کارهای مهمی که هر فرد نیاز دارد در ۳۰ سالگی یاد بگیرد و انجام دهد

زندگی بعد از ۳۰ سالگی شروع می‌شود. این زمانی است که ما در نهایت احساس آگاهی و استقلال می‌کنیم و آرزوها و خواسته‌های  واقعی را درک می‌کنیم. با این حال، برای اینکه رویاهای شما به واقعیت بپیوندند و بیشترین موفقیت را در تمامی بخش‌‌های زندگی به دست بیاورید، ارزشمند است که برخی کارها را یاد بگیرید.

این مقاله ۱۳ کارهایی را که هر کس باید در سن ۳۰ سالگی انجام دهد را عنوان خواهیم کرد. در پایان مقاله ۴ مرحله ساده برای خوشبختی را از دست ندهید. همراه وینوک باشید.

۱- به دنبال شغلی باشید که از آن لذت می‌برید

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، ما تغییر شغل، دفاتر کار، حقوق و شغل‌های بسیاری را تجربه می‌کنیم. اما بسیار مهم است تا سن ۳۰ سالگی، شغل خوبی را پیدا کنید تا رضایت شما را جلب کند، جایی که شما برای پیشرفت بیشتر تلاش می‌کنید و از پله‌های ترقی را در آن شغل طی کنید.

 

۲- یاد بگیرید که غذایی طبخ کنید که امضا خودتان را داشته باشد

شما می‌توانید از پخت و پز متنفر باشید و یا تمام دستور پخت‌های گوردون رامزی را از ته قلب دوست داشته باشید، اما به هر حال، شما باید بتوانید بهتر از هر کس دیگری یک مدل غذا را بپزید. این می‌تواند غذای اصلی یا دسری باشد که امضا شما را دارد. آزمایش کنید و از اضافه کردن مواد جدید به غذای خود نترسید زیرا این کار باعث می‌شود در اکسب این مهارت استاد شوید. داشتن مهارت پخت غذایی با امضا خودتان در هنگام مواجه با میهمانان مهم در خانه‌تان به شما اعتماد به نفس می‌دهد.


بیشتر بخوانید: ۵ راه هوشمندانه برای کاهش استرس بدهی


۳- دوستان واقعی خود را بشناسید

هنگامی که جوان هستیم، توسط افراد بسیاری احاطه می‌شویم و در آشنا شدن با افراد بسیار راحت عمل می‌کنیم. اغلب، ما به اشتباه فکر می‌کنیم که همه آنها دوستان ما هستند. با این حال، پس از مدتی، آنها ناپدید می‌شوند و فقط دوستان واقعی یعنی کسانی که هم در غم و هم در شادی در کنار ما هستند، نزد ما می‌مانند. قدردان افرادی باشید که در آزمون زمان موفق شدنه‌اند و به کسی که در اطراف شما هستند نچسبیده‌اند.

 

۴- از گفتن جزئیات زندگی شخصی خود به دیگران جلوگیری کنید

به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید روابط‌تان را قوی نگه دارید، نباید درباره مسائلی که شما و شریک زندگی‌تان با آن روبرو هستند، به دیگران بگویید. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید و در نظر دارید تا نگرانی‌های خود را با کسی درمیان بگذارید، از یک رواندرمان کمک بگیرید. یک فرد حرفه‌ای به دقت به حرف‌های شما گوش می‌دهد و به تجزیه و تحلیل اقدامات شما و همسرتان کمک می‌کند. همه اینها به شما این امکان را می‌دهد که نه تنها خود را به عنوان یک قربانی نگاه نکنید، بلکه باعث خواهد شد تا ضعف‌های خود را نیز متوجه شوید و در نتیجه شما راهی مناسب برای بیرون رفتن از آن موقعیت پیدا کنید.

 

۵- اولویت بندی صحیح

ما همیشه در طول زندگی در عجله هستیم، تلاش می‌کنیم تا آنجایی که امکان دارد تمام کارها را انجام دهیم. اما بعد از مدتی متوجه می‌شویم که ما بر روی چیزهای کوچک تمرکز کردیم ومسائل مهم را نادیده گرفتیم. معمولا، سفر و زمان صرف شده با خانواده است که ما به یاد می‌آوریم؛ هیچ کس اضافه کاری خود را در روز جمعه به خاطر نمی‌آورد. مهم است که یاد بگیریم کارهای خود را اولویت‌بندی کنیم و آن کاری را انجام دهیم که واقعا می‌خواهیم.

 

۶- دنبال پول و زمان بودن برای تعطیلات

فقدان استراحت منجر به خستگی روحی و فیزیکی می‌شود و سطح بالایی از کارایی شما را کاهش می‌دهد. به همین دلیل است که بهتر است پول را به جای صرف آخرین مدل گوشی‌های هوشمند، برای یک تعطیلات عالی خرج کنید. پس از استراحت کامل، قادر خواهید بود تا دوباره از انرژی پر شوید. قانون اصلی برای این کار این است که ۲۰ درصد از حقوق خود را برای تعطیلات آینده کنار بگذارید.

 

۷- گرفتن گواهینامه رانندگی

گرفتن گواهینامه رانندگی باعث می‌شود تا انگیزه شما برای اقدامات بعدی بیشتر شود. هنگامی که گراهینامه رانددگی می گیرید، شروع به فکر کردن در مورد خرید ماشین می کنید، و در نتیجه، سطح درآمد خود را افزایش می‌دهید. مسافرت رفتن با گواهینامه رانندگی آسانتر است. وقتی به خارج از کشور سفر می‌کنید می‌توانید ماشین اجاره کنید و در نتیجه قادر به تماشای مناظر بیشتری خواهید بود.

 

۸- مسیر را برای جذب درآمد اضافی برای خود میسر سازید

مطمئن شوید که تا قبل از سن ۳۰ سالگی یک منبع اضافی درآمد دارید. این می‌تواند کار انفرادی، درآمد غیرفعال یا کسب و کار خودتان باشد. حتی کار در یکی از پایدارترین شرکت‌ها در شهرتان نمی‌تواند آینده‌ای پایدار برای شما تضمین کند. به همین دلیل ضروری است که منبع اضافی درآمد برای خود فراهم کنید تا بتوانید هر گونه وضعیت بحرانی را اداره کنید.

 

۹- از والدین خود جدا شوید (مستقل شوید)

زندگی کردن همیشه با والدین بسیار راحت است؛ خانه همیشه تمیز است، غذا همیشه آماده و روی اجاق گاز آماده است. با این حال، دیر یا زود، شما باید تصمیم بگیرید که از خانه پدر و مادرتان بیرون بیایید و بهتر است آن را در سن ۳۰ سالگی انجام دهید. این به شما کمک خواهد کرد که بتوانید برای بودجه خود برنامه ریزی کنید. از مخارج باخبر شوید که تا به حال چیزی از آنها نمی‌دانستید. به عنوان مثال، پرداخت هزینه‌های خدمات عمومی و چیزهای کوچک دیگر مانند مواد شوینده و غیره.

 

۱۰- یادگیری انجام سخنرانی‌های عمومی

بسیاری از ما در زمانی که نیاز به ارائه یک سخنرانی عمومی داریم و هنگام صحبت کردن در برابر مردم و یا حتی صحبت با یک غریبه احساس ضعف داریم. یاد بگیرید بر ترس خود غلبه کنید. فردی باشید که همیشه آرامش دارد و از کلمات اضافه استفاده نمی‌کند تا احترام و توجه را به دست آورد. خود را برای زیبا حرف زدن آماده سارید، از تزلزل خلاصی یابید، می‌توانید پروژه خود را با موفقیت انجام دهید و رئیس خود را متقاعد کنید که حقوق و دستمزد شما را بالا ببرد و از هر گونه بحث یا کشمکش دوری کنید.

 

۱۱- سبک خود را پیدا کنید

فرد بالغ باید سبک مختص به خودش را داشته باشد که باعث راحتی او شود. با پیدا کردن سبک شخصی خود، مشکل ابدی انتخاب لباس برای پوشیدن را فراموش خواهید کرد. همه اینها به این دلیل است که شما از قبل می‌دانید که چه لباس‌هایی را برای پوشیدن انتخاب کردید که شخصیت و منحصر به فردی شما را نشان می‌دهد. علاوه بر این، دانستن سبک خاص خودتان به شما کمک خواهد کرد که لباس‌های را که جدید انتخاب می‌کنید با بقیه کمد لباس شما مطابقت داشته باشد. به یاد داشته باشید که این ظاهر شماست که اولین تصویر را در مورد شما در افراد ایجاد می‌کند، به همین دلیل است که احساس راحتی در آن بسیار مهم است.

 

۱۲- خواندن کتاب‌های ادبی کلاسیک

ما ادبیات کلاسیک را در مدرسه یاد می‌گیریم اما با توجه به سن جوانی که در آن زمان داریم نمی‌توانیم عمق واقعی این داستان‌ها را درک کنیم. به همین دلیل ما نباید تنبل باشیم و باید همه‌ی آن رمان‌های کلاسیک معروف را دوباره بخوانیم. ما مطمئن هستیم که شما آنها را متفاوت درک خواهید کرد؛ جزئیات بیشتر، نکات پنهان و حتی ارتباط با جهان امروز را در آن کتاب‌ها متوجه خواهید شد. علاوه بر این، آگاهی فرهنگی خود را افزایش خواهید داد، در انجام سخنرانی حرفه‌ای تر خواهید شد و شما قادر خواهید بود که از پس یک مکالمه جذاب بر بیایید.

 

۱۳- فرم بدنی را در حالت خوب قرار دهید

ما به راحتی می‌توانیم تمرینات بدنی را تا سن خاصی انجام دهیم که حتی با خوردن چیپس در اواخر شب  شکل بدن ما خیلی تغییری نکند. با این حال، میزان کلی عضلات بدن و متابولیسم به مرور زمان کاهش می‌یابند. به همین دلیل است که اگر نمی‌خواهید در سن ۵۰ سالگی وقت آزاد خود را صرف نشستن بر روی نیمکت کنید، باید عادت داشته باشید که ورزش کنید. برنامه هفتگی شما باید فعالیت بدنی داشته باشد که به شما کمک می‌کند که در فرم خوب و سالم باقی بمانید.

 

۴ مرحله ساده برای شادتر بودن

در اینجا یک واقعیت نادر را عنوان خواهیم کرد و آن هم این است که طبق آمار، چنین مفهومی از “شاد بودن در سن خاصی” وجود ندارد. ما هر زمان و در هر سن می‌توانیم به یک اندازه شاد باشیم. در زیر چند مرحله ساده برای حفظ سطح شادی در بالاترین حد وجود دارد:

  •  هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را در سکوت محض بگذرانید؛ یعنی از همه چیز از قبیل تلفن، لپ تاپ، کار و غیره جدا شوید.
  • عادت ها و خواسته های بد خود را کنار بگذارید؛ آنها بیش از حد انرژی از شما می‌گیرند.
  • خود را با افراد مثبت محاصره کنید.
  • خانه خود را تمیز کنید؛ خانه کثیف یک ذهن کثیف بوجود می‌آورد.

آیا چیزی وجود دارد که ما فراموش کرده‌ایم تا به این لیست اضافه کنیم؟ لطفا در نظرات در مورد آن بگویید.

منبع: brightside

 


مقالات بیشتر:

رفتارهایی که تعیین می‌کند دیگران درباره ما چه فکری می‌کنند

چطوری خشم خود را کنترل کنیم؟

مرد بودن بهتر است یا زن بودن

موز رادیواکتیو است

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.