رستوران گردی: معرفی رستوران پنج دری مجتمع آ اس پ

مجتمع آ اس پ پاتوقی است برای آن دسته از افرادی که کافه‌‌ باز و رستوران‌ باز هستند. که ناگفته نماند خودم یکی از آنها هستم 🙂 محیطی پر از رستوران و کافه که هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. رستوران پنج  دری نیز از آن دسته رستوران‌هایی است که هر کسی را شیفته خودش می‌کند.

فضای سنتی در کنار غذاهای سنتی و ایرانی باعث می‌شود که از خوردن غذا کاملا لذت ببرید. در این مقاله شما را بیشتر با این رستوران آشنا خواهیم کرد. همراه وینوک باشید.

چجوری بریم رستوران پنج دری؟

رستوران پنج دری

نهار روز پنجشنبه را قرار بود با دوستان بیرون بخوریم که به پیشنهاد یکی از دوستان پنج دری را برای رفتن انتخاب کردیم.بنابراین سوار بر ماشین شدم و به سمت مجتمع آ اس پ راه افتادم. مسیر بسیار راحت است. رستوران پنج دری به آدرس ساختمان آ.اس.پ، راهروی غربی، پلاک ۶۷ است. به دلیل نزدیکی مجتمع آ اس پ خیلی زودتر از ساعت قرارمون به رستوران آ اس پ رسیدم.

به محض ورود به رستوران با درها و دکوری از کاشی و لوازم قدیمی رو به رو شدم. یکی از کارکنان رستوارن به استقبال من آمد و بعد از کمی صحبت سراغ عکس گرفتن رفتم و با کمک اون آقا از تمام داستان‌های مربوط به دکور مطلع شدم. 

رستوران‌های سنتی از وسایلی سنتی برای دکور استفاده می‌کنند و تمامی این وسایل دنیایی در پس خود دارند که شنیدنی است.

رستوران پنج دری

ابتدا از درهایی گفت متعلق به زمان ساسانیان بود که از این درها در دو قسمت از رستوران استفاده شده بود. عکس فوق یکی از این دو در است. همانطور که در عکس مشخص است میزهای رستوران کاشی‌هایی دارد که با هنر و تاریخ ایران ارتباط دارد. به دلیل اینکه اکثر افرادی که به این گونه رستوران‌ها می‌آیند سفارش دیزی می‌دهند، میزها به صورت پیش فرض سرویس دیزی دارد که از کاسه‌های سفالی آبی برای این کار استفاده شده است.

به دلیل اینکه ما وسط هفته رو برای رفتن به رستوران انتخاب کرده بودیم تعداد افرادی که تو رستوران بودن نرمال بود و نیازی به رزرو نداشت اما همون وسط هفته رو هم با رزرو برید بهتره چون اون میز و جایی رو برای نشستن انتخاب می‌کنید که دوست دارید. 

رستوران پنج دری

رستوران دو قسمت دارد که در قسمت جلویی آن این حوض زیبا وجود دارد. نگاه کردن به ماهی‌هایی که در این حوض بالا و پایین می‌رفتند واقعا لذت بخش بود. در مورد حوض آب و ماهی قرمز هم می‌توان گفت که این دو عنصر بخشی از سنت و تاریخ خانه‌های ایرانی است و وجودشان در رستوران‌های سنتی معمولا می‌تواند برای افراد تداعی کننده خاطرات خوش گذشته باشد.

حتی گاهی شنیدن صدای شر شر آب و در کنار آن غذا خوردن آنچنان دلچسب است که میشه گفت هم از لحاظ روحی و هم از نظر جسمی تغذیه می‌شوی. بنابراین فکر کنم تمامی رستوران داران باید به این نکات برای جذب مشتری دقت کنن چون غیر از کیفیت غذا داشتن دکور و فضایی دلچسب از نکات مهم موفق بودن رستوران است.

رستوران پنج دری

یکی دیگر از نکته‌های جالب در مورد طراحی رستوران پنج دری سقف آن بود. من به شخصه در اصفهان این گونه سقف‌های گنبدی را زیاد دیدم. به گفته کارمند رستوران گچ‌بری‌های این سقف‌ها همه از اصفهان آمده‌اند و همگی کار دست است. از این مدل گچ‌بری در جاهای دیگر رستوران نیز استفاده شده بود.

داستان این مدل سقف‌های گنبدی در مناطق گرم کشور عایق هوا بودن آنها است. این سقف‌های گنبدی در تابستان هوای داخل را خنک و در زمستان باعث گرم کردن خانه می‌شوند. استفاده از این مدل سقف و گچبری سنتی در پنج دری اراده خاص صاحبان پنج دری به معماری قدیم و سنتی ایران را نشان می‌دهد.

رستوران پنج دری

طبق گفته‌های شخصی که در مورد رستوران به من توضیحات می‌دادند نقاشی‌های بر روی دیوار نیز تماما کار دست است. این نقاشی ها به دو دسته تقسیم می‌شدند.

در عکس فوق قسمت بالایی نقاشی بر روی دیوار است و قسمت پایینی گچ‌بری‌های دست ساز است که رنگ شده‌اند. تمامی این بشقاب‌های تزیینی بر روی دیوار رستوران نیز حس و حال فیلم‌های قدیمی را داشت. در این عکس بر روی سقف نیز چوبی مشبک دیده می‌شود که به وسیله دست درست شده و از اصفهان آورده شده است.

چی سفارش بدیم؟

به قدری محو تماشای فضای داخلی رستوران شدم که یادم رفت دوستام دیر کردند. البته دیر کردن اونها به نفع بنده هم شد زیرا تونستم به راحتی و سر صبر عکسهام را بگیرم. در همین حال بود که دوستانم از راه رسیدند و به محض رسیدن مشغول دیدن منو و سفارش غذا شدیم. در مورد منوی غذای رستوران هم باید بگم که غذاها همگی ایرانی بودند.

رستوران پنج دری

طبق معمول همیشه من و دوستانم چند مدل غذا سفارش دادیم. دیزی، جوجه کباب، کشک بادمجان و میرزاقاسمی غذاهایی بود که ما به همراه ترشی و دوغ سنتی پنج دری سفارش دادیم. به شخصه می‌تونم بگویم که همه غذاها خوشمزه بود و من نمی‌تونم ایرادی با آنها بگیرم. قمیت غذاها هم همانند دیگر رستوران‌های سنتی بود. به عنوان مثال کل سفارش ما شد ۱۳۰ هزار تومان که نه خیلی گرون بود و نه خیلی ارزان، یعنی در واقع متوسط بود.

در مورد منوی غذای رستوران پنج دری باید بگم که از تعداد زیاد غذا برخوردار نیست و برای سفارش غذا چند انتخاب دارید. غذای اصلی این رستوران همان دیزی به همراه مخلفاتش است و چند مدل محدود جوجه و کباب و پیش غذاهای ایرانی مثل میرزاقاسمی هم به ان اضافه شده است.

رستوران پنج دری

این قسمت از رستوران که قسمت ورودی و خروجی آن بود عکسهای زیبایی گرفتیم که آنها نیز در ذهنمان ماندگار شد. یک نکته خیلی مهم دیگر در مورد رستوران پنج دری حضور کارکنان خوشرو و مودب بود که برای آن مدتی که ما آنجا بودیم نذاشتند به ما سخت بگذره. البته ناگفته نماند که صبرشان هم خیلی زیاد است چون اکیپ من و دوستانم بسیار شلوغ و بیش فعال هستیم. پس از همینجا از همه‌شون تشکر می‌کنم.

در نهایت اگر به دنبال فضایی دلنشین و غذایی خوب هستید که در کنار خانواده و دوستان خود بخورید رستوران پنج دری را هم فراموش نکنید. مطمئنم که از رفتن به این رستوران پشیمان نخواهید شد. 

حرف آخر: اگر صاحب کافه یا رستوارن هستید و می‌خواید کافه یا رستورانتان در وینوک معرفی بشه وارد این لینک بشین و رستوران خودتون رو ثبت کنید.

مقالات بیشتر:
68%

رستوران پنج دری مجتمع آ اس پ

رستورانی با طراحی داخلی جالب و همچنین دیزی بسیار خوشمزه برای دورهمی‌های دوستانه بهترین انتخاب می‌تواند باشد.

 • کیفیت غذا
 • سرویس دهی
 • قیمت
 • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۷ دیدگاه
 1. alireza

  خب آدرس اش هم می نوشتید دیگ…

  1. فرزانه علی‌نقی

   اتوبان کردستان٬ اتوبان حکیم٬ شیخ بهایی٬ خیابان ۶۴ غربی٬ ساختمان‌های آ.اس.پ

 2. آرش

  ممنون إز این توصیف زیبا و با ارایه جزیئات

 3. مهران

  عکس ها بسیار زیبا و با سلیقه گرفته شده

  1. فرزانه علی‌نقی

   ممنون

 4. مهدی

  رستوران پنج دری تنها رستوران ایرانی در مجتمع a.s.p که البته موقعیت اش مث بقیه رستوران ها توی چشم نیست ولی طعم غذاهاش بسیار عالیه .. حتما کشک بادمجان و دیزی این رستوران رو امتحان کنید

 5. مریم

  با سلام؛ البته فضای داخلی رستوران خیلی زیبا بود ولی غذاش بسیار مزخرف و بی کیفیت بود، اصلا باورم نمیشد اینقدر کیفیت غذاش پایین باشه، برنجش هم نمیشد بخوری بی نمک و بد طعم! حتی باور کنید غذای بیمارستان از اونجا بهتره، فقط پول قر و فر و دکوراسیونش رو میگیره، تازه پارک ماشین هم مساله است، به هزار مرارت داخل پارکینگ رفتیم و کلی معطل شدیم یه ماشین بره بتونم پارک کنم هفت هزار تومن هم بابت پارکینگ دادیم..خلاصه گول ظاهر رو نخورید ما نقره داغ شدیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.