معمایی که می‌تواند خواب را از هر کسی بگیرد؛ چه کسی اول قهوه می‌گیرد؟

یک معمای خوب حتی زرنگ‌ترین آدم‌ها را در هر زمان می‌تواند گول بزند. برای هر کسی که به یک فنجان قهوه خود در روز نیاز دارد، این معما می‌تواند گیج کننده باشد.

ما در وینوک معمای کوتاه با جواب را دوست داریم، بنابراین این معما را با خوانندگان خود به اشتراک می‌گذاریم. فراموش نکنید که در ادامه مطلب را بخوانید، ما جواب معما را می‌دهیم … اما جواب را قبل از اینکه به برخی جواب‌های اشتباه خنده دار برسید، نخوانید. 

معما با جواب

اولین اینکه، ابتدا به تصویر نگاه کنید. ۴ فنجان وجود دارد که هر کدام دارای یک شماره هستند. قهوه در لوله‌های معلق در ۴ فنجان ریخته می‌شود. کدام یک از فنجان‌ها ابتدا از قهوه پر می‌شود؟

معما با جواب

۲ فنجان اول از فنجان‌های بعدی لوله کمتری دارند، بنابراین احتمالاً وسوسه می‌شوید که ترتیب ۴، ۹، ۷ و ۵ است. متأسفانه، این جواب درستی نیست.

معما با جواب

معماهای با جواب مانند این معمولاً به فکر بسیار زیاد نیاز دارند. ممکن است شما وسوسه شوید که فکر کنید جواب این معما این است که تمام فنجان‌ها همزمان از قهوه پر می‌شوند. جواب نزدیک است، اما این جواب نیز درست نیست.

شما همچنین ممکن است تصور کنید که شاید میزان قهوه کافی برای پر کردن فنجان‌ها وجود نداشته باشد، به این معنی که بعضی از فنجان‌ها، نه همه، ممکن است به هیچ وجه اصلا قهوه دریافت نکنند.

شما تازه دارید گرم می‌شوید، اما بگذارید این را بگوییم که در مورد بعضی چیزها بیش از حد فکر خود را درگیر کردید. ما هرگز نگفتیم چقدر قهوه داخل قوری است یا اینکه برای پر کردن فنجان‌ها قهوه مازاد داریم، اما شما فقط فرض کنید که ما این کار را انجام می‌دهیم.

نگران نباشید، ما قصد داریم تا جواب را به شما بدهیم … اما قبل از آن …

برای کمک معمایی دیگر دارید

مردی برای خوردن نهار خود طبق معمول به جایی رفت. یک پیشخدمت جدید برای خدمت به وی اختصاص داده شده بود و او  یک فنجان قهوه ساده درخواست کرد. پیشخدمت قهوه او را آورد و او متوجه شد که مگس در قهوه او وجود دارد.

او پیشخدمت را دوباره فرا خواند و قهوه جدیدی از او طلب کرد. پیشخدمت دوباره به آشپزخانه، در طرف مقابل ساختمان می‌رود و با یک فنجان قهوه داغ برمی‌گردد. پس از مدتی، مرد او را صدا می‌کند و شکایت می‌کند که دقیقاً همان فنجان قهوه تنها با بیرون آوردن حشره داخلش را برای او آورده است.
چگونه مرد فهمید که پیشخدمت فقط مگس را بیرون آورده است؟ این یک اشاره است، فنجان هنوز داغ بود و دستگاه قهوه در طرف مخالف ساختمان و دور از دید مرد بود، بنابراین او نمی‌توانست ببیند که پیشخدمت چه کاری انجام داده و یا گفته است.

و جواب این معما این است: اگر مرد قبلاً شکر را در فنجان خود ریخته بود، قهوه باز هم شیرین بود. اگر پیشخدمت واقعا فنجان قهوه را عوض کرده بود، قهوه جدید نباید شیرین می‌بود.

آیا آماده دیدن پاسخ معما قبلی هستید؟

معما با جواب

پیچیده نیست فقط نگاهی دقیق به عکس بیندازید. جواب ۵ است … و همین. تمام فنجان‌های دیگر قهوه دریافت نمی‌کنند زیرا لوله‌های منتهی به آنها در یک نقطه مسدود شده است. می‌بینید، حتی اگر معما خواسته ترتیب پر شدن فنجان‌ها را بنداند، به این معنی نیست که بیش از یک فنجان از قهوه پر می‌شود.

معما با جواب دیگری که دوست دارید از آنها برای آزمایش افراد استفاده کنید چیست؟ آنها را در نظرات با ما در میان بگذارید؟

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.