کافه گردی: به دنبال آرامش و شادی در کافه آرتیست

از نظر من و به قول استاد شکیبایی کافه باید سبز باشه، سبز و فقط سبز باشه. البته این سبزی که اینجا من میگم اون سبزی نیست که در خانه سبز شنیدم. منظور من از سبز بودن رنگ کافه نیست بلکه روحی است که در کافه جریان دارد.

به دنبال دیگر کافه گردی هایم این بار به کافه آرتیست در سعادت آباد رفتم و این کافه را سبز و دنج یافتم. همراه وینوک باشید تا بیشتر با کافه آرتیست آشنا شوید.

طبق معمول با دوستان خود برای گذراندن وقت و تمدد اعصاب قرار گذاشتیم که به کافه‌ای برویم. معمولا انتخاب ما هر بار کافه‌ای جدید است و این بار به پیشنهاد من به کافه آرتیست رفتیم. کافه در انتهای خیابان سوم واقع شده است که محیطی آرام و بی صدا دارد. قرار شد تا همگی راس ساعت ۵ و نیم در کافه باشیم.

قبل از اینکه من برسم دو نفر از دوستانم رسیده بودند اما من هم که برای رفتن به داخل کافه عجله داشتم که مبادا تاخیر داشته باشم سر به زیر جلوی در کافه آرتیست رسیدم که به یک باره گربه‌ای جلوی در خوابیده بود که با دیدن من ترسید و از پله‌ها پایین پرید.

من هم چون داشتم چیزی داخل کیفم میگذاشتم سرم بالا نبود که گربه رو ببینم به یک باره از ترس پریدن گربه به عقب برگشتم و وقتی داخل کافه رو دیدم متوجه شدم که همه از ترس من در کافه مشغول خندیدن بودن همین شد که من هم زیدم زیر خنده. بنابراین ورود به کافه آرتیست برای من با صحنه‌ای جالب و خنده‌دار همراه شد.

کافه آرتیست

برای یافتن دوستان به طبقه بالای کافه رفتم. آنقدر فضای دلنشین و گرمی داشت که بسیار از بودن در آنجا لذت بردم. جالبی کافه آرتیست این بود که گوشه دنج بسیار داشت و هر قسمت از کافه یک مدل میز و صندلی و مبل داشت.

میز و صندلی چهار نفره من و دوستانم دور آن نشستیم اما در گوشه‌ای دنج از کافه و در طبقه بالا صندلی یک نفره به همراه یک میز کوچک جلویش بسیار نظر من را به خودش جلب کرد و با خود فکر کردم که چقدر این صندلی و میز برای خلوت‌های تک نفره عالی می‌تواند باشد.

در کل اگر یک روز قرار باشد که از صبح تا شب در کافه آرتیست بمانم تمام صندلی‌ها و میزهای این کافه را در روز امتحان می‌کنم زیرا من بسیار با فضای دنج این کافه ارتباط برقرار کردم.

کافه آرتیست

کافه آرتیست

کافه آرتیست برای کسانی که به شدت اهل کتاب و کتابخوانی هستند جای مناسبی است. وجود کتابخانه‌ای بزرگ در طبقه اول کافه و انبوهی از کتاب‌های متنوع در این کتابخانه برای هر کتاب دوستی این کافه را تبدیل به پاتق می‌کند. حتی اگر مثل من دوست دارید که بخشی از کار خود را در کافه انجام دهید کافه آرتیست بهترین گزینه است.

ابزار خاصی هم نمی‌خواهد تنها لازم است که لپ‌تاپ خود را با خود به کافه ببرید و با سفارش یک فنجان قهوه و برشی از کیک روز در کافه کار خود را در آرامش انجام دهید. اگر در خانه با لپ‌تاپ کار می‌کنید یک بار کار خود را به کافه ببرید و آنجا کار خود را انجام دهید. امتحان کنید ضرر نمی‌کنید. 

کافه آرتیست

کافه آرتیست و دیوارهای آن از عکس پر بود. برای من که عاشق عکس و عکاسی هستم دیدن این عکس‌ها بسیار لذت بخش بود. حس کردم برخی از این عکس‌ها متعلق به عکاسان بزرگی است که متاسفانه در کافه یادم رفت بپرسم اما دفعه بعد که بروم حتما درباره عکس‌ها پرس و جو می‌کنم. این عکس‌ها که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید قسمتی از دیوار طبقه پایین کافه بود.

با یکی از دوستانم برای تماشا کردن عکس‌ها ایستاده بودیم که به یک باره دوستم گفت که چرا بیشتر عکاسان مطرح سوژه عکس‌هایشان مردمان بیچاره و حتی فقیر است. این حرف دوستم بسیار جالب بود و من را به فکر برد. حق با دوستم بود بیشتر عکس‌هایی که برای عکاسان معروف و به نام دنیا است از مردمانی است که وضع زندگی خوبی ندارند و این عکس‌هایی که بر روی این دیوار دیدیم بخشی از آن عکس‌ها بود.

کافه آرتیست

صحبت از عکس کردم و حیفم آمد از ریسه‌های زیبای کافه و عکس‌های آن چیزی نگویم. کافه غیر از تابلوهای عکس این ریسه‌های زیبا را هم به عنوان دکور در خود جای داده بود که واقعا حال خوبی به آدم القا می‌کرد. اتفاقا میزی که برای نشستن انتخاب کردیم درست کنار این ریسه بود.

کافه آرتیست

و اما قسمت خوشمزه دورهمی ما انواع قهوه ها به سلیقه‌های مختلف بود که در کنار آن به پیشنهاد یکی از کارکنان کافه کیک سیب و گردو هم بود. باید اعتراف کنم که کیک سیب و گردو واقعا خوشمزه بود. وقتی که برای سرو روی میزگرم گذاشته بود و در کنار قهوه‌ای که سفارش دادیم واقعا مزه داد.

درباره قیمت منو کافه هم باز هم باید بگویم که بیشتر کافه‌های تهران یک رنج قیمت دارند به عنوان مثال قیمت کارامل ماکیاتو و برش کیک در حدود سی هزار تومان شد. من تا بحال بعد از رفتن به تمام این کافه‌های تفاوت زیادی در قیمت‌ها ندیدم و این به نظرم کار را برای رفتن به کافه آسان می‌کند. 

در آخر بگویم که کافه آرتیست همانگونه که از اسمش پیداست محیطی هنری و خاص دارد. اگر به دنبال آرامش و در عین حال شادی در کنار دوستان هستید کافه آرتیست گزینه مناسبی می‌تواند باشد. سعی کنید با رفتن به کافی شاپ و گذراندن وقت بیشتر با دوستان خود کمی از دنیای پر استرس دوری کنید. 

73%

کافه آرتیست

کافه‌ای زیبا و جذاب در سعادت آباد تهران که برای کتاب خون‌ها بسیار جایی جذابی خواهد بود.

  • کیفیت غذا
  • سرویس دهی
  • قیمت
  • دکور و محیط رستوران
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.