رستوران گردی: معرفی رستوران حافظیه

خیابان ولیعصر از آن دسته خیابان‌هایی است که برای همه خاطره ساز بوده است. درختان بلند این خیابان، رنگ آمیزی چراغ‌های‌ آن، رستوران‌های عالی همه جزئی از این خاطرات هستند. برای من نیز رستوران حافظیه با حال و هوای خوشش تبدیل به خاطره شد. در ادامه معرفی رستوران‌های تهران شما را با این رستوران آشنا خواهم کرد. همراه وینوک باشید.

داستان از آنجایی شروع شد که همراه مادر برای انجام کاری به تجریش رفتیم. بعد از اتمام کار وقت نهار رسیده بود و دنبال رستورانی برای غذا خوردن گشتیم. با نزدیک شدن به خیابان ولیعصر به یاد آوردم که یک بار یکی از دوستانم رستوران حافظیه را نشانم داد و از کیفیت غذای آن تعریف کرد.

معرفی رستوران حافظیه

بدون هیچ معطلی ماشین را در خیابان کناری رستوران پارک کردم و همراه مادر به سمت رستوران رفتیم. رستوران رو به روی پمپ بنزین و نرسیده به زعفرانیه است. از ورودی رستوران قابل حدس بود که حال و هوای آن کاملا سنتی است. پله‌ها را بالا رفتیم تا رسیدیم به رستوران و به محض ورود با استقبال خوب خانم مسئول رستوران مواجه شدیم.

آنقدر فضا و رفتار آن خانم گرم و صمیمی بود که حس کردیم مهمانی آمدیم. از همان ابتدای ورود ما پا به پای ما همراه بود. طبق معمول همیشه که از صاحب رستوران اجازه عکسبرداری برای سایت رو می‌گیرم، از ایشون هم اجازه گرفتم و با روی خوش استقبال کردند. 

معرفی رستوران حافظیه

با اینکه فضای کوچکی داشت اما برای ما مهم احساس راحتی بود که در این رستوران داشتیم. بعد از عکاسی از رستوران سفارش غذا دادیم. در همان هنگام سفارش دادن خانم صاحب رستوران به شدت اصرار به سفارش سبزی داشت که بعد متوجه شدیم که سبزی‌ها از باغچه کنار رستوران صبح به صبح چیده می‌شود.

معرفی رستوران حافظیه

غذایی که ما در رستوران حافظیه سفارش دادیم کباب برگ بود با سبزی و دوغ محلی و دیگر مخلفات که باید بگم که واقعا خوشمزه بود. قیمت میز غذا نیز در حدود ۹۰ هزار تومان شد که میتوانم بگم در حد دیگر رستوران‌ها بود. 

صمیمیت ما و خانم رستوراندار به حدی شده بود که ایشون لطف کردند و بعد از نهار ما را چای دم کرده مهمان کردند. برای این گفتم دم کرده زیرا بیشتر رستوران‌ها از چای کیسه‌ای برای پذیرایی استفاده می‌کنند اما حافظیه برای پذیرایی از ما از چای دم کرده استفاده کرد که این روند همیشگی این رستوران است.

معرفی رستوران حافظیه

در زمان خوردن چای مسئول رستوران از رستوران و تاریخ ساختمان رستوران گفت. طبق گفته‌های ایشان قدمت ساختمان رستوران حافظیه به ۸۵ سال پیش بازمی‌گردد و این ساختمان در آن زمان اولین ساختمان ۳ طبقه خیابان ولیعصر بوده است که توسط مصری‌ها ساخته شده بود. 

در ادامه ایشان گفت که این ساختمان محل کار دکتر فاطمی بوده است که زمان دستگیری ایشان به این ساختمان آمدند. در همان حالی که از داستان‌های ساختمان رستوران گفته می‌شد خودم را در داستان تجسم کردم. آنقدر جالب و واقعی بود که لحظه‌ای خود را در زمان دکتر فاطمی دیدم.

معرفی رستوران حافظیه

برای من که رستوران رفتم را دوست دارم روی خوش مسئول و فضای گرم و صمیمی رستوران بسیار مهم است. به همین دلیل رفتن به رستوران حافظیه را به همه شما پیشنهاد می‌کنم زیرا این رستوران خاطره‌ای به خاطراتتان از خیابان ولیعصر اضافه می‌کند.

حرف آخر: اگر صاحب کافه یا رستوارن هستید و می‌خواید کافه یا رستورانتان در وینوک معرفی بشه وارد این لینک بشین و رستوران خودتون رو ثبت کنید.

بیشتر بخوانید:
73%

رستوران حافظیه

رستورانی با حافظه تاریخی بسیار غنی و همچنین میزبانان بسیار مهربان دل هر رستوران گردی را به دست می‌آورد.

  • کیفیت غذا
  • سرویس دهی
  • قیمت
  • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.