کافه مجنون کافه‌ای زیبا در غرب تهران با نمایی رو به شهر

کافه‌ای شیک، پرهیاهو و سرزنده در شهرک غرب و در میان فضایی سبز همه را از جای شهر به سمت خود می‌کشاند. غروب‌های جذاب این کافه با پنجره‌ای به سمت تهران و شلوغی اتوبان همت و چمران به گونه‌ای است که انگار شهر در زیر پایت است.

کافه مجنون با فضای بزرگش و پذیرایی خوبی که از مهموناش میکنه نسل جوان رو به سمت خودش جذب کرده و هر روز هم به تعداد طرفداران این کافه اضافه میشه.

کافه مجنون با توجه به فضایی که داره بهترین مکان برای دورهمی‌های دوستان، خانوادگی و تولد و خیلی کارهای دیگه است. بنده به شخصه دو بار برای تولد دوستانم به کافه مجنون رفتم و به بهترین حالت تولد رو برگزار کردیم.

چه جوری بریم کافه مجنون؟

کافه مجنون

کافه مجنون از اون دسته کافه‌هایی است که آدرس بسیار سر راستی داره. شهرک غرب، خیابان ایران زمین، بین خیابان چهارم و ششم، باغ راه فدک آدرس کافه مجنون است که بعد از گذر از باغ راه فدک که به نظر من از زیبایی‌هایی قبل از رسیدن به مجنون کافه رو می‌تونید در سمت چپ خودتان ببینید.

البته برای رسیدن به کافه از در اصلی بوستان فدک هم می‌تونید برید اما کمی رسیدن بهش ممکن برای افرادی که تابحال نرفتن گیج کننده باشه.

یکی از نکات مثبت و هیجان انگیز کافه مجنون اینه که بوستان فدک پارکینگ داره که اتفاقا پارکینگ به باغ راه فدک میخوره بنابراین با خیال آسوده از پیدا کردن جای پارک می‌تونید به مجنون برید و از زمانی که اونجا هستید نهایت استفاده رو ببرید.

باغ راه فدک

کافه مجنون

باغ راه فدک که ازش گفتم همین جایی است که در تصویر می‌بینید.فکر کنم اگر تو بهشت باغ راه وجود داشته باشه می‌تونه شبیه به باغ راه فدک باشه. مسیری سبز و زیبا که ابتدای آن به پارک نما داره و انتهای آن هم پارک باز قابل مشاهده است و هم می‌شه اتوبان همت رو از بالا تماشا کنید و از برج میلاد و قشنگی‌هاش عکس بگیرید.

یه وقتایی، یه روزایی برای آدم پیش میاد که اصلا حال خوبی نداره و احتیاج داره که وقت خودش رو جایی و با کسایی بگذرونه که میدونه حالش رو خوب میکنن.

یک بار این موضوع برای من اتفاق افتاد، روزی بود که از نظر روحی حال خوشی نداشتم و با دوستان برای جمع شدن دورهم به مجنون رفتیم. خوب شدن حال من با دیدن نمایی زیبا از برج میلاد در مسیر کافه و در باغ راه فدک شروع شد.

کافه مجنون

بلافاصله از این تصویر زیبا عکس گرفتم و متوجه شدم که برای داشتن حال خوب بودن در چنین فضاهایی کافی است. کافه مجنون به دلیل داشتن محیطی زیبا و مناسب برای هر سلیقه یکی از آن کافه‌هایی است که تمام سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد.

کافه مجنون

کافه مجنون شامل دوطبقه می‌شود که هر دو طبقه بالکنی زیبا و جذاب داره که نشستن در بالکن‌ها رو به شدت پیشنهاد میکنم. بالکن طبقه بالا نمایی رو به تهران داره که می‌تونید از دیدن شهر و زیبایی‌هاش در کنار خوردن قهوه‌تان لذت ببرید.

اما بالکن پایین نمایی زیبا به سمت درختان پارک داره که حضور در بالکن طبقه پایین در فصل بهار بسیار هیجان انگیز و جذاب، حتی یک بار پیش اومد که پاییز به بالکن رفتم و باید بگم که هوایی سرد پاییز هم از بودن اونجا واقعا لذت بردم.

کافه مجنون از آن دسته از کافه‌هایی است که تو تمام فصل‌ها دیدنی است و زیبایی خاصی دارد. به دلیل اینکه کافه در پارک واقع شده به راحتی می‌شه تغییر فصل‌ها را در کافه احساس کرد و از دیدن آن لذت برد.

احترام به مشتری

یه نکته خوب درباره کافه مجنون اینه که محل سیگار کشیدن در کافه طبقه بالاست و کسی در طبقه پایین حق کشیدن سیگار رو نداره. من چون از سیگار و بوی اون بدم میاد خیلی برام مهمه که کافه بتونه فضای سیگار کشیدن و نکشیدن رو مجزا کنه.

به نظرم این موضوع یعنی احترام گذاشتن به حقوق افراد چون الزاما همه نباید سیگار بکشن و حتی بو و دود سیگار رو تحمل کنن.

بنابراین اگر شما هم مثل من از بودن در کافه‌هایی که از دود سیگار پر شده فراری هستید و به دنبال کافه‌ای می‌گردید که این موضوع توش رعایت شده حتما سری به مجنون بزنید.

قرار نیست که بری کافه و از همون دقیقه اولی که اونجا می‌شینی دود سیگار بره تو حلقت و حتی مجبور بشی که عطای دورهم بودن و حال خوب رو به لقای اون ببخشی و بری. پس حتما قبل از انتخاب کافه این نکات را پیگیری کنید تا از بیرون رفتنت پشیمون نشی.

یکی از نقاط مثبت کافه مجنون نحوه برخورد کارکنان آن است. به قدری مهربان و صمیمی با تو برخورد می‌کنن که تصور میکنی که تو خونه هستی و یه مهمونی دورهمی رو می‌گذرونی.

کافه‌ای برای دورهمی‌های دوستانه

کافه مجنون به دلیل فضای بزرگی که داره یکی از بهترین کافه‌ها برای برگزاری تولدهای دوستانه و جمع و جور هستش. من خودم به شخصه تا به حال دوبار برای جشن تولد دوستان به کافه مجنون رفتم که هر دو بار بسیار خوب برگزار شد و بسی هم از پذیرایی و توجه کارکنان کافه لذت بردیم.

حتی برای یکی از اون تولدها قرار این بود که من کیک درست کنم و به سفارش دوستان چیزکیک درست کردم و زودتر از همه به کافه اومدم و کیک رو تحویل آشپزخونه کافه دادم.

کافه مجنون

جالبی‌اش این بود که مسئولین کافه که تو آشپزخونه کار می‌کردن با دیدن کیک کلی خوششون اومده بود و کلی منو مورد لطف خودشون قرار دادن. کیکی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید همون چیزکیک است که برای تولد دو نفر از دوستان به مجنون بردم.

البته که اون کیک بهونه بود و دورهم بودن ما و خندیدن‌های ما در کافه‌ای جذاب و خوب بود که برای ما به یادگار مونده.

کافه مجنون

یک بار نیز برای تولد دوستم یکی از کارکنان با دوربین‌های چاپ سریع عکسی دست‌جمعی از ما انداخت و به ما داد که به عنوان یادگاری از کافه مجنون هنوز هم اونو دارم.

البته وقتی عکس رو داد دوستم که تولدش بود گرفت که از تولدش براش یادگار بمونه و وقتی دید که من هم مشتاقم تا از این عکس داشته باشم با خوشرویی عکسی دیگه گرفت و به من داد.

چی سفارش بدیم؟

انواع قهوه در کافه مجنون از انواع خوشمزه اون هستش که هر بار من یک نوع از قهوه رو در مجنون امتحان می‌کنم. نحوه سرو دمنوش در زمانی تو مجنون خیلی جالب به نظرم.

زمانی که برای تولد یکی از دوستانم به مجنون رفتم یکی از دوستان دمنوشی سفارش داد که در کنار دمنوش ساعت شنی آورده شد که مدت زمان دم کشیدن دمنوش رو نشان می‌داد.

کافه مجنون

برای سفارش انواع قهوه تو مجنون اصلا فکر کردن نیاز نیست چون تمام قهوه‌های کافه مجنون خوشمزه و بدون نقص هستش. نوشیدنی‌های خنک کافه مجنون نیز خوشمزه و لذیذ هستش و لیموناد اون از بهترین‌های کافه است.

سالاد سزار نیز در کافه مجنون طرفداران بسیار داره و من که خودم از اون دسته آدمای سالاد دوست هستم از سالاد سزار نمی‌گذرم.

درباره قیمت منوی کافه‌ها چندین بار در مقالات گذشته گفتم. اکثر کافه‌های شهر تو یه رنج قیمت هستن و تفاوت چشمگیری ندارن بنابراین کافه مجنون نیز مانند دیگر کافه‌ها قیمت متوسطی داره و میشه گفت که گرون نیست.

حرف آخر

از شمایی که اهل رفتن به کافه هستید می‌خوام که فاکتورهای یه کافه خوب که تو ذهن شما هست را قبل از رفتن به کافه‌ای پرس و جو کنید. اگر به سیگار و دودش حساس هستید سعی کنید که بل از انتخاب کافه این موضوع رو از خود کافه پرس و جو کنید.

انجام این کار قبل از رفتن به کافه و مواجه شدن با چیزی که خیلی دوست نداری بهتر است.کافه مجنون رو حتما و حتما سر بزنید. مجنون کافه‌ای است که هر سلیقه‌ای رو پوشش می‌ده و فضایی رو برای مشتری خود درست می‌کنه که از بودن در آنجا لذت ببرید.

حرف آخر: اگر صاحب کافه یا رستوارن هستید و می‌خواید کافه یا رستورانتان در وینوک معرفی بشه وارد این لینک بشین و رستوران خودتون رو ثبت کنید.
83%

کافه مجنون

کافه‌ای زیبا و دلنشین است که واقع شدن آن در پارک فدک باعث ثبت خاطره‌ای سبز و فراموش نشدنی خواهد زد.

 • کیفیت غذا
 • سرویس دهی
 • قیمت
 • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۵ دیدگاه
 1. پریسا

  این کافه برای من کافه ای هستش با کلی خاطره با دوستانم

 2. طوبی

  واقعا کافه خوبیه خصوصا فضای بیرونی و نمایی که به شهر داره

 3. شراره

  این کافه غیر از دور همی و گذراندن وقت برای کار هم مناسب و خوبه من یه روزایی کارهام رو میبرم کافه مجنون انجام میدم

  1. تحریریه وینوک

   درسته برای انجام کار و قرار ملاقات نیز مناسب

 4. شکیبا رضوی

  تابستون و بهار فضای باز این کافه مثل رویا میمونه. هیچ وقت تولدم تو این کافه رو فراموش نمیکنم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.