تماشا کنید: دست‌هایی که ما نمی‌توانیم ببینیم، فیلمی از مراحل رشد و برداشت قهوه

این فیلم پرتره‌ای از انسانیت پنهانی است که در هر مرحله از رشد و برداشت قهوه وجود دارد. فیلم در سال ۲۰۱۷ در ناحیه ماتاگالپای نیکاراگوئه فیلم برداری شده است. هدف ما این است که این بشریت را از طریق توانایی سینما و ارتباط مستقیم ما با زندگی عاطفی مردم روی صفحه نمایش، به مخاطبان بشناسانیم. تمرکز ما جزئیات کوچکی از کار انسان بود که در هر مرحله از فرآیند نقش داشت. 

ما هر روز از نعمتی که اقتصاد جهانی به ما را ارائه می‌دهد راضی هستیم. قهوه می‌خوریم، روزمان را شروع می‌کنیم اما در عین حال، تلاش‌های پنهان، غرور، کار و قلب انسان‌هایی که به ما این نعمت‌ها را ارائه می‌دهد، از ما پنهان هستند. این جدایی از کارگر و تلاش مردمی مانند ما، مانع از فکر کردن درباره انتخاب‌هایی است که ما به عنوان مصرف کنندگان انجام می‌دهیم.

این جدایی مانع از تفکر منتقدانه ما بر راه‌های مهمی که انتخاب می‌کنیم می‌شود که بر روی دیگران در اطراف این سیاره تاثیر می‌گذارد. در نتیجه اغلب غیرممکن است به افرادی که روزانه کار می‌کنند تا بتوانند این نعمت ها را برای ما فراهم کنند، احترام گذاشت و افتخار کرد.

در این مستند کوتاه به نام: “دست‌هایی که ما نمی‌توانیم ببینیم” تلاش شده که این پرده، حتی فقط برای چند دقیقه این میان برود. هدف در این مستند این است که سعی شود کار کارگر برای تولید کالایی ساده اما ضروری را ببینیم. در نیکاراگوئه هر مرحله از تولید قهوه را دنبال کردیم. ماموریت ما ساده بود، گواهی بر این که بشریت بخشی از این فرآیند است. در واقع یان فیلم مستندی است درباره قهوه که مرحله به مرحله با انسان هایی که در این کار درگیر هستند، همراه است.

فیلم از: Travis Lee Ratcliff


مقالات بیشتر:

حقایقی جالب درباره قهوه

۱۰ مزیت نوشیدن قهوه برای سلامتی

روشهای متفاوت درست کردن قهوه در میان کشورها

سفر به دنیای خوشمزه ساخت دونات

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.