اسباب کشی هوشمندانه؛ ۱۲ نکته برای اسباب کشی در فصل پاییز

تبریک می‌گوییم! اگر قصد اسباب کشی در پاییز را دارید، یا به طور غیر منتظره‌ای اسباب کشی شما در فصل پاییز روی داده است، خوش شانس هستید، زیرا پاییز یک زمان عالی برای اسباب کشی است. 

فصل تابستان شلوغ و اغلب گران برای اسباب کشی و حتی فروش خانه است، خانواده‌ها به دنبال آماده کردن مقدمات فرستادن بچه‌ها به مدرسه هستند و گرمای هوا کم‌تر شده و برای جابجایی به بهترین دمای خود رسیده است. در پاییز قیمت‌های پایین‌تر، شرایط نرمال‌تر و رقابت کم‌تر در بین صاحب‌خانه‌ها برای بالا بردن قیمت خانه، بهترین حالت برای جابجایی به وجود آورده است.

با تمام این گفته‌ها، شما می‌خواهید تا برای اسباب کشی در فصل پاییز برنامه ریزی کنید. در فصول مختلف سال، چالش‌ها و ملاحظات مختلفی به وجود می‌آید. اگر هرگز در طول پاییز اسباب کشی نکردید، باید قبل از شروع این کار، اصول اولیه آن را بدانید.

۱- مذاکره کنید تا از هزینه‌ها کم کنید

اسباب کشی در پاییز معمولاً بسیار مقرون به صرفه‌تر است. شرکت‌های حمل بار از شلوغی تابستان خلاص شده‌اند، بنزین کم‌تری نسبت به تابستان و ترافیک آن برای جابجایی استفاده می‌شود و در دسترس بودن کامیون و کارگر حمل بار نیز بیشتر است. 

چه بخواهید تنها یک کامیون کرایه کنید و چه بخواهید یک تیم کامل حمل بار برای اسباب کشی رزرو کنید، این بدان معناست که شما توانایی بیشتری برای مقایسه و مذاکره در مورد تخمین قیمت‌ها و پیشنهادات شرکت‌ های اتوبار دارید. بنابراین حتماً سراغ شرکت‌های بیشتری بروید و کمی بیشتر آنها را در مورد هزینه‌ها مقایسه کنید و در مورد تفاوت قیمت‌ها بین تابستان و پاییز کمی تحقیقات آنلاین انجام دهید.

۲- از وسایل مربوط به تابستان خود خلاص شوید

شما ممکن است تعداد زیادی وسایل مانند پوشاک، لباس شنا، لباس ساحلی، مبلمان فضای باز، اسباب بازی و سایر وسایل فصلی را داشته باشید که تابستان آینده به آنها نیازی ندارید.

اسباب کشی در پاییز

به جای بسته بندی و جابجایی این وسایل و صرف هزینه برای آنها، فقط آنها را دور بریزید یا به کسی بدهید که مطمئن هستید از آن وسایل استفاده می‌کند. اگر لباس گرم دارید که دیگر اندازه شما یا خانواده‌تان نمی‌شوند، قبل از رسیدن هوای سرد، به کسانی بدهید که به آنها نیاز دارند.

۳- بازنگری فضای انبار

اگر در جایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوایی چالشی است، مزایای قرار دادن برخی از وسایل در انبار را در نظر داشته باشید.

این کار به پاک کردن کامیون اسباب کشی از وسایل سنگین و بزرگ (مانند مبلمان فضای باز، وسایل باغبانی و باربیکیو) که ممکن است تا اواخر بهار یا تابستان آینده از آنها استفاده نکنید، کمک می‌کند و می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌های اسباب کشی و بسته بندی وسایل به طور همزمان کمک کند. همچنین به شما در خالی کردن وسایل در خانه جدید و جابجایی آسان‌تر آنها کمک می‌کند.

۴- بسته بندی وسایل فصلی

در حالی که به فکر وسایل حجیم‌تر هستید، لباس و وسایل ورزشی که ممکن است بلافاصله بعد از اسباب کشی به آن نیازی نداشته باشید را نیز فراموش نکنید. وسایل فصلی را در کنار هم قرار دهید تا بعداً بتوانید آنها را پیدا کنید و مطمئن شوید که پس از اقامت در مکان جدید خود به راحتی به آنها دسترسی دارید.

اسباب کشی در پاییز

وسایلی مانند چکمه و بارانی، ادوات برف و تمام موارد زدودن برف از روز زمین که در هوای سرد به آنها احتیاج دارید. اگر آنها را در جایی انبار کردید، اکنون زمان مناسبی است تا اطمینان حاصل کنید که دسترسی به آنها آسان است و پس از ورود به خانه جدید آنها را از بسته‌ها خارج کنید.

۵- باز کردن وسایل از بسته بندی‌ها

اگر قابلمه‌ها و ساندویچ ساز، فر برقی و سایر ظروف و وسایل خود را بسته بندی کردید، در هنگام ورود، با کارگران جابجایی صحبت کنید تا آنها را در مکان‌های قابل دسترسی در خانه یا آپارتمان شما قرار دهند.

به جای اینکه از پله‌های گاراژ یا انباری بالا و پایین بروید تا وسایلی را که بسته بندی کرده بودید را پیدا کنید، آنها در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری خود بگذارید تا به راحتی بتوانید آنها را برای استفاده باز کنید.

۶- قبل از هر کاری وسایل پر استفاده را راه اندازی کنید

هیچ چیز بدتر از رسیدن به خانه جدید در پاییز  و مواجه شدن با هوای سرد داخل خانه و نداشتن هیچ وسیله گرم کننده‌ای نیست. اغلب اوقات، انتظار برای به نام شدن حساب برق و گاز چند روزی طول می‌کشد.

این موضوع وقتی دما کاهش می‌یابد، چندان عالی نیست. بنابراین از انجام تمام کارهای مربوط به فرآیند به نام زدن‌های برق و گاز مطمئن شوید، به این ترتیب هنگام رسیدن به خانه جدید در روز اول با محیطی گرم و روشن مواجه خواهید شد.

۷- در حین اسباب کشی پلاستیک را فراموش نکنید

اسباب کشی در پاییز به صورت بالقوه با افزایش برگ ریزان، خاک و گل همراه است. قصد شما این است که هنگام جابجایی در فصل پاییز با دوباره کاری مواجه نشوید و در پاکسازی پس از جابجایی با تمیز کردن مجدد فرش روبه‌رو نشوید.

بنابراین، ورق‌های پلاستیکی بخرید، یا کیسه‌های زباله بزرگ را با نوار چسب به در ورودی خانه یا مسیر رفت و آمد کارگرها بچسبانید. هنگامی که به مقصد خود رسیدید، حتما به کارگرها بگویید تا منتظر بمانند تا شما پلاستیک‌های بیشتری قبل از تخلیه وسایل خود روی زمین بکشید.

۸- یک جارو دستی داشته باشید

برای اسباب کشی در طول پاییز، مهم نیست که آماده باشید، مهم این است که آماده تمیز کردن برگ و خاک زیادی باشید.

یک جارو دستی، دستمال کاغذی و یک پاک کننده اسفنجی آماده داشته باشید تا بتوانید در هنگام تمیز کردن از آنها استفاده کنید. این امر باعث می‌شود تا پاکسازی بعد از اسباب  کشی برای شما آسان شود و از ورود گرد و خاک به داخل کامیون هنگام جابجایی وسایل، مبلمان و جعبه‌های به داخل خانه یا آپارتمان جدید شما جلوگیری کنید.

۹- پاک کردن مسیرهای خارج از خانه

با وجود اقدامات احتیاطی برای محافظت از خانه یا آپارتمان قدیم و جدید، باید اقدامات بیشتری برای تمیز کردن مسیرهای بیرونی به سمت کامیون اسباب کشی انجام دهید. جلوی در خیابان را از برگ‌ها پاک کنید و گودال‌های کم عمق را با یک جارو محکم تمیز کنید و تکه‌هایی از مقوای مسطح در هر قسمت از خیابان که خیس، گل آلود و دارای کثیفی است، قرار دهید.

اسباب کشی در پاییز

تمیز کردن بیرون از خانه در حین رفتن می‌تواند به مرتب ماندن محل خانه جدید شما کمک کند و همچنین می‌تواند در جلوگیری از صدماتی که شما ممکن است هنگام حمل وسایل سنگین به داخل خانه خود داشته باشید، جلوگیری کند.

۱۰- یک چتر برای مواقع ضروری

باران بدترین حالت برای اسباب کشی است. به سادگی نمی‌توانید از بارش آن هنگام وارد کردن وسایل خود به خانه و همچنین گذاشتن آنها در کامیون جلوگیری کنید. بنابراین برای امن نگه داشتن مبلمان، اسباب یا لوازم داخل جعبه‌ها هنگام بارگیری داخل کامیون، کافی است چتر و سایر پوشش‌های پلاستیکی تهیه کنید.

جعبه‌های مرطوب می‌توانند راحت‌تر شکسته شوند و یا کپک بزنند، به خصوص اگر به مدت طولانی پشت کامیون بمانند. شروع یک زندگی جدید در خانه جدید با مبلمان خیس اصلا موضوع جالبی نیست.

۱۱- لباس مناسب

می‌دانیم، شما احتمالاً لباسی برای اسباب کشی دارید؛ کفش، شلوار، تیشرت‌های قدیمی و کلاه. اما در طول پاییز باید برای پوشش خود از قبل برنامه ریزی کنید تا با هوای سرد و مرطوب مقابله کنید. حتماً کفش‌هایی با پوشش‌ خوب بپوشید، یک ژاکت یا بارانی بپوشید و لباس‌هایی را در نظر بگیرید که بسته به نوسانات دما، بتوانید لباس بپوشید و یا دربیاورید.

۱۲- اتومبیل خود را سرویس کنید

در حالی که این لزوماً به اسباب کشی مربوط نمی‌شود، اما جابجایی یادآوری خوبی برای انجام کارهایی است که در طول سال به دلیل مشغله زیاد، زمان برای انجام آنها ندارید. در حالی که کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید بصورت آنلاین انجام دهید، برخی کارها مانند ماشین شما به پشتیبانی حرفه‌ای نیاز دارد. بنابراین قبل از رسیدن فصول سرد و با رطوبت سال، اتومبیل خود را سرویس کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ دلیل برای اینکه چرا ماشین استارت نمی‌خورد

از تکنسین خدمات ماشین خود بخواهید که لاستیک‌ها را نگاهی اندازد تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید، بخاری را تنظیم کنید، روغن را عوض کنید، فیلترهای هوا را تعویض کنید، ضد یخ و مایع برف پاک کن جدید به ماشین اضافه کنید و برف پاک کن شیشه‌های ماشین خود را بررسی کنید.

اگر به صورت ناگهانی مجبور به اسباب کشی هستید و هیچ ایده‌ای برای انجام اسباب کشی و کارهای مربوط به آن ندارید نوبار را رزرو کنید. نوبار یک برنامه حرکتی تضمین شده به شما می‌دهد و شما را به کارشناسان خود می‌سپارد تا شما را در این باره یاری کنند.

خواه جابجایی شما بین دو آپارتمان باشد، یا جابجایی یک تخت یک نفره، یا بخواهید بین دو شهر جابجا شوید یا فقط به یک عضله نیاز دارید تا بتوانید کامیون خود را تخلیه کنید، نوبار به شما کمک خواهد کرد. نوبار با انجام کارها به صورت اصولی، بهترین جابجایی را برای شما رقم می‌زند.

منبع dolly
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.