چگونه می‌توان یک عکس پرسنلی خوب گرفت که بعدا با دیدن آن خجالت نکشید

تعداد افرادی که واقعا از عکس پرسنلی بر روی مدارک خود راضی هستند، زیاد نیست. البته، هیچ دلیلی برای ناراحت شدن وجود ندارد، اما اگر قصد دارید عکسی برای کارت شناسایی یا ویزا در آینده‌ای نزدیک تهیه کنید، مطمئنا راهنمایی‌های ما مفید خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم تا ثابت کنیم عکس پرسنلی شما می‌تواند در واقع خیلی خوب باشد! برای داشتن یک عکس پرسنلی خوب، فقط باید از برخی از اشتباهات زیر جلوگیری کنید و ژست عکاسی درست را انجام دهید. همراه وینوک باشید.

سعی نکنید چانه خود را به سمت بالا بکشید

این کار یکی از رایج‌ترین اشتباهات در گرفتن عکس پرسنلی است؛ در این حالت شما سعی می‌کنید که صاف بنشینید اما چانه‌های خود را بسیار بالا بگیرید. در نتیجه، در این حالت به نظر می‌رسد که سوراخ‌های بینی شما مستقیما به دوربین نگاه می‌کنند.

این نوع تصاویر طبیعی به نظر نمی‌رسند و این حالت شما باعث می‌شود که چانه‌هایتان بزرگ و چاق به نظر آیند. سعی کنید شانه‌های خود را آزاد رها کنید و سر خود را به سمت عقب نکشید.

سر خود را به سمت عقب حرکت ندهید

سر خود را کج نکنید یا آن را حرکت ندهید. در غیر این صورت، با انجام این کار با چانه دولایه مواجه خواهید شد. برای اینکه بخش پایینی چهره شما در تصویر بهتر نشان داده شود، کمی چانه خود را به سمت جلو حرکت دهید و کمی سر خود را پایین بیاورید.

از لبخند با دهان باز اجتناب کنید

طبق استانداردهای مدرن، لبخند با دهان باز برای عکس‌های روی مدارک رسمی در اکثر کشورها نامناسب است. اما یک لبخند ملایم که در آن فقط گوشه‌های دهان کمی باز شود، بهترین حالت برای گرفتن عکس پرسنلی با لبخند است.

اخم نکنید

ابروهای اخم کرده حتی بیشتر از خنده با دهان باز می‌تواند عکس را خراب کند. برای اجتناب از انجام این کار، سعی کنید کمی ابروها را به سمت بالا بکشید، به طوری که از دیدن چیزی شگفت زده شده‌‌اید. اما حتما مطمئن شوید که نگاه‌تان خیلی شوک زده نباشد.

موهای خود را فراموش نکنید

چهره شسته و رفته‌ای را انتخاب کنید که در آن از مدل موهای فانتزی و چتری های بیش از حد بلند خبری نیست.

براساس برخی از قوانین، در تصاویری خاص، پیشانی، چشم و ابرو شما نباید پوشانده شوند. کسانی که ترجیح می‌دهند طاس باشند باید مطمئن شوند که سرشان خیلی برق نزند.

مراقب آرایش صورت خود باشید

از لوازم آرایش پر زرق و برق و براق (مانند رژ لب‌های مایع و هایلایترهای براق) که می‌توانند شما را در نور پیرتر اجتناب کنید. بهتر است برای آرایش، لوازم آرایش مات را انتخاب کنید.

ابرو و مژه‌ها نیز در عکاسی پرسنلی مهم هستند. از آنجایی که آنها در عکس محو می‌شوند بهتر است آنها را کمی با لوازم آرایش مرتبط، پر پشت کنید. رژ لب باید مات باشد و رنگ آن باید رنگ طبیعی لب‌ها باشد. از رژلب‌های خیلی پررنگ یا خیلی کم رنگ اجتناب کنید.

لباس مناسب انتخاب کنید

به عنوان یک قاعده، باید بدانید که در اکثر عکس‌های پرسنلی تنها چیزی که نیاز و مهم است فقط چهره شما است، بنابراین مجبور نیستید بهترین لباس‌ها را برای گرفتن عکس پرسنلی بپوشید. اما به یاد داشته باشید، اکسسوری‌های خیلی بزرگ ممکن است به نظرعجیب و غریب باشند و یا لباس‌های با یقه خیلی بسته یا لباس‌های کلاه‌دار می‌تواند توهم قوز ایجاد کند. توصیه ما برای گرفتن عکس پرسنلی یک پیراهن یا تی‌شرت رنگ تیره انتخاب کنید.
آیا گرفتن عکس‌های پرسنلی برای شما با استرس همراه است؟ کدام یک از این راهنمایی‌ها را دوست داشتید که می‌خواهید برای عکس پرسنلی بعدی آن را امتحان کنید؟

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.