۱۴ نکته برای دستیابی به ژست عکاسی عالی و درست

ما بر این باور هستیم که در دنیا انسان زشت وجود ندارد و همه می‌توانند در عکس همانند ستاره بدرخشند. همه آنچه که نیاز دارید این است که اصلی‌ترین ژست عکاسی را بیاموزید. با تلاش و سعی حتما موفق خواهید بود.

بهترین ژست عکاسی دخترانه

مدل شدن برای عکاسی نیاز به مهارت خاصی ندارد، فقط باید زیبا باشید و یک ژست درست داشته باشید. در این مقاله به ۱۴ مورد از نکاتی که سبب می‌شود عکس‌های زیبایی داشته باشید اشاره خواهیم کرد.

ژست عالی در عکاسی

گذاشتن دست به پشت بر روی کمر حالتی هجومی و خشن در شخص ایجاد میکند. دستان خود را آرام بر روی کمر بگذارید، آرنج خود را به سمت عقب بگیرید، کمی سر خود را بچرخانید و اجازه دهید ناخن‌های زیبایتان نشان داده شود.

در این حالت است که حالت خشن و هجومی جای خود را به فریبندگی در عکس میدهد. این بهترین مدل برای این حالت و ژست عکاسی می باشد.

ژست عالی در عکاسی

هرگز دستان خود را بر روی کمر فشار ندهید. این ژست عکاسی سبب افتادن چین و چروک بر روی لباستان می‌شود و باعث می‌شود که به همان خوبی که انتظار داشتید در عکس دیده نشوید. مطابق تصویر سمت راست خیلی راحت و ریلکس باشید

ژست عالی در عکاسی

حواستان به وضعیت دستان‌تان باشد. وضعیت قرار گرفتن دست میبایست کاملا طبیعی باشد. مراقب باشید که دستان صاف و منقبض نباشد. همچنین به یاد داشته باشید که آرنج‌هایتان در راستای لنز دوربین نباشد و مچ دست باید آزاد و انعطاف پذیر باشد.

ژست عالی در عکاسی

لمس صورت توسط انگشت به صورت آرام و تصادفی و همچنین کمی باز بودن لب عکس شما جذاب‌تر میکند. نکته اصلی این است که فشار بیش از حد با انگشت به صورت جلوه زیبایی ندارد و حالتی ایجاد میکند که گویا شخص دندان درد دارد.

همچنین کف دست‌تان را روی صورت‌تان مماس نکنید. دست‌تان باید به نحوی قرار گیرد که به ترسیم خطوط چهره و برجسته‌سازی آنها کمک کند.

یاد بگیرید چطور با دستان‌تان به نقاط معینی از چهره (و کل بدن) اشاره کنید که بدون لمس کردن زیبایی آن را نمایش دهد.

ژست عالی در عکاسی

درست است در عکاسی بازوها میبایست آزاد باشند اما هرگز نگذارید که هر جفت بازوها در امتداد بدن آویزان باشند. یکی از دستان خود را بر روی کمر خود بگذارید و سر خود را نیز در جهت همان دست کمی بچرخانید. با این ژست عکاسی تمام زیبایی‌های بدن خود از جمله چهره زیبای خود اهمیت داده‌اید.

ژست عالی در عکاسی

هیچ وقت چشمانتان زل زده نباشد. نگاهی با چشمان خمار و لب‌هایی زیبا تصویر شما را زیباتر میکند. همچنین اگر با این حالت کمی سر خود را بچرخانید، انگشتان خود را آرام بر روی صورت بگذارید (توجه داشته باشید که مچ میبایست آزاد باشد) و کمی لبانتان را باز کنید ظریف و زنانه به نظر می‌آیید.

ژست عالی در عکاسی

هیچ وقت چشمان خود را ریز و بسته نکیند. چشم‌ها با حالت طبیعی و باز زیباترین حالت ممکن است.

ژست عالی در عکاسی

صورت خود را پشت دستان خود پنهان نکنید. سعی کنید در ژست‌ عکاسی خود مدل سمت راست را اجرا کنید.

ژست عالی در عکاسی

از انعطاف خود به درستی استفاده کنید. به عنوان مثال نشان دادن زیبایی‌های کمر بهتر از نشان دادن شکم درعکس است. موضوع مهم دیگر این است که حالت بسته در موقع عکاسی خیلی جذاب و زیبا نیست.

ژست عالی در عکاسی

نگاهی عبوس در عکاسی لب‌های شما بیش از اندازه بزرگ می‌کند و صورت شما را درعکس خصمانه نشان می‌دهد. بهتر است با کمی چرخش به بدن و نگاه مستقیم به دوربین ژست بگیرید. با این ژست عکاسی می‌توانید بازوی خود را در حالت‌های مختلف امتحان کنید.

این کار همچنین برای عکس پرسنلی نیز بسیار صدق می‌کند. برای داشتن یک ژست عکس پرسنلی درست از اخم کردن اجتناب کنید.

ژست عالی در عکاسی

از آنجایی که شما همسر رییس قبیله آفریقایی نیستید و در گردن خود انبوهی از گردنبند ندارید نیازی نیست که سر خود این اندازه بالا بگیرید.

ژست عالی در عکاسی

دست در عکس می‌بایست راحت‌ترین حالت را داشته باشد. با مقایسه این دو عکس پی به راز این موضوع خواهید برد.

ژست عالی در عکاسی

زمانی که عکس تمام قد می‌گیرید احتیاجی نیست که خطوط عمودی را به صورت مصنوعی بشکنید. به خاطر داشته باشید هر گونه حرکت مصنوعی و خم و راست کردن بدن که شما را غیر طبیعی نشان دهد ممنوع است. 

ژست عالی در عکاسی

رازی کوچک در عکس‌های تمام قد این است: خم کردن بدن در عکس میبایست همانند حرف S باشد. بهتر است وزن بدن خود را بر روی یک پا قرار دهید و بازوهای خود را در راحت‌ترین وضعیت ممکن قرار دهید. و در نهایت کمی چانه خود را به سمت بالا ببرید. این ژست عکاسی دخترانه یکی از ژست های زیبا و پرکاربرد در عکاسی می‌باشد.

مقالات بیشتر:

ترفندهای خلاقانه عکاسی که باید امتحان کنید

علامت‌های متداول و معنی آنها قسمت اول

علامت‌های متداول و معنی آنها قسمت پایانی

نگاهی به بهترین انیمیشن ۲۰۱۸، کوکو

۱۶ عکس زیبا که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۸ دیدگاه
 1. محمدهدایتی

  خیلی جالب بود

 2. mamad

  جالب بود فقط برای آقایون هم بذارید لطفا

  1. سمانه

   آقایون هم مگ ژست میخوان حالا

 3. saieh

  چه قدر خوب بود این مقاله ژست عکاسی …مرسی

 4. مریم

  خیلی مفید بود ولی نمیدونم چرا وقتی میخوایم عکس بندازیم بازم همون ژست های اشتباه رو میگیریم

 5. زهرا

  یه عمر اشتباه عکس انداختم

 6. فرهاد

  کی یادش میمونه این ژست هارو حالا

 7. مریم شفیعی

  مقاله خوبی بود. اما من یه مشکلی که دارم اینارو میبینم ولی موقع عکس انداختن نمیدونم چرا هیچ کدوم رعایت نمیشه و نتیجه‌اش میشه یه عکس بد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.