رستوران عربی الحریرا رستورانی لوکس در ملاصدرا

تا آنجایی که میشه باید انواع غذاها را امتحان کرد و حتی اعتقاد دارم در سفرهای خارج از کشور کمی از رستوران‌های شیک دوری کنید و غذاهای خیابانی آن کشورها را امتحان کنید و از کمی خود را از مزه‌های تکراری دور کنید. غذای عربی نیز از همان مزه‌های جدید اما تقریبا آشنا با مذاق ما ایرانی‌ها است.

رستوران عربی الحریرا رستورانی لوکس در ملاصدرا و در پارک پرنس است که امتحان کردن آن نه تنها خوب است بلکه باید گفت که عالی است. تنوع غذاها و پیش غذاهای عربی در منوی این رستوران تهران به قدری زیاد بود که برای انتخاب غذا دچار تردید شدم. انواع کباب‌ها، غذاهای دریایی، انواع برنج و انواع پیش غذاها و سالادهای عربی خوشمزه همه منوی رستوران الحریرا را تشکیل می‌داد.

چجوری بریم رستوران الحریرا؟

برای رفتن به رستوران الحریرا کافی است فقط به دنبال آدرس، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، خیابان حکیم اعظم، مجتمع پارک پرنس ، واحد تجاری ۱۲ بروید. دسترسی به رستوران الحریرا بسیار راحت است. به دلیل اینکه از چند جهت به ملاصدرا و خیابانی که رستوران در آن واقع شده راه است. بزرگراه کردستان، بزرگراه چمران، میدان ونکُ میدان شیخ بهایی و راه‌های دیگه که کار را برای رفتن به الحریرا راحت می‌کند.

پارک پرنس اسم جایی است که از نظر ظاهر و شکل چیزی شبیه به مجتمع آ اس پ است. فضایی تفریحی که دور آن را مجتمع‌های مسکونی فرا گرفته. البته که از نظر محبوبیت و مرکزیت کافه‌ها و رستوران‌ها مجتمع آ اس پ بسیار برگ‌تر و محبوب‌تر است و تعداد کافه و رستوران مجتمع آ اس پ بیشتر از پارک پرنس است. 

اما با این حال وقتی به جاهایی مثل پارک پرنس و مجتمع آ اس پ پا میذارم حسرت آدم‌هایی رو میخورم که تو همچین جایی زندگی می‌کنن. اونا هر وقت دلشون بخواد تنها با پایین اومدن از چند پله به کافه و رستوران‌های جذاب دسترسی دارن می‌تونن تو محوطه قدم بزنن و از دیدن آدم‌هایی که برای دورهم بودن به اونجا اومدن لذت ببرن. 

البته این جور جاها مشکلاتی نیز دارند. شلوغی محیط، ماشین‌های بسیار در محیط مسکونی و مشکلات دیگر که باید از آنها به خاطر مزایای آن چشم پوشی کرد.

رستوران الحریرا

رستوران الحریرا در پارک پرنس واقع شده. جایی که برای انتخاب رستوران و کافه به مشکل بر میخوری اما اگر مثل من هدفمند و صرفا برای خوردن غذای عربی به اونجا برید مشکلی پیش روتون نیست. پیش از ورود به رستوران منو جلوی در را خوندم و با اطلاعات کامل وارد رستوران شدم. البته با مشورت با چند نفر تا حدودی سفارشم رو از قبل مشخص کرده بودم.

اولین چیزی که بعد از ورود به رستوران توجه‌ام رو جلب کرد برخورد بسیار خوب کارکنان رستوران بود. با خنده و خوشرو به استقبال من اومدن و با احترام بسیار محل نشستنم رو نشونم دادن. محیط داخلی رستوران خیلی قشنگ و زیبا بود و به راحتی از سبک تزیینات و آهنگی که در رستوران پخش می‌شد میتونستی حدس بزنی که وارد رستورانی عربی شدی.

برای اینکه به شلوغی خیابون و حتی شلوغی رستوران تو روز تعطیل نخورم اولین نفر برای نهار به رستوران رسیدم. یعنی شروع کار رستوران برای نهار ساعت ۱۲ و نیم بود و من ۱۲ و ۲۸ دقیقه اونجا بودم که مبادا جای پارک گیرم نیاد و برای نشستن تو رستوران جا نداشته باشم.

مدیونید اگر فکر کنید همه این کارا فقط برای شکم بوده‌ها، نه من فقط به دلیل مشکلات ترافیکی و شلوغی زود رفتم.

من یه آدم بصری هستم و اشیاء و محیط خیلی تو انتخابم تاثیر داره. رستوران الحریرا از اون سبک رستوران‌هایی بود که به راحتی تونست نظر منو به خودش جلب کنه. چیدمان قشنگی داشت، پذیرایی بسیار خوبی داشت، طرز برخورد با مشتریشون بسیار عالی بود، موسیقی که تو رستوران پخش می‌شد آزار دهنده نبود و غذای خوشمزه‌ای داشت. 

میزی که من برای نهار پشتش بودم هم صندلی داشت و هم کاناپه و خب به دلیل راحت بودن کاناپه بر روی کاناپه نشستم. خودتون می‌دونید که یکی از نشانه‌های ایرانی بودن اینه که بعد از نهار حتما باید بخوابی، حالا این حالت بعد از خوردن یه غذای خوشمزه دوبرابر هم میشه.

باور کنید دلم می‌خواست روی همون کاناپه‌های خوشگل رستوران بخوابم، یعنی اگر کسی نبود مطمئن باشید این کار رو انجام می‌دادم. ولی خب مشتری بود و خجالت باعث شد که این اتفاق نیفته.

چی سفارش بدیم؟

برای گرفتن سفارش آقایی اومد و من و همراهم کباب مصری و کباب مشکل رو سفارش دادیم. از سفارش کباب مصری از قبل مطمئن بودیم اما کباب مشکل رو اونجا تصمیم گرفتیم که سفارش بدیم. قبل از اینکه غذامون حاضر بشه از ما با فنجانی قهوه پذیرایی شد.

اگر خیلی گرسنمه‌ام بود اصلا قهوه رو نمی‌خوردم چون خوردن قهوه با شکم خالی باعث معده درد من میشه. اما خیلی گرسنه نبودم و قهوه رو خوردم. قهوه‌ای خوبی بود فقط یه کم برای من گرماش کم بود و من دوست داشتم داغ‌تر باشه. اما در کل قهوه خوشمزه‌ای بود و دوسش داشتم.

از اونجایی که علاقه فراوانی به انواع سالاد دارم تو سفارشم سالاد تبوله رو گفتم. سالاد رو قبل از غذا برامون‌ آوردن. خیلی خوشمزه بود جوری که اصلا دوست نداشتم که تموم بشه اما از طرفی هم چون تو سالاد تبوله بلغور هست، نمیخواستم زیاد بخورم که نتونم غذا بخورم. ولی با این وجود بیشتر سالاد رو خوردم و منتظر اومدن غذا شدم.

و اما غذا…

کباب مصری واقعا حرف نداشت. کباب مشکل هم سه مدل کباب بود که من کباب چنجه و جوجه کبابش رو بیشتر از کوبیده‌اش دوست داشتم. واقعا کباب‌های خوشمزه‌ای بودن. اما برنج تندی که کنار کباب‌ها بود تکه‌ای از بهشت بود. یعنی اگر سیر نشده بودم تا همین الان که دارم مقاله رو می‌نویسم داشتم برنج تند رو سفارش می‌دادم و می‌خوردم.

واقعا پلوی خوشمزه‌ای بود. کنار هر غذایی روی بشقاب سسی ریخته شده بود که مزه اون هم بسیار عالی و خوشمزه بود. یه مزه ترش و آلوچه طوری داشت که واقعا با کباب ترکیب خوبی درست می‌کرد.

اما این پایان کار نبود…

کنافه عربی 

وقتی منو رو باز کردم که ببینم اولین چیزی که چک کردم این بود که ببینم آیا الحریرا کنافه داره یا نه. وقتی چشمم به جمال روی کنافه روشن شد از خوشحالی چشمام برق می‌زد. برای همین بعد از غذا بعد از کمی فاصله سرویس چای با کنافه سفارش دادم.

قبل از صحبت درباره کنافه باید از سرویسی که برای پذیرایی چای استفاده می‌کردن بگم. چای در ظروفی بسیار شیک و زیبا روی میز قرار گرفت. یه لحظه یاد عصرونه‌های انگلیسی افتادم. قوری و فنجون‌های چینی زیبا به همراه خرما و نبات بر روی میز قرار گرفت. همراه با چای کنافه‌ای که سفارش داده بودم هم آورده شد.

همیشه از خودم این سوال رو می‌کنم که چرا آخه هر چیزی که خوشمزه و لذیذ باید چاق کننده باشه و خوراکی‌های بدمزه همه هم برای سلامت خوبن و خاصیت دارویی دارن. کنافه عربی نیز تیر آخر بود. مدام چای می‌ریختم و کنارش کنافه داغ می‌خوردم. خوردن کنافه با چای حسن ختام خوبی برای رستوران الحریرا شد.

درباره قیمت رستوران الحریرا باید بگم که تو دسته رستوران‌های گرون قرار می‌گیره. چیزایی که من تو اون روز سفارش دادم حدود ۲۰۰ هزار تومن شد. بناربراین تو دسته رستوارن‌های نسبتا گرون قرار می‌گیره. رستوران الحریرا رستوران بسیار خوب با پرسنل خوبی بود. اگر علاقه دارید که غذای ملل رو امتحان کنید، برای امتحان غذاهای عربی رستوران الحریرا رو تو لیست خودتون قرار بدید.

حرف آخر: اگر صاحب کافه یا رستوارن هستید و می‌خواید کافه یا رستورانتان در وینوک معرفی بشه وارد این لینکبشین و رستوران خودتون رو ثبت کنید.


مقالات بیشتر:
68%

رستوران عربی الحریرا

رستورانی با تنوع بالای کباب‌ها، پیش غذاها و دسرهای لذیذ عربی پیشنهادی جذاب برای گذراندن یک روز عالی در شهر است.

  • کیفیت غذا
  • سرویس دهی
  • قیمت
  • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.