چگونگی استفاده از ابزار Curves Adjustment در فتوشاپ

ابزار Curves Adjustment ممکن است یکی از مهم‌ترین ابزارها در فتوشاپ باشد که توسط کاربران درست فهمیده نشده است. از آنجا که Curves Adjustment برای ایجاد تغییر در درجه رنگ و سایه روشن عکس‌ها است، اما برخی از کاربران حتی برای استفاده از این ابزار ترس دارند. 

این ترس به نظر خیلی رایج است. اما برای مقابله با این ترس در این مقاله ویدیویی کوتاه از ناتانیل دادسون (AKA Tudvid) با عنوان «نحوه استفاده از Curves Adjustment در فتوشاپ» برای مشاهده قرار داده شده است. در این ویدیوی ۹ دقیقه‌ای، دادسون شما را با مبانی‌های کار با Curves Adjustment آشنا می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا این ابزار فتوشاپ کاملا مورد علاقه اوست.

دادسون عنوان می‌کند: ” Curves ابزاری است که من هر بار که برای تصویری نیاز به هر نوع تنظیم نور، تنظیم رنگ، اصلاح رنگ، درجه بندی رنگ، طبقه‌بندی رنگ بندی‌ها و تقریبا هر چیز دیگری دارم،از آن استفاده می‌کنم”.

در این ویدئو او درباره تنظیم نقطه سیاه و نقطه سفید در Curves صحبت می‌کند؛ اینکه آیکون انگشت (بعنوان ابزار تنظیم هدفمند) کارش چیست؛ چگونه می‌توانید “S Curve” را برای افزایش کنتراست ایجاد کنید؟ و نحوه استفاده از منوی کشویی RGB برای تنظیم تنظیمات مرتبط با رنگ از جمله نحوه تزریق رنگ، رنگ صحیح و درجه رنگ صحبت می‌کند.

داودسون می‌گوید: “Curves چیزی است که شما نمی‌خواهید چشم از آن بردارید.” “این ابزار فوق العاده قدرتمند نه تنها در فتوشاپ، بلکه در Lightroom، Premiere Pro و دیگر نرم افزارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر فقط در فتوشاپ استفاده از این برنامه را یاد بگیرید، می‌توانید این دانش را برای دیگر نرم افزارها اعمال کنید و از آن استفاده کنید. “

برای یادگیری بیشتر در مورد چگونگی استفاده از Curves Adjustmen فتوشاپ، این آموزش را تماشا کنید.

منبع: shutterbug

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.