کافه گردی: کافه آ، کافه‌ای ساده و به سبک کافه‌های قدیم

کافه گردی در تهران اون هم در شب‌های سرد زمستان و بعد از یک برف زیبا یکی از اون کارهایی است که حال آدم رو خوش میکنه. باز هم مقصد من کافه‌ای در قلب شهر و این بار کافه آ بود. 

برای نمایشگاه قصاب خانه و مصاحبه با استاد گیوقصاب به گالری آ رفته بودم و تا رسیدن استاد وقت خود را در کافه گذراندم. کافه‌ای زیبا و در عین حال ساده که محیطی گرم و دلنشین داشت. پنچره‌ای که رو به حیاط و حوض بود، میز و صندلی‌های چوبی با رومیزی قرمز همه کافه‌های قدیم را تداعی میکرد.

البته که من کافه‌های زمان قدیم رو ندیدم ولی طبق گفته بزرگترها خیلی خوب می‌توان آن کافه‌ها را تجسم کرد.

کافه آ نیز برای من شبیه با آن چیزی بود که از کافه‌های قدیمی در ذهن داشتم. واقعا داشتن همچین کافه گرم و دلنشینی برای هر کسی می‌تواند جذاب باشد.

چه جوری بریم کافه آ؟

رفتن به کافه آ بسیار راحت است. به دلیل واقع شدن این کافه در مرکز شهر و دسترسی خوب هم به تاکسی هم اتوبوس و مترو بسیار راحت می‌شود به این کافه رفت. خیابان کریم خان زند. خیابان عضدی(آبان جنوبی). کوچه اردشیر ارشد، پلاک ۷ آدرس کافه آ است که در کنار گالری آ واقع شده است. 

خیلی از مواقع هم می‌توانید مانند من هم برای بازدید از نمایشگاه‌هایی که در گالری آ برگزار می‌شود بروید و در کنار آن ساعاتی خوش را در کافه آ بگذرانید. بازار بهجت آباد و دیدن اون خوراکی‌ها نیز بعد از کافه به شدت توصیه می‌شود. 

کافه آ

انصافا کسی هست که در کنار این پنجره بنشیند و حالش خوب نشود. برفی که باریده بود و آدم برفی که در حیاط بود قشنگ من را برد به زمانی که در کنار دوستان در خانه‌های حیاط دار آدم برفی درست میکردیم و از دور هم بودن لذت می‌بردیم چیزی که در این زمان اصلا یا به ندرت دیده می‌شود.

شاخه‌های پیتوس که در شیشه پشت پنجره بود، حوض پر از آب، میزهای چوبی و رومیزی‌های قرمز ساده جوری بود که اصلا احساس نمی‌کردم که در جایی غریب نشسته‌ام. جوری بود که احساس می کردم در خانه‌ فردی آشنا نشسته‌ام.

بعد از اندکی نشستن بر روی میز و نگاه کردن به حیاط و لذت بردن از فضا سفارش قهوه دادم.

کافه آ چی سفارش بدیم؟

کارامل ماکیاتو قهوه‌ای بود که من سفارش دادم. انصافا مزه‌ خوبی داشت. یک نکته باید درباره سفارش دادن قهوه همینجا بگم و اون هم این است که اگر خیلی اهل قهوه نیستید قهوه‌های سنگین و تلخ را سفارش ندید.

قهوه چیزی است که حتما باید معده به آن عادت داشته باشد. اینطور نیست که بگیم نه عادت می‌کند و خوب می‌شود. مزاج بعضی از افراد در مقابل قهوه عکس العمل نشان می‌دهد پس سعی کنید که اگر این حالت را داشتید از خوردن قهوه‌های بسیار سنگین مانند امریکانو و فرانسه خودداری کنید.

یک چیز دیگر این است که من تا بحال به کافه‌هایی که رفتم چیزی نخوردم که خوشم نیاد. این نیست که همه چی رو بخورم و اتفاقا خیلی آدم ایرادگیری هم هستم اما تابحال نشده که بخوام از خوراکی در کافه‌ای ایراد بگیرم. خدا کنه از اینجا به بعد هم پیش نیاد. کارامل ماکیاتو کافه آ نیز جز همین دسته از خوراکی‌ها قرار می‌گیرد. خوشمزه و لذیذ بود.

کافه آ

نوع برخورد کارکنان این کافه نیز همانند دیگر کافه‌ها بسیار گرم و صمیمی بود. من زمان زیادی رو در این کافه منتظر دوستی بودم و در این زمان سفارشی هم ندادم اما نه کسی اومد ایراد بگیره و نه کسی مدام بالای سر من بود که سفارشتون چیه تا آدم استرس بگیره. با خیال راحت رو به روی پنجره کافه نشسته بودم و داشتم از فضا لذت می‌بردم و هیچ کس هم مزاحم من نشد. زمان سفارش نیز خیلی طولانی نبود و سریع سفارش جلوی روم بود.

برای من که از سیگار تنفر دارم خیلی مهم که داخل کافه‌ای که میشینم بو و دود سیگار نباشه. در مورد کافه آ تا آن زمانی که من بودم این حالت پیش نیومد و البته نمیدونم که سیگار آزاد هست یا نه ولی در آن زمان طولانی که من اونجا بودم سیگاری روشن نشد. که البته امیدورام که آزاد نباشه. 

اما در مورد خوشمزه‌های پیشنهادی کافه آ باید بگم که سالاد سزار، شربت لیمو و به نظرم قهوه‌ها بسیار پیشنهاد می‌شود. اکثر کافه‌ها در بعضی از خوراکی‌ها خیلی محبوب هستند و اکثرا این خوراکی‌ها توسط مشتریان سفارش داده می‌شود اما من به شخصه در هر کافه دوست دارم خوراکی‌هایی را سفارش بدم که خیلی کسی امتحان نکرده. شما هم خیلی پایبند قواعد نباشید و دل رو به دریا بزنید.

کافه آ

 کافه آ

کافه آ

حرف آخر: اگر صاحب کافه یا رستوارن هستید و می‌خواید کافه یا رستورانتان در وینوک معرفی بشه وارد این لینک بشین و رستوران خودتون رو ثبت کنید یا به ایمیل farzane@vinok.ir ایمیل بدید.

68%

کافه آ

با محیطی هنرمندی و ساده بهترین مکان برای افرادی است که رفتن به کافه‌های ساده را ترجیح می‌دهند. وجود گالری آ در کنار کافه نقطه قوت این کافه برای هنر دوستان است.

  • کیفیت غذا
  • سرویس دهی
  • قیمت
  • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.