عکس‌هایی از کره شمالی با ساختمان‌های وسوسه انگیزش

نگرش جهان نسبت به کره شمالی به سمت خشونت و بی‌نظمی و خفقان است.در روز ۱۲ ژوئن ترامپ رییس جمهور آمریکا دیداری با رهبر کره شمالی، کیم جونگ اونداشت. تمرکز این نشست در سنگاپور، متقاعد ساختن کره شمالی از ساخت سلاح هسته‌ای بود.

همانند حکومت‌های دیکتاتوری‌ سابق مانند آلمان نازی و شوروی، کره شمالی نیز تمایل دارد که از طریق معماری آن طبیعت دیکتاتوری خود را به تصویر بکشد. از یک طرف علاقمندی این کشور به رنگ‌های پاستیلی از طرف آمریکای لاتین در سال‌های ۱۹۵۰ میلادی به ارمغان آمده است. و از طرف دیگر ساختمان های بتنی محکمی نیز در این کشور وجود دارد که سایه تماشاگران خود را می‌پوشاند.

در یک کشوری که مردم در آن بسیار تحت خفقان حکومت هستند، معماری آن به این صحبت‌ها پایان می‌دهد. همراه وینوک باشید و با این ساختمان‌های جالب و وسوسه انگیز آشنا شوید.

کره شمالی

ورودی شهر پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی. دو زن نماد کره شمالی و کره جنوبی هستند که به سبب دیدگاه رهبر عالی کیم ایل سونگ نماد دوکشور شناخته می‌شود.

کره شمالی

یکی دیگر از ساختمان‌های برجسته کره شمالی، بنای یادبود حزب کارگر است. نوشته روی بدنه این ساختمان به این معنی است: «زنده باد حزب کارگران کره، موسس و راهنما تمام پیروزی‌های مردم کره!»

کره شمالی

خط افق مرکزی شهر پیونگ یانگ توسط هتل ۱۰۵ طبقه Ryugyong نشانه گذاری شده است، که در حال حاضر بزرگترین ساختمان متروک شده در جهان است.

کره شمالی

از سال ۱۹۹۲ تا کنون کاری بر روی این ساختمان انجام نشده است. گرچه در سال ۲۰۱۷، شایعاتی مبنی بر اینکه کره شمالی در تلاش برای بازسازی هرم بود، وجود داشت.

کره شمالی

در طرف دیگر شهر، برج ۵۵۸ فوتی Juche Tower looms بر فراز رودخانه Taedong است.

کره شمالی

نمونه‌ای از معماری گیرا و در عین حال تترسناک کره شمالی در مرکز شهر مانند کاخ بزرگ Mangyongdae Children’s Palace واقع شده است.

کره شمالی

ویژگی بال‌های باز نمای بیرون این ساختمان به معنای تقلیدی از آغوش مادر است.

کره شمالی

در مرکز پیونگ یانگ، ارتش خلق کره در مراسم‌های معمول خود در مجلس آشیانه شکل برایسخنرانی‌هایی رهبر کشور، کیم جونگ اون جمع می‌شوند.

کره شمالی

بیشتر معماری این کشور با احترام به رهبران آن است. کیم ایل، رهبر فقید این کشور که در سال ۲۰۱۱ فوت کرد.

کره شمالی

پرتره‌های این دو مرد در سراسر پایتخت آویزان است. در اینجا این پرتره‌ها به صورت برجسته در بالای در ایستگاه قطار در مرکز شهر قرار دارد.

کره شمالی

و در اینجا است که جسد رهبران کره در People’s Grand Assembly Hall جاودانه می‌شوند.

کره شمالی

در نزدیکی آرامگاه رهبران کره موزه جنگ Fatherland Liberation است که جشن پیروزی کره در برابر حمله نیروهای امپریالیست آمریکایی در جنگ دو کره گرفته می‌شود.

کره شمالی

ساختمانی در مرکز پیونگ یانگ که بر روی آن نوشته شده است: “همراهان بزرگ کیم اون سونگ و کیم جونگ اون برای همیشه با ما خواهند بود.”

کره شمالی

صرف نظر از نمای بیرونی تبلیغاتی، جنبه‌های بسیاری از معماری کره شمالی وجود دارد که در این ساختمان به طور واقعی قابل توجه است.

کره شمالی

ایستگاه متروی پیونگ یانگ یکی از پر زرق و برق ترین ایستگاه‌های مترو در جهان است.

کره شمالی

کره شمالی همچنین خواستگاه یکی از بزرگترین ورزشگاه‌ها در جهان، استادیوم May Day است.

کره شمالی

ظرفیت این استادیوم به ۱۵۰ هزار نفر می‌رسد. اغلب اوقات، از آن برای بازی‌های سالانه Mass مورد استفاده قرار می‌گیرد که به منظور احترام به تاریخ کشور برگزار می‌شود.

کره شمالی

همچنین علم نیز نقش مهمی در معماری کره شمالی ایفا می‌کند. به عنوان مثال، مجتمع Sci-Tech که به شکل اتم ساخته شده و در اوایل ۲۰۱۵ آغاز به کار کرده است.

کره شمالی

کیم جونگ واناون درباره این مرکز علمی گفته است:  “امیدوار است که این مرکز به ایجاد یک سرزمین غنی و قدرتمند از طریق لوکوموتیو علم و فناوری” کمک کند.

کره شمالی

این ساختار در مجاورت خیابان Mirae Scientists است، که کره شمالی می‌خواهد از  کره چرخان بر روی آن به عنوان نشان دادن مرکز نیروی جهانی در نوآوری استفاده کند.  

کره شمالی

در سال ۲۰۱۷، منطقه مسکونی Ryomyong  که شامل بیش از ده ساختمان آپارتمانی بود، در پیونگ یانگ افتتاح شد.

کره شمالی

پارک پونگ جو نخست وزیر کره شمالی در سخنرانی افتتاحیه این ساختمان‌ها گفت که: اتمام این خیابان سخت‌تر از ساخت ۱۰۰ کلاهک هسته‌ای بود. به گفته لس آنجلس تایمز، پونگ جو احتمالا سعی دارد با این جمله خود عنوان کند که کره شمالی علی رغم تهدیدهای روزافزون نظامی آمریکا هنوز قدرت اقتصادی دارد.

کره شمالی

بسیاری از ساختمان‌های این منطقه طراحی مشابهی دارند.

کره شمالی

برج‌ها با رنگ‌های پاستلی جیغ و نوع طراحی صنعتی‌شان برجسته هستند.

کره شمالی

اما برعکس آن ساختمان‌ها با رنگ‌های جیغ پاستلی، در ساخت Wonsan Baby Home و Orphanage، از رنگ‌های پاستیلی روشن استفاده شده است.

کره شمالی

این ساختمان در چندین طبقه در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ تکمیل شده است. در طبقات زرد و آبی این ساختمان چشم اندازی از کره شمالی نمایان است.

کره شمالی

با توجه به کمبود نیرو برق کشور، پنل‌های خورشیدی در سراسر بالکن‌های پیونگ یانگ دیده می‌شود.

کره شمالی

از آنجا که کره شمالی از برق کافی برخوردار نیست، کل کشور در شب تاریک می‌شود. به نظر می‌رسد که قدرت کمی برای روشن نگه داشتن تصویری از بنیانگذار کشور باقی مانده باشد.

با توجه به توافق آمریکا و کره شمالی نظر شما درباره این توافق و ثبات آن چیست؟ نظرات خود را با ما از طریق فرم زیر به اشتراک بگذارید.

منبع: businessinsider


مقالات بیشتر:

۱۰ کشور خطرناک برای سفر

کم ارزش‌ترین پول‌های دنیا در سال ۲۰۱۸

تماشا کنید: تایم لپسی از یک روز کامل در پایتخت کره شمالی

قدرتمندترین ارتش‌های جهان

۱۰ کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.