مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع ضروری به آن نیاز دارید

متخصصان به شدت پیشنهاد می‌کنند که همه دانش پایه‌ای در مورد نجات از فاجعه طبیعی یا حمله تروریستی داشته باشند. امیدوارم هرگز از این مهارت‌های بقا استفاده نکنید، اما اگر این اتفاق بیفتد با بدشانسی اتفاق بیفتد، این مقاله می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

در این مقاله، ما معتقدیم که شناخت مهارت‌های پایه بقا بسیار مهم است. این موضوع به این اندازه مهم است که باید دانش خود را درباره این موضوع در لحظه به روز کنید، پس مطمئن شوید که این مهارت‌ها را در ذهن خود ضبط و ثبت کردید.

۱- برنامه

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع بغرنج به آن نیاز دارید

برای شروع، ایده خوب این است که بدانید چه چیزی به طور بالقوه می‌تواند در منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید یا قصد سفر به آنجا دارید ممکن است رخ دهد. به عنوان مثال، در صورت فعال شدن آتشفشان در اطراف محل اقامت و مقصد سفر، آن را پیگیری کند. به عبارت دیگر، بلایای احتمالی را که ممکن است در منطقه شما اتفاق بیفتد شناسایی کنید و برنامه‌ای را برای انجام آنچه که در این واقع رخ می‌دهد، آماده کنید. همیشه هوشمندانه عمل کردن ایمن‌تر از پشیمان شدن است.

۲- جهت یابی

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع بغرنج به آن نیاز دارید

یاد بگیرید چگونه از محیط طبیعی خود برای جهت‌یابی استفاده کنید. مانند فاصله بین خورشید و افق، که از این فاصله می‌توانید زمان تخمینی غروب خورشید را تشخیص دهید. دست خود را به طوری قرار دهید تا خورشید بالای انگشت اشاره قرار گیرد و تعداد انگشتان بین خورشید و افق را محاسبه کنید. هر انگشت برابر با تقریبا ۱۵ دقیقه است. جتی اگر این محاسبه تقریبی نباشد، اما زمان ممکن است بسیار حیاتی باشد. اگر شما نیاز دارید وقت خود را سازماندهی کنید و در شب پناهگاه پیدا کنید بسیار به کمکتان می‌آید.

۳- نگرش

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع بغرنج به آن نیاز دارید

نگرش در موارد اضطراری بسیار مهم است . در واقع، تفکر مثبت به میزان مهارت‌های فیزیکی مهم است. بدن ما دارای توانایی‌های فوق العاده‌ای است و نگرش مثبت ذهنی به شما قدرتی می دهد که حتی از وجود آن خبر نداشتید.

آیا شما داستان ۲ موش را که داخل یک فنجان شیر تازه افتادند را به یاد می‌آورید؟ یکی از آن‌ها تسلیم شد، اما موش دیگر به سختی دست و پا زد که سرانجام شیر را به کره تبدیل کرد و به بیرون پرید. موش دوم باشید.

۴- آب

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع بغرنج به آن نیاز دارید

همه ما می‌دانیم که آب مهمترین منبع برای زنده ماندن است. نخوردن آب آشامیدنی برای چند روز می‌تواند شما را بکشد. بدیهی است، پیدا کردن یک منبع آب تمیز و آشامیدنی، راه حل زنده ماندن است، اما اگر این امکان وجود نداشته باشد، می توانید با استفاده از خورشید آب را تقطیر کنید.

۵- غذا

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع بغرنج به آن نیاز دارید

امیدوارم هنگام سفر کوله‌ای از لوازم ضروری مانند ذخیره غذایی برای زنده ماندن آماده داشته باشید.وقتی گرسنه شدید، ابتدا ذخیره غذایی خود را بررسی کنید و بعد تکه کوچکی از آن بخورید. هنگامی که به کوله لوازم ضروری خود فکر می‌کنید بررسی کنید که چه گیاهان خوراکی در منطقه مقصد رشد می‌کنند، شاید برخی از انواع توت‌ها در آنجا یافت شود. یکی دیگر از چیزهای مهم برای یادگیری این است که چه گیاهانی در اطراف شما مسموم هستند تا بتوانید از آنها اجتناب کنید.

۶- آتش

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع بغرنج به آن نیاز دارید

آتش می‌تواند وضعیت بقا شما را بسیار متفاوت کند. آتش گرما و نور را فراهم می‌کند، می‌توانید آب را با آن تصفیه کنید، غذا بپزید و لباس‌ها و کفش‌های خیس خود را خشک کنید. برای درست کردن آتش، شما همیشه نیاز به سه جزء ضروری دارید: اکسیژن، سوخت و منبع اشتعال.

شما می‌توانید اکسیژن را از هوای آزاد دریافت کنید. سوخت شامل هر چیزی می‌تواند سوختنی می‌تواند باشد که چوب خشک همیشه بهترین است. منبع اشتعال نیز می‌تواند فندک یا کبریت باشد. حتی اگر شما می‌دانید که چطور آتش روشن کنید، خوب است که ایده‌ای برای در دسترس نبودن یکی از این اقلام داشته باشید. همچنین اینکه بدانیم چطور یک گودال آتش درست کنیم خیلی باارزش است زیرا این کار کارآمدتر از سوزاندن چوب بر روی زمین است.

۷- زنده ماندن در زیر آب

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع بغرنج به آن نیاز دارید

اگر اتفاق افتاد که در جریان آب غوطه ور شوید، مهم نیست که آیا این یک آبشار کوچک است یا سد کم عمق، مهمترین چیز این است که به خاطر بیاورید که ناامید نشوید. وقتی داخل آب افتادید به سمت پایین حرکت کنید و خود را صاف کنید. پس از اینکه از فشار وارده آب خلاص شدید به سطح آب بیایید. از لحاظ ذهنی سخت است که خود را در حال غرق شدن ببینید، اما تنها راه بیرون آمدن از آب این است.

آیا فکر می‌کنید که نکته مهمی فراموش شده است؟ آیا شما قبلا در این حالت قرار گرفتید و مجبور بودید تا مهارت‌های بقا را اجرا کنید؟ در مورد تجربیات خود به ما بگویید.

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

۱۱ نکته بقا که می‌تواند شما را بکشد

حقایقی جالب درباره آلودگی محیط زیست

اسرار رفتارهایی از انسان که علم توضیحی برای آنها ندارند

گیاهانی که وجود آنها در خانه شما برای سلامت خوب است

حقایقی جالب درباره بیابان‌ و کویر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.