۱۱ دسته از افراد که به تنها بودن تا ابد محکومند

با توجه به نتایج نظرسنجی کمپانی گالاپ، ۶۰% جوان‌ها تنها هستند. این مسئله حتی با وجود دسترسی بالا به سایت‌های آشنایی و وجود تیندر با میلیون‌ها کاربر از سراسر دنیا وجود دارد. ولی چرا اینطور است؟ چرا روابط پس از ۲ یا ۳ قرار قطع می‌شوند.

در مقاله‌ای تستی درباره ارزیابی شخص مقابلتان صحبت کردیم. با انجام آن تست به راحتی می‌توانید شخصی که قصد ازدواج با آن دارید را ارزیابی کنید.

در این مقاله این موقعیت را دقیق بررسی کرده و ۱۱ دسته از افراد را معرفی می‌کنیم که پس از چند جلسه ملاقات، کنار گذاشته می‌شوند. در این مقاله خواهیم فهمید که مرد و زن مناسب برای ازدواج چه کسانی هستند. همراه وینوک باشید. 

۱- بچه‌ننه‌

تصور کنید که پس از نوشیدن یک فنجان قهوه، به خانه‌ی او دعوت شده‌اید ولی از شما خواسته می‌شود تا آرام صحبت کنید چرا که والدینش در اتاق کناری خواب هستند. بله، معنایش این است که کسی که انتخابش کرده‌اید، با وجود دانشجو نبودن از خیلی وقت پیش، زندگی با پدر و مادرش را انتخاب کرده است.

خیلی راحت است که مادرتان همیشه باشد تا به شما غذا بدهد، همه‌چیز را تمیز و مرتب نگه دارد و لباس‌هایتان را بشوید. ممکن است اگر خوب رفتار کنید، حتی به شما پول تو جیبی هم بدهد. چنین مردی می‌تواند دوست خوبی باشد، ولی همسر خوبی، خیر.

۲- طرفدار

“نمی‌تونم بیام خونه‌ی مامان بابات، می‌خوام برم تماشای مسابقه‌ی تیمم.” اگر چیزی مانند این شنیدید، معنایش این است که با یک متعصب طرفید که هرچیزی را فدای سرگرمی‌اش می‌کند. دوستانش همیشه منتظرش هستند و خانه‌اش همیشه زیر خرواری از توپ‌ها، لیوان‌ها، پرچم‌ها یا جام‌های مصنوعی است. در چنین خانه‌ای برای شما جای کافی هست؟

۳- پیکر تراش

چنین آدمی، شریک زندگی‌اش را مانند خمیر خامی در نظر می‌گیرد که باید به پیکرتراشی آن بپردازد تا او را تبدیل به کسی بکند که برای زندگی او مناسب است.

اگر دائماً با دیگران مقایسه می‌شوید و به شما گفته می‌شود که آن شلوار جین‌ها را نپوشید، پیرسینگ خود را کنار بگذارید و خوش‌هیکل شوید، معنایش این است که با یک پیکرتراش ملاقات کرده‌اید. جالب‌ترین نکته این است که این پیکر تراش با هیچ‌کدام از عیب‌های مشابه در خودش، مشکلی ندارد.

۴- مزه‌پران

این شخص آماده است تا همه‌ی داستان‌های جالب، روایت‌ها و جوک‌های مسخره‌اش را در کل قرار بعد از ظهر تعریف کند. این فرد علاقه‌ای به گوش دادن به بقیه ندارد. اگر بخواهید به مونولوگ او داستانی اضافه کنید، با جمله‌ی “یه بار منم…” حرفتان را قطع خواهد کرد. پس به جای رفتن سر قرار دوباره با این فرد، بهتر است به تماشای یک نمایش بروید.

۵- فردِ در رابطه

ممکن است  کسی که با او بیرون می‌روید بگوید “من نامزد دارم، ولی تصمیم گرفتیم یه مدت بی‌خیال بشیم.” ممکن است کل بعد از ظهر را صرف نظر از مثبت یا منفی بودن داستان‌ها، در مورد نامزد قبلیشان حرف بزنند.

این به معنی این است که احساساتشان هنوز فروکش نکرده و شروع یک رابطه‌ی مجدد برایشان بی‌معنی است. چون کسی دلش نمی‌خواهد نفر سوم یا جاگزین باشد.

۶- ولخرج

ولخرج‌ها دختر مورد نظر را به معروف‌ترین رستوران دعوت می‌کنند و برایش خرچنگ و خاویار سیاه می‌خرند. ولی دفعه‌ی بعد ۱۰ دلار قرض می‌گیرند. در عوض یک دختر ولخرج بدهکاری‌های زیادی بالا می‌آورد یا پول پدرش را خرج می‌کند تا یک کت جدید یا جدیدترین آیفون را بخرد.

رابطه با چنین افرادی ممکن است منجر به ایجاد رابطه‌ی جدیدی با مامورین قانون شود.

۷- دعوایی

استیک سرد، شیر تاریخ انقضا گذشته، یک تکه گرد و خاک در یک هتل، هرچیزی می‌تواند به بهانه‌ای برای شکایت این افراد تبدیل شود.

یک فرد دعوایی از دریافت خدمات نقص‌دار خوشحال می‌شود چون می‌تواند بهانه‌ی برایش باشد تا بتواند “مهارتش” را نشان بدهد. گرچه یک “اما” وجود دارد. شریکشان تحسینشان نمی‌کند، بلکه با احساس شرمندگی رویش را برمی‌گرداند. به نظرتان دلیلش چیست؟

بیشتر بخوانید: چطوری خشم خود را کنترل کنیم؟

۸- سر در گوشی‌ها

این اتفاق می‌افتد؛ در حال تعریف کردن یک ماجرای احساسی از گم کردن سگتان در دوران کودکی هستید و در دراماتیک‌ترین لحظه‌ی داستانتان متوجه می‌شوید که طرف مقابلتان به صفحه‌ی گوشی‌اش زل زده‌ است.

آن‌ها هرگز از تلفن همراه خود دور نمی‌شوند و به پیام دادن در سینما و هنگامی که غذا می‌خورید نیز ادامه می‌دهند. اگر طرف مقابلتان تماماً در حال زندگی در فضای مجازی است، بهتر است در فضای مجازی دنبال عشق هم بگردد.

۹- صرفه‌جو

این فرد هنوز گوشی هوشمند ندارد چون نوکیای ۳۳۱۰ اش هنوز خوب کار می‌کند. او به پوشیدن لباس‌های قدیمی ادامه می‌دهد تا زمانی که کاملاً غیرقابل‌استفاده شوند.

او برای لباس جدید پول دارد ولی دلیلی نمی‌بیند که لباس جدید بخرد. ظاهر برایش هیچ اهمیتی ندارد. گرچه ممکن است طرف مقابلش نظر مخالفی داشته باشد و از دیده شدن با یک صرفه‌جو احساس خجالت بکند.

۱۰- بی‌چاره

چنین شخصی آن‌قدر دلش می‌خواهد ازدواج کند که همه‌ی گزینه‌های احتمالی را می‌ترساند. ممکن است پسری که در اولین قرار در مورد تعداد بچه‌ها سوال می‌کند تنها بخواهد جدی بودن نیتش را نشان بدهد ولی چنین چیزی به طور معمول بی‌ادبانه در نظر گرفته می‌شود. مثل دختری که بخواهد پسری را پس از ۳ روز شناختن به خانواده‌اش معرفی کند.

۱۱- فعالان حقوقی

افرادی که مشتاقانه مکتبی را دنبال می‌کنند، ممکن است تازه‌کاران زیادی اطراف خودشان ببینند. و برایشان حیاتی است که شریک زندگی‌شان کاملاً عقاید آن‌ها را داشته باشد. در ضمن هرگونه شوخی کردن با عقیده‌ی آن‌ها ممنوع است. بنابراین برای قرار گذاشتن با چنین افرادی دو گزینه پیش رو دارید. یا باید عقیده‌ی طرف مقابلتان را به صورت تمام و کمال شریک شوید یا این که بیان کنید که شما به نحو دیگری بزرگ شده‌اید.

شاید تا به حال با نمونه‌های از این دسته‌بندی‌ها ملاقات کرده باشید. کسی هست که بخواهید به این لیست اضافه کنید؟ خیلی کنجکاویم که نظراتتان را در بخش کامنت‌ها بخوانیم.

منبع: brightside


مقالات بیشتر: 

۶ سوالی که افراد مودب هرگز از کسی نمی‌پرسند

اشتباهات رفتاری رایج در محل کار که نباید انجام بدهیم

رفتارهایی که تعیین می‌کند دیگران درباره ما چه فکری می‌کنند

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.