمام به رستوران سنتی تغییر کاربری داد و برای این کار مجبور به عملیات مرمت در داخل حمام شدند.

بنای حمام جارچی باشی در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است که به دلیل فرسودگی مرمت بر روی آن را آغاز کردند و به دلیل آنکه اکثر خانه‌‌ها به حمام مجهز هستند آن را به رستوران تغییر دادند تا بتوانند حالت سنتی آن را حفظ کنند. رستوران ملک سلطان کاربری تالار را نیز دارد و تا ۳۵۰ نفر مهمان را اسکان می‌دهد.

آدرس: خیابان سپه – خیابان حکیم – کوچه هفتم یا کوچه باغ قلندرها-مجموعه تاریخی ملک سلطان جارچی باشی

رنج قیمت: متوسط

کافه رستوران فیروز شربت

کافه‌ای با دکور زیبا و قدیمی در خیابان جلفا اصفهان که مکان مناسبی برای رفع خستگی بعد از گشت و گذار در خیابان‌های اطراف است. نوع استفاده از وسایل دکوره قدیمی و آنتیک به هر ایرانی حال نوستالوژیک می‌دهد و برای توریست‌های خارجی تصویری از ایران به نمایش می‌گذارد.

یکی از لذیذترین خوارکی‌های کافه رستوران فیروز شربت بستنی آن است که لذت تجربه آن را در سفر به اصفهان هرگز از دست ندهید. شربت خانه فیروز یکی از معروف ترین شربت خانه‌های اصفهان است که سالانه و خصوصا در فصل سفر تعداد بسیاری مسافر به خود می‌بیند.

آدرس: جلفا خیابان حکیم نظامی کوی کلیسای وانک روبروی هتل جلفا

رنج قیمت: متوسط

با بهترین رستوران‌ های اصفهان آشنا شدید. آیا شما هم تجربه خوبی از رستوران های خوب اصفهان دارید؟ اگر رستورانی را می‌شناسید که از نظر شما جزء بهترین رستوران‌ های اصفهان است در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

 

 

منبع theculturetrip tripadvisor
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.