کافه گردی: صبحانه‌ای به سبک مدرن در کافه سپنج

صبح زود بیرون زدن برای صبحانه‌ای خارج از خانه بهترین تصمیمی است که می‌توان گرفت.

کافه سپنج برای این تصمیم بهرتین انتخاب بود. کافه‌ای بزرگ، گرم در منطقه‌ای قشنگ از یوسف آباد که بسیار تعریف صبحانه‌هایش را شنیده بودم. راستش خیلی اهل صبحانه خوردن نیستم اما اگر صبحانه رنگارنگ، چشم نواز و هیجان انگیز باشه سریع اهلش می‌شم.

چجوری بریم کافه سپنج؟

رفتن به کافه سپنج بسیار مسیر خوبی داره و ترافیک زیادی برای من که غرب تهران هستم نداشت. خروجی یوسف آباد از کردستان شمال به خیابان اسد آبادی میخوره. خیابان شصت و سوم چند خیابان به سمت شمال اسد آبادی است و ترافیک جنوب یوسف آباد رو هم نداره.

برای آن دسته از افرادی که قصد رفتن با ماشین شخصی را دارند باید بگم که خیابان کناری کافه خیابان عریضی است که برای جای پارک بسیار خوب است. البته من صبح رفتم و دقیقا همان جلوی کافه ماشین را پارک کردم و از بعدازظهر آنجا خبری ندارم.  

کافه سپنج

فضای سبز جلوی کافه آنقدر محیط بیرونی کافه را قشنگ کرده است که من به همین دلیل صندلی‌های بیرون را برای سرو صبحانه انتخاب کردم. و اما نشستن بیرون از کافه همانا و خودمونی شدن این گربه هم همانا. اصلا چیزی به اسم خجالت و معذب بودن در درون این موجود وجود نداشت.

اول اینکه تا کی روی این صندلی خواب بود. به محض اینکه صبحانه بنده را آوردن یکهو از خواب پرید و اومد کنار پای من شروع به چرخیدن کرد. به قدری پسرخاله شده بود که یک لحظه احساس کردم شاید از قبل همدیگه رو میشناسیم. خلاصه بیکین رو ایشون خوردن منم نگاهشون کردم ببینم کی سیر میشن. بیکین که تموم شد یک میز دیگه پر شده بود و سفارششون را آوردن و ایشون به یه سفارش جدید سریع بنده رو فروختن و رفتند. 

طبق معمول همیشه کار عکاسی خودم رو قبل از سفارش دادن صبحانه انجام دادم. کافه سپنج طراحی داخلی شیک و زیبایی داره و برعکس دیگر کافه‌های موجود در شهر که کمی به لحاظ اندازه فضای کوچکی دارن بسیار بزرگ و جا دار بود.

کافه سپنج

نور خوب هم یکی دیگه از فاکتورهای کافه سپنج بود که در اکثر کافه‌های تهران این موضوع رعایت نمی‌شه. اگر به دنبال برگزاری دورهمی‌های دوستانه و قرارهای کاری دارید به نظرم کافه سپنج با انرژی مثبت و فضای بزرگ و گرمش بهترین انتخاب می‌تونه باشه. سبک طراحی داخلی این کافه به گونه‌ای است که مشابه آن را نمی توانید در دیگر کافه‌ها ببینید یعنی تکراری نیست.

دیواری در این کافه وجود دارد که برای ما دهه شصتی‌ها حل نوستالوژیکی داره. این دیوار دیواری پوشیده شده ار نوار کاست است که علاوه بر نوآوری به کار رفته برای ساخت آن حس و حال خوبی نیز برای من داشت و از یدن این دیوار خاطرات خوبی برام یادآوری شد. 

یکی از معیارهای من برای انتخاب یک کافه خوب داشتن فضایی جداگانه برای افرادی است که قصد سیگار کشیدن دارند. اصولا در کافه‌های خارج از کشور این نکته‌ای است که به شدت آن را رعایت می کنند و در کافه‌ها مکان سیگار کشیدن جدا از بقیه کافه است. در مورد کافه سپنج نیز این مسئله صدق می‌کند. جدا بودن فضای سیگار کشیدن از فضای اصلی کافه به نظرم یکی از نقاط قوت کافه به شمار می‌آید که برای من انتخاب را راحت می‌کند. 

اما برخورد گرم و صمیمی کارکنان کافه سپنج یکی دیگر از نقاط قوت این کافه است که نظر هر کس را جلب می‌کند. من خودم از آن دسته از افرادی هستم که به شدت جلب اخلاق و رفتار خوش می‌شم. حال این رفتار می‌تواند در کافه باشد و هم می‌تواند در یک مغازه اتفاق بیافتد. جذب مشتری با روی خوش امکان پذیر است و من با این رفتار جذب سپنج شدم. همراهی کارکنان سپنج با من برای عکاسی و پاسخ دادن به سوالات من در مورد انتخاب سفارش و خود کافه همه از اتفاقات خوب آن روز در کافه سپنج بود. 

کافه سپنج چی سفارش بدیم؟

کافه سپنج

من تعریف صبحانه‌های کافه سپنج را بسیار شنیده بودم. به همین دلیل تصمیم گرفتم که برای صبحانه به کافه سپنج برم. تا آنجایی که به خاطر میارم منوی صبحانه کافه سپنج شامل ۵ مدل صبحانه میشد که من با مشورت یکی از کارکنان کافه صبحانه‌ای که در تصویر میبینید را انتخاب کردم که متاسفانه اسمش را به خاطر نمیارم اما میتونم اینجوری کمکتون کنم که این صبحانه در لیست منو اولین آپشن بود. 

به جرات می‌تونم بگم که انتخاب خوبی بود. غیر از اون بیکینی که خوراک اون گربه محترم شد و نتونستم امتحانش کنم، همه چیز عالی بود. خصوصا اون سس سبز رنگی که وسط تخته است واقعا مزه عالی داشت. همانطور که گفتم خیلی اهل صبحانه خوردن نیستم ولی این صبحانه یک چیز دیگر بود. در مورد قیمت این صبحانه هم باید بگم که در حدود ۳۵ هزار تومان شد. در مورد خوراکی‌های خوشمزه دیگه کافه سپنج باید از پاستا آلفردو، سالادها و انواع قهوه‌ها نام ببرم. 

کافه سپنج

کافه سپنج

کافه سپنج

حرف آخر

یک چیز جالبی که بعد از کافه سپنج برای من اتفاق افتاد گشت و گذار در کوچه‌های یوسف آباد بود. کوچه‌هایی با پله و خانه‌های زیبا که حالم را خوب کرد. قصد رفتن به پارک ساعی را هم داشتم اما به دلیل پارک کردن ماشین کنار کافه نتونستم برم اما برای سری بعد حتما بدون ماشین میرم و سری هم به پارک ساعی می‌زنم. 

حرف آخر: اگر صاحب کافه یا رستوارن هستید و می‌خواید کافه یا رستورانتان در وینوک معرفی بشه وارد این لینک بشین و رستوران خودتون رو ثبت کنید یا به ایمیل farzane@vinok.ir ایمیل بدید.
75%

کافه سپنج

با صبحانه‌ای جذاب و لذیذ و محیطی دلباز و بزرگ در یوسف آباد تهران برای کافه بازها نامی شناخته شده است.

  • کیفیت غذا
  • سرویس دهی
  • قیمت
  • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.