۱۵ کاری که در کشورهای مختلف خلاف ادب است و نباید انجام دهیم

مسافرت، برای برخی افراد به معنای استراحت و دوری از استرس در محل کار است؛ برای برخی دیگر، تجربه و دیدن چیزهای جدید است. با این حال، این مهم است که بدانیم هنگام بازدید از مکانی جدید، یک فرهنگ جدید، افراد مختلف و زندگی‌های کاملاً متفاوت، کارهایی وجود دارد که نباید انجام دهیم. اگر بخواهیم میهمان خوبی باشیم، باید با آداب و رسوم مناسب کشور مورد بازدید خود آشنا شویم.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۱۵ کاری یا قوانین ممنوعه در کشورها که هنگام سفر به مکانی جدید نباید انجام دهید، آشنا کنیم.

به این امید که به شما کمک کنند تا هنگام سفر به این کشورها دچار مشکل نشوید و بتوانید از تعطیلات خود لذت ببرید! همراه وینوک باشید.

۱- در روسیه به کسی گل رو به صورت دسته‌ای ندهید

قوانین ممنوعه در کشورها

در روسیه و همچنین کشورهای اروپای شرقی، دادن تعداد گلها بسیار توهین آمیز و بی‌ادبی تلقی می‌شود. در این  کشورها دسته گل فقط در مراسم تشییع جنازه داده می‌شود، بنابراین اگر نمی‌خواهید در این کشورها به کسی اهانت کنید، تنها یک شاخه گل به آنها بدهید!

۲- از برقراری تماس چشمی در چین خودداری کنید

قوانین ممنوعه در کشورها

در چین تماس چشمی نشانه بی‌احترامی نسبت به شخص مقابل محسوب می‌شود. مردم چین وقتی از کسی عصبانی می‌شوند این کار را می‌کنند، بنابراین اگر می‌خواهید در چین موجه باشید، از انجام این کار خودداری کنید.

۳- به هیچ وجه به خاندان پادشاهی تایلند بی‌احترامی نکنید

قوانین ممنوعه در کشورها

شوخی با خانواده سلطنتی از قوانین ممنوعه در کشورها خصوصا تایلند است که می‌تواند شما را دچار مشکل کند. مهم‌تر از همه، قرار دادن پا بر روی پول آنها شما را به یک جنایتکار تبدیل می‌کند و درست همان رفتار را با شما می‌کنند.

۴- در مورد کلیسا رفتن در نروژ صحبت نکنید

قوانین ممنوعه در کشورها

در نروژ از پرسیدن از افراد در مورد رفتن به کلیسا خودداری کنید. فقط درصد بسیار کمی از جمعیت نروژ به کلیسا می‌روند، بنابراین حمایت از رفتن به کلیسا ممکن است در این کشور بی‌ادبانه به نظر برسد و بهتر است در مورد آن صحبت نکنید.

۵- در داخل معابد یا خانه‌های هند کفش نپوشید

قوانین ممنوعه در کشورها

وقتی وارد معبد یا خانه شخصی در هند می‌شوید باید کفش‌های خود را در بیاورید. در غیر اینصورت بی‌ادبی تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۲۰ چیز عجیب و غریب که فقط در هند مشاهده می‌کنید

۶- در آلمان زودتر از مود تولد، به متولد تولدش را تبریک نگویید

قوانین ممنوعه در کشورها

آلمانی‌ها در این مورد خرافاتی هستند، زیرا آنها معتقدند اگر قبل از موعد تبریک بگویید بدشانسی به همراه خواهد داشت و همه چیز با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین، قبل از مود تبریک تولد گفتن به یک آلمانی می تواند آنها را از گرفتار بدشانسی شدن بترساند.

۷- بوسه نکردن در ملع عام در امارات

قوانین ممنوعه در کشورها

نمایش عمومی محبت در امارات متحده عربی نه تنها جلوه بدی دارد بلکه می‌توانند شما را دچار دردسر کنند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از انجام این کار خودداری کنید. مصر و عربستان سعودی نیز از دیگر کشورهایی هستند که بوسه در ملع عام در آنها ممنوع است.

۸- تردد حیوانات خانگی در خیابان‌های سنگاپور مجاز نیست

قوانین ممنوعه در کشورها

این یکی مهم است! تردد برخی از نژادهای سگ “خطرناک”، مانند پیت بال‌ها، آکیتا، توسا و چند مورد دیگر، در خیابان‌های سنگاپور مجاز نیست.

سایر نژادهای سگ نیز تقریبا شامل قوانین بسیار سخت و حساس نیز می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید دنیا را با سگ خود سفر کنید، سنگاپور ممکن است بهترین مکان برای رفتن نباشد.

۹- عبور از خیابان بدون رعایت قانون در آمریکا غیرقانونی است

قوانین ممنوعه در کشورها

عبور از خیابان بدون رعایت قانون در آمریکا غیرقانونی است، حتی اگر خیابان کاملاً خالی باشد. مراقب باشید خود را دچار مشکل نکنید و از خط عابر پیاده استفاده کنید.

۱۰- تنها یک مدل غذا در فرانسه نخورید

قوانین ممنوعه در کشورها

درست مانند زبان، فرانسوی‌ها به غذاهای خود افتخار می‌کنند. بنابراین، برای آنها، سفارش تنها یک بشقاب در یک رستوران “بد” تلقی می‌شود.

علاوه بر این، باقی گذاشتن غذا در بشقاب می‌تواند از آداب عجیب و غریب غذا خوردن باشد و برای سرآشپز توهین آمیز باشد؛ به جای انجام این کار‌، می‌توانید بشقاب را برای سرآشپز پس بفرستید.

۱۱- در سوئیس وسیله تیز هدیه ندهید

دادن اشیاء تیز به عنوان هدیه در سوئیس از قوانین ممنوعه در کشورها (در کنار سایر کشورها مانند آلمان، برزیل و مصر) است و به عنوان آداب و رسوم هدیه بد و پایان رابطه یا دوستی در نظر گرفته می‌شود.

راه حل این امر این است که یک سکه روی چاقو قرار دهید، بنابراین گیرنده هدیه می‌تواند سکه را به عنوان پرداخت هزینه وسیله به شما بازگرداند.

۱۲- نیوزلندی‌ها را با استرالیایی‌ها اشتباه نگیرید

مردم نیوزیلند، اگر آنها را استرالیایی بنامید، بسیار عصبانی و خشمگین می‌شوند، بنابراین بسیار مراقب باشید!

۱۳- در شیلی هرگز با دستان خود غذا نخورید

با دست غذا خوردن در مکان‌های عمومی در شیلی بسیار بی‌ادبانه تلقی می‌شود و این شامل سیب زمینی سرخ شده نیز می‌شود!

نکته بسیار مهم دیگر که باید در مورد آداب و رسوم غذا خورن در شیلی بدانید این است که همیشه باید دستان را بالای میز نگه داشت و مچ دستان را روی لبه‌های میز گذاشت.

۱۴- در سمت اشتباه پله برقی در ژاپن نایستید

آداب پله برقی در ژاپن خدعه آمیز است. اگر نمی‌خواهید مردم محلی را اذیت کنید، بهتر است یاد بگیرید که در اوزاکا در سمت راست پله برقی بایستید، در حالی که در توکیو باید در سمت چپ باشید.

۱۵- ژست دست اوکی را در برزیل انجام ندهید

در آمریکا ژست دست اوکی بد نیست، اما در برزیل این حرکت معادل نشان دادن انگشت میانی است و ناگفته پیداست که شما نباید این کار را در مقابل افراد محلی انجام دهید.
کارهای دیگری که نباید در کشورهای مختلف انجام دهیم و جزء قوانین عجیب و غریب کشورها محسوب می‌شود، چیست؟ اگر از قوانین ممنوعه در کشورها دانش و تجربه دارید، لطفاً آن را با بقیه ما به اشتراک بگذارید!

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.