۵ مطلب منتخب وینوک از نگاه سردبیر

در مقاله گذشته درباره مقاله‌های محبوب خوانندگان وینوک گفتیم. نوبت به وینوک رسبده تا محبوب‌ترین مقالات خود را اعلام کند. این مقالات مقالاتی هستند که در زمان نوشتن و ترجمه آنها ازشون چیزی آموختیم و اینکه بعضی از آنها در شرایطی سخت نوشته شده‌اند و به همین دلیلاست که امروز از آنها به عنوان محبوب‌ترین‌ها یاد می کنیم.

در برنامه‌های تلوزیونی در مصاحبه با افراد هنرمند معمولا یک سوال کلیشه‌ای پرسیده می‌شود. سوال این است که بهترین کارت کدام است. جالب است که جواب تمام هنرمندا به این سوال نیز جوابی کلیشه‌ای است. آنها می‌گویند که تمام کارهای ما مانند بچه‌های ما هستند. خیلی جالبه که این حرف کلیشه‌ای را ما الان در وینوک درک می‌کنیم. انتخاب مقالات منتخب بسیار سخت است. هر کدام از این مقالات در شرایطی خاص و مختلفی نوشته شده‌اند و هر کدام برای نویسندگان آنها مانند تابلوی نقاشی است. 

در مقاله گذشته ۵ مطلب منتخب وینوک از نگاه شما را بررسی کردیم. اما در این مقاله وظیفه سخت گزینش به سردبیر واگذار شد تا در این مقاله ۵ مطلب منتخب وینوک را معرفی کند. همراه وینوک باشید.

شماره ۵: عجیب‌ترین داروهایی که از وجود آنها خبر ندارید

۵ مطلب منتخب وینوک از نگاه سردبیر

آیا کسی را می‌شناسید که در دام برخی از داروهای خطرناک افتاده باشد؟ امیدوارم که این طور نباشد، اما گاهی اوقات به نظر می‌رسد که با داروهای خطرناکی مواجه می‌شویم. به خصوص با آن دسته از داروهایی که مانند مواد مخدر در جهان اپیدمی شده‌اند.

برخی از این داروهای جدید بسیار قوی هستند که درباره آنها می‌توان گفت که صدها بار قوی‌تر از مورفین هستند. در این مقاله خطرناک‌ترین داروهایی که از وجود آنها خبر ندارید را عنوان خواهیم کرد. همراه وینوک باشید.

ادامه مطلب

شماره ۴: سفرنامه: به دنبال آرامش در کویر مصر

۵ مطلب منتخب وینوک از نگاه سردبیر

سفر به کویر مصر رو سالها بود براش برنامه ریزی کرده بودم. همیشه پاییز که می‌شد با خودم عهد می‌بستم که این بار باید برم و هر دفعه نمی‌شد. تا امسال پاییز دیگه قطعی گفتم یا می‌رم یا کلا یه خط قرمز روی رفتن به کویر مصر می‌کشم.

بالاخره شد و توانستم عزمم رو جزم کنم و راهی کویر مصر شدم. به همین دلیل به دنبال توری مناسب برای رفتن به کویر مصر رفتم. از هر جایی که می‌شناختم پرس و جو کردم تا یکی از دوستانم توری رو بهم معرفی کرد که امتحانش رو پس داده بود. من هم خیلی معطل نکردم و سریع تور را گرفتم و خودم را آماده رفتن به کویر مصر کردم.

ادامه مطلب

شماره ۳: لاتاری، فیلمی حماسی یا ترویج خشونت و افراط گری؟!

۵ مطلب منتخب وینوک از نگاه سردبیر

لاتاری سومین اثر حسین مهدویان بعد از دواثر موفق ” ایستاده در غبار” و “ماجرای نیم روز” است . اما متاسفانه اصلا مانند سایر دو اثر این کارگردان نیست و فاصله زیادی تا دیگر آثار موفق او دارد. مهدویان فیلم لاتاری را فیلمی شعاری و شعار زده خواند و به آن نیز افتخار کرده اما واقعیت این است که این فیلم بیشتر ترویج خشونت و افراط گری و عمل به کاری بدون فکر و سیاست است تا شعاری! دقیقا مشابه بالا رفتن از سفارت عربستان و انگلستان که عواقب اصلا خوبی برای ایران نداشته و باید بگوییم این فیلم نیز دقیقا همین رو میگوید اگر فکر می کنید کاری درست هست حتی اگر عواقب بدی هم برای کشور دارد انجامش دهید، لازم نیست فکر کنید یا به فکر کشور باشید!!!
شماره ۲: کافه گردی: صبحانه‌ای به سبک مدرن در کافه سپنج

۵ مطلب منتخب وینوک از نگاه سردبیر

صبح زود بیرون زدن برای صبحانه‌ای خارج از خانه بهترین تصمیمی است که می‌توان گرفت. سپنج برای این تصمیم بهرتین انتخاب بود. کافه‌ای بزرگ، گرم در منطقه‌ای قشنگ از یوسف آباد که بسیار تعریف صبحانه‌هایش را شنیده بودم. راستش خیلی اهل صبحانه خوردن نیستم اما اگر صبحانه رنگارنگ، چشم نواز و هیجان انگیز باشه سریع اهلش می‌شم.

ادامه مطلب

شماره ۱: تیتراژ خاطره انگیز سریال friends

۵ مطلب منتخب وینوک از نگاه سردبیر

تیتراژ سریال friends برای تمام طرفداران و دوستداران این سریال خاطره انگیزترین آهنگ است. این قطعه توسط The Rembrandts گروه پاپ راک آمریکایی در سال ۱۹۹۵ اجرا شده است.

امیدوارم از شنیدن این قطعه لذت ببرید. همچنین ترجمه و اصل شعر نیز اینجا در اختیار شما است. همراه وینوک باشید.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.