رستوران هیوا، فضایی خاص، غذایی خوشمزه در کافه کباب هیوا

رستورانی نسبتا کوچک اما دلباز و با فضایی صمیمی در میدان تجریش جایی است که دل هر رستوران بازی را می‌برد. بی دلیل نیست که کافه کباب هیوا با کیفیت بالا غذا، نوع برخورد، نحوه ارائه خدمات و فضای دلنشین‌اش توانسته به عنوان رستوران برتر ایران از دید سایت tripadvisor وبسایت مرجع گردشگری و توریستی در دنیا شناخته شود.

رستوران هیوا رستورانی که توانسته رتبه نخست رستوران در بین هزاران رستوران تهران را بدست بیاورد. رستورانی که بتواند به این رتبه دست پیدا کند مطمئنا توانسته توانایی خود را در سطحی بالا نشان دهد. این رستوران در منطقه تجریش تهران قرار دارد و دسترسی به آن هم آسان است. حال اینکه اگر دسترسی به رستوران هیوا آسان هم نبود من می‌رفتم چون واقعا دوست نداشتم بودن در این رستوران جذاب رو از دست بدم.

چجوری بریم رستوران هیوا؟

کافه کباب هیوا

خب حالا چه جوری بریم رستوران هیوا؟ برای رفتن به کافه کباب هیوا تنها کافی است خود را به میدان تجریش برسانید. ابتدای خیابان دربندی (مقصود بیک سابق) محل کافه کباب هیوا است. میدان تجریش معمولا مکان شلوغی برای بردن ماشین شخصی است اما اگر با ماشین شخصی می‌روید هم پارکینگ تجریش در نزدیکی رستوران است و هم اگر مثل من در پیدا کردن جای پارک خوش شانس باشید در همان نزدیکی رستوران در خیابان دربندی جای پارک پیدا می‌کنید.

اما در روزهای عادی و وسط هفته اصلا بردن ماشین را پیشنهاد نمی‌کنم چون در میدان تجریش، پارکینگ تجریش و خیابان‌های اطراف آن اصلا برای پارک ماشین جایی پیدا نمی‌شود. حتی یک بار من با دوستان برای تجریش گردی با ماشین رفتیم حدود یک ساعت در صف پارکینگ بودیم که واقعا تلف کردن وقت بود.

البته باید این نکته رو هم بگم که رستوران هیوا یک فست فود داره که اونم دقیقا تو میدون تجریش هستش و به هر حال اگر قصد رفتن به یکی از این دو رستوران رو داشته باشید باید یکی از این راه‌های ارتباطی رو انتخاب کنید.

توصیه‌های فرزانه: حتی الامکان برای رفتن به رستوران هیوا یا هر رستورانی در محدوده تجریش از چیزی غیر از ماشین شخصی استفاده کنید.

کافه کباب هیوا

کافه کباب هیوا

دیدن کافه کباب هیوا با اون ابعاد ابتدا کمی منو تو شوک برد. چیزی که از رستوران هیوا تو ذهنم بود از این بزرگ‌تر بود و فکر می‌کردم که مثل خیلی از رستوران‌های بزرگ تهران برای بزرگ نمایی حداقل یه چیزی باید باشه که خیلی در خیابون تو چشم باشه اما اینگونه نبود.

کافه کباب هیوا به جای اینکه تمرکز خود را بر روی ساختن فضای ظاهری خیلی لوکس و گران قیمت بگذارد آن را معطوف به ارائه خدمات عالی و غذایی با کیفیت بالا کرده است. 

رستورانی دو طبقه که طبقه اول آن صرفا برای پرداخت صورتحساب استفاده می‌شد و در اصل طبقه بالا محل قرار گرفتن میز و صندلی‌ها بود. دیزاین داخلی رستوران ترکیبی از طراحی مدرن و سنتی بود.

یه نکته جالب در مورد طراجی هیوا وجود کنده‌ چوبی بزرگی بود که از سقف آویزان بود که در یکی از پست‌های اینستاگرام خود هیوا درباره آن اینگونه نوشته:

حکایت ملانصرالدین و درخت گردو
روزی مُلّا به دهکده ای می رفت در بین راه زیر درخت گردوئی به استراحت نشست و در نزدیکی اش بوته کدوئی را دید و مُلّا به فکر فرو رفت که چگونه کدوی به این بزرگی از بوته کوچکی بوجود می آید و گردوی به این کوچکی از درختی به آن بزرگی ؟
سرش را به آسمان بلند کرد و گفت : خداوندا ! آیا بهتر نبود که کدو را از درخت گردو خلق می کردی و گردو را از بوته کدو ؟
در این حال گردوئی از درخت بر سر ملا افتاد و برق از چشمهایش پرید و سرش را با دو دست گرفت و با ترس از خدا گفت :
پروردگارا ! توبه کردم که بعد از این ؛ در کار الهی دخالت کنم ؛ زیرا هرچه را خلق کرده ای ؛ حکمتی دارد ؛ و اگر جای گردو با کدو عوض شده بود من الآن زنده نبودم.
حالا مُلّا این کنده ١٣٠ کیلیویى آویزون هیوارو ندیده.

حالا در زیر همین پست و در کامنت‌ها یکی از دوستان طناز نوشته: کاش ملاً بود و حکمت این کنده هیوا را هم برامون میگفت (البته گفته شده که کسانى که صورت حساب رو بخوان بپیچانند گره اون باز میشه و دم در خدمتشون رو میرسه).

کافه کباب هیوا

این کامنت واقعا می‌تونه به عنوان بانمک‌ترین کامنت‌های اینستا نام گذاری بشه اما اینم بگم که این کنده واقعا بالای سر مشتریان هنگام تصویه حساب قرار داره. ولی با عنوان کردن این موضوع خواستم بگم که می‌توان حتی با وسایلی ساده دکوری جالب و بانمک ساخت. وقتشه که بریم سراغ سایت تریپ ادوایزر…

کافه کباب هیوا رستوران برتر از دید وبسایت گردشگری مشهور دنیا

کافه کباب هیوا

کافه کباب هیوا از میان ۵۹۰ رستوران تهران به عنوان رتبه یک و برترین رستوران از دید سایت تریپ ادوایزر (tripadvisor) وبسایت مرجع گردشگری و توریست در دنیا شناخته شد.

این موضوع برای رستوران هیوا یک افتخار بزرگی است و نشان از کیفیت بالای این رستوران دارد. برای هر شخصی که به رستوران رفتن علاقه دارد دانستن این موضوع که رستوران انتخابی‌اش در یکی از بهترین وبسایت‌های گردشگری رتبه یک را دارد بسیار نکته مثبتی است. رستوران هیوا با کسب این رتبه خود را بیشتر از گذشته در دل علاقمندان رستوران گردی جا کرد.

چی سفارش بدیم؟

کافه کباب هیوا

در هیوا اصلا نگران این نباشید که چی سفارش بدیم. هر غذایی که در منو موجود است از بهترین‌های هیوا است بنابراین اصلا در انتخاب نوع غذا شک نکنید. غذایی که ما سفارش دادیم مرصع‌پلو با ماهیچه و شیشلیک بود. یک اعترافی همین جا باید بکنم و اون هم اینه که من به هیچ عنوان در رستوران‌هایی که تا به حال رفتم نتونستم غذام رو تموم کنم اما این بار که رفتم هیوا شیشلیکی که سفارش دادم رو تموم کردم.

به قدری این غذا خوشمزه و لذیذ بود که اصلا نتونستم جلوی خودم رو بگیرم و برای اولین بار تونستم غذامو تو رستوران تموم کنم. یه نکته خیلی جالب در مورد شیشلیک هیوا سسی بود که همراه آن بود.

من برای اولین بار بود که در کنار شیشلیک یا حتی کباب سس می‌دیدم. ولی به حدی این سس خوشمزه و جالب بود که کلی عاشق اون سس شده بودم.

رستوران هیوا نیز مثل بیشتر رستوران‌ها منوی چای و نوشیدنی بعد از غذا را داشت که نحوه سرو آن نیز مانند سرو غذا بسیار عالی و شیک بود. غذاها در ظروف مسی و با دیزاینی بسیار شیک بر روی میزها قرار می‌گرفت که دیدن اون مدل دیزاین اشتهای من یکی رو دو چندان می‌کرد. با دیدن عکس‌های موجود در پیج اینستاگرام هیوا به این موضوع پی خواهید برد.

کافه کباب هیوا

نحوه پذیرایی و استقبال در هیوا فوق العلاده عالی بود. کارمندان هیوا به محض ورود  از مشتریان خود با آبمیوه پذیرایی کردند و برای گرفتن سفارش نیز بسیار خوش برخورد و گرم بودند.

همچنین قبل از غذا نیز به رسم نحوه سرو غذای ایرانی نون و پنیر و سبزی آورده شد. در طول مدت سرو غذا نیز مدام به میزها سرکشی می‌کردند و کم کسری‌ها رو سوال می‌کردند.

در مورد میزان قیمت‌ها در کافه کباب هیوا باید بگم که کمی نسبت به باقی رستوران‌ها قیمت بالاتری دارد اما این رو هم باید بگم که یک پرس غذای هیوا دو نفر رو هم سیر می‌کنه. به عنوان مثال قیمت شیشلیک ۷۰۰۰۰ هزار تومن و مرصع پلو نیز ۷۵۰۰۰ تومن بود. به نسبت رستوران گرانی است اما نوع خدمات و کیفیت به گونه‌ای است که از دادن این پول پشیمان نمی‌شوید.

 کافه کباب هیوا

با تمام این توصیفات فکر کنم کافه کباب هیوا رو در لیست رستوران‌های محبوب خود قرار می‌دهید و حتما یک روز رو برای رفتن به این رستوران خالی می‌کنید.

حرف آخر: اگر صاحب کافه یا رستوارن هستید و می‌خواید کافه یا رستورانتان در وینوک معرفی بشه وارد این لینک بشین و رستوران خودتون رو ثبت کنید.


مقالات بیشتر:

رستوران گردی: رستوران باغچه، رستورانی در قلب بازار تجریش

کافه گردی: صبحانه‌ای به سبک مدرن در کافه سپنج

کافه گردی: دورهمی دوستانه در کنار آتش در کافه آمور

کافه گردی: کافه آ، کافه‌ای ساده و به سبک کافه‌های قدیم

رستوران گردی: معرفی رستوران ممد استیک مجتمع آ اس پ

88%

رستوران هیوا

رستورانی بسیار عالی در تجریش تهران که مقام بهترین رستوران برای آن از نگاه کاربران تریپ ادوایزر واقع برازنده این رستوران است.

 • کیفیت غذا
 • سرویس دهی
 • قیمت
 • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۲۶ دیدگاه
 1. رها

  حتما یه روز هیوا میرم. جذاب به نظر میاد

 2. امیر قاسم زاده

  dکی از لذیذترین گردنها را می توانید در این رستوران تجربه کنید…عالییه…کمی گران هست ولی به تجربه کردنش می ارزه

 3. دنیا

  شیشلیک این رستوران عالیه… فقط کافیه عکس هاش رو ببینید..حرف میزنه با آدم اصن… مرسی از مقاله خوبتون

 4. سید رضا !

  من و دوست ام با دیدن عکس‌های هیجان‌انگیز غذاهاش و تعریف های شما تصمیم گرفتیم امتحانش کنیم. شلشلیک و مرصع پلو با گردن سفارش دادیم. هر دو غذا عالی بودن. قبل از غذا یه پنیر خاصی گذاشته بودن که خیلییی عالی بود. از مرصع‌پلو با گردن هر چی بگم کم گفتم. مزه‌اش فوق‌العاده بود. غذا تو یه سینی گرد سنتی سرو شد و حجمش واقعاً زیاد بود. ما دو نفری به زور موفق شدیم غذامون رو تمومش کنیم!

 5. زهرا

  رستوران فوق العاده ایه …بسیار کارکنان خوش برخوردی داره ..و طعم غذاش عالیه ..فقط قیمت اش بالاست ولی ارزش یه بار رفتن و خرج کردن رو داره …

 6. MohammadR

  رستوران هیوا به نظر من یکی از بهترین رستوران های تهران هست که بهترین غذاهارو داره ..پیشنهاد میکنم شیشلیک..باقالی پلو با ماهیچه یا گردن اش رو حتما امتحان کنید..عالیه..همانطور که تو مقاله نوشتید سس که برای شیشلیک هست فوق العدست…معرفی بسیار خوب و کاملی از این رستوران هیوا بود به نظرم…

 7. mamrez

  رستوران هیوا واقعا لیاقت بهترین رستوران تهران شدن رو دارن..طعم غذاها عالیه …پیشنهاد میکنم حتما به کافه کباب هیوا برای یک بار هم که شده سر بزنید.

 8. الهام

  رستوران هیوا یکی از بهترین رستوران های تهران به نظر من …شمرون کباب هم عالیه … حتما امتحان کنید اگ نرفتید

 9. مهیار

  همونطور که اسم کافه روشه، دکوراسیونش هم بیشتر شبیه کافه است تا رستوران. محیط بسیار تمیز و طراحی ها خوب و فکر شده است. برای ولکامینگ نفری یه شات نوشیدنی ترش آوردند و بعدش نون تازه ی خیلی خوشمزه با پنیر که روغن زیتون داشت و خیلی خوشمزه بود آوردند.دو بار به کافه کباب هیوا رفتم و هر دو تجربه عالی بود.کباب برگ، کوبیده، شیشلیک، آلبالو پلو با ماهیچه و باقالی پلو با گردن و ماست موسیر و بورانی بادمجان و بورانی اسفناج امتحان کردم که همگی عالی بودند.برای دسر هم کناف بستنی خیلی عالی بود و دمنوش و چای هم خوب بود.قیمتها در مقایسه با رستورانهای مشابه (مثل کبابسرای شمرون و توچال و اس پی یو، انواع شاندیزها ) معقول تره، نداشتن حق سرویس و مالیات، خلوت تر بودن که نیازی به صف هم حتی نیس، سرویس دهی خیلی خوب و کیفیت بالای غذاها، کفه کباب هیوا رو تبدیل به رنک یک در تهران کرده که به نظرم لیاقت اش رو داره

 10. فرخ

  رستوران هیوا رستوران خوبی هست ولی به نظرم از هیوا بهترم هست و این رتبه یک خیلی ملاک نیست چون تعداد کاربران برنامه تریپ ادویزور خیلی کمه برای ایران و خیلی حتی نمیشناسند ولی اصلا جای پارک نداره …و قیمت هاش یلی بالاست …

 11. سارا

  رستوران هیوا یکی از بهترین ها تو تهران که اصلا رقیب نداره

 12. شکمو

  پیشنهاد میکنم اگر کم غذا هستید یک غذا سفارش بدید غذاهای رستوران هیوا واقعا حجم بالایی داره و اینکه میگن گرون تره نسبت به سایر رستوران ها لطفا حجم غذا و کیفیت رو هم در نظر بگیرید

 13. امیر رضا

  راستش من با دیدن قیمت های رستوران هیوا کمی شوک شدم اولش..ولی بعد که غذا رو خوردم و حجم غذارو دیدم به نظرم کاملا این قیمت ارزشش رو داشت هرچند قیمت ابمیوه ها بالا بود و به نظرم دیگ اونا ارزش نداشت برای اون قیمت..خخخ

 14. مهدی

  واقعا معرفی خوبی بود..ما پس از خوندن این مطلب تصمیم گرفتیم بریم رستوران هیوا و واقعا عالی بود..مرسی

 15. بردیا

  رستوران هیوا با اینکه فضاش کوچیکه ولی خیلی خوب و عالی هستش

 16. محمدرضا

  خیلی نقد و بررسی خوبی بود، حتما این هفته میریم رستوران هیوا

 17. Mehdi

  رستوران خوبی بود.. ما هفته پیش رفتیم، ممنون از معرفی تون

 18. یک شکمو

  رستوران خیلی گرونی هست و طعم غذا خوب هست ولی به نظرم اونقدر ارزش نداره …یک پرس شیشلیک توی رستوران هیوا میشه حدود ۸۰ هزار تومن …..و خیلی بالا هست نسبت به سایر رستوران ها مثل ارکیده، نایب و..

 19. مهدی اصغری زاده

  شیشلین این رستوران بی نظیره و همانطور که در متن هم بود طعم سسی که داره عالیش کرده …..جوجه تندوری اش البته خیلی خاص نبود..کیفیت اش خوب بود ولی شاهکار هم نبود ..قیمت رستوران هیوا واقعا بالاسن نسبت به بقیه ولی به نظرم برای یک بار هم شده باید امتحان کنید

 20. بهمن

  رستوران فوق العاده ای بود..بازم از این دست رستوران ها مثل رستوران هیوا گزارش تهیه کنید؛ ما رفتیم و کلی از لذت بردیم ..مرسی

 21. میثم داوودی

  عالی بود این رستوران

 22. مهرشاد

  رستوران هیوا فوق العاده گرون شده
  هرچند خب گوشت هم. گرون شده

 23. مهدی

  رستوران هیوا همینطوری اش گرون بود الانم ک گوشت گردن شده دیگ بدتر

 24. تارا

  با این تعریفی که کردین لازم شد حتما برم به این رستوران
  عکس ها هم خیلی هوس انگیز بود

 25. محسن حجت زاده

  فوق العاده گرون شده این رستوران
  دو تا شیشلیک بخوای بری بخوری میشه ۳۰۰ هزار تومن!

 26. پریسا.ک

  رستوران یک تو تهران. من که به شخصه به هر کسی که قصد خوردن غذای ایرانی داره پیشنهاد میکنم. فقط یه کم گرون که با توجه به موادی که استفاده میکنه میشه منطقی باشه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.