مسابقه ایران برابر پرتغال در جام جهانی روسیه به روایت تصویر

ایران برابر پرتغال به تساوی رسید و از راه‌یابی به مرحله بعد جام جهانی باز ماند. بازی جنگنده و شجاعانه ایران به قدری به دل نشست که تلخی نرفتن به مرحله بعد جام جهانی را از بین برد. نبرد ایران مقابل پرتغال، مسابقه‌ای شد که برای ما ایرانی‌ها تا سال‌ها در خاطره می‌ماند.

در این بازی همه مدل اتفاق رخ داد. بی شک یکی از بهترین و غرور آفرین‌ترین آنها گرفتن پنالتی رونالدو توسط بیرانوند بود. با دیدن چهره بیرانوند زمانی که پنالتی را کامل مهار کرد فقط به داستان زندگی بیرانوند و چگونه رسیدن او به آرزوهایش فکر می‌کردم. اینکه وقتی بیرانوند قبل از جام جهانی برای رونالدو کری خوند و الان ثابت کرد که اون کری خوندن حرفی بوده که عملی‌اش کرد. 

اما نقطه سیاه این بازی داور ضعیف و بدون اراده آن بود. در بیشتر صحنه‌های بازی می‌شد دید که این داور نه با تکنیک‌های داوری آشنا است و نه تتوانست بازی رو خوب اداره کند! صحنه‌ای که رونالدو با دست به صورت پورعلی گنجی کوبید صحنه‌ای نبود که کارت زرد داشته باشه و رونالدو خودش هم رو برای کارت قرمز آماده کرده بود و با دیدن کارت زرد بسی خوشحال شد. اینکه برای همچنین بازی حساسی که نتیجه آن صعود کننده رو مشخص می‌کنه یک داوری انتخاب بشه که برای اولین بار بازی به این حساسی رو قضاوت کنه و تجربه چنین بازیهایی رو نداشته باشه فیفا را زیر سوال خواهد برد. خیلی جالبه دو پنالتی و اون کارت زردی که تو بازی دارو داد اتفاقات مهمی بود که داور حتی اعلام نکرد و توسط var گرفته شد!

اما در مورد var باید گفت که درسته که تکنولوژی به کمک فوتبال اومده اما در چنین آوردگاه بزرگی آسیب‌های زیادی وارد کرد. بازی ایران مقابل پرتغال یکی از همون بازیهایی بود که داور بازی با وقفه‌های طولانی مدتش و همچنین تصمیم‌های بعضا اشتباه حتی بعد از دیدن تصاویر بازی را به سمت کندی کشاند.

اما در کل باید گفت که ایران با نوع بازی‌اش کاری کرد کارستون. در این روزها به قدری صحبت از ایران و بازی‌های درخشانش در دنیا زیاد بود که فیفا بعد از حذف ایران در اینستاگرامش نوشت که دلمان برای ایران و تماشاگران پرشورش تنگ خواهد شد. ایران بهترین عملکرد را از خود نشان داد و با ناراحتی فراوان باید منتظر ۴ سال دیگر برای جام جهانی دیگر و صعود از مرحله گروهی بمانیم.

در این مقاله عکس‌های زیبا از بازی ایران مقابل پرتغال را مرور خواهیم کرد و در اینجا خواهند ماند تا در آینده با دیدن دوباره آنها لذت ببریم. همراه وینوک باشید.

فوتبال ایران در جام جهانی چطور ظاهر شد؟ از نحوه بازی و بازیکنان و مربی راضی بودید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: fifa


مقالات بیشتر:

مسابقه ایران برابر مراکش به روایت تصویر

مسابقه ایران برابر اسپانیا به روایت تصویر

علیرضا بیرانوند، از خوابیدن در خیابان تا جام جهانی

چرا دیگو مارادونا در قرعه‌کشی جام جهانی نظرها را به خود جلب کرد؟

۱۰ خوراکی که در سفر به روسیه برای جام جهانی باید امتحان کنید

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.