۶ دلیل قدرتمند برای اینکه چرا فریاد زدن سر نمره کمکی به فرزند شما نمی‌کند

والدین همیشه باید راه‌هایی را برای کمک به فرزندان خود برای خوب بودن در مدرسه را پیدا می‌کنند، اما باز هم بسیار تعجب آور است که برخی از والدین به محض دریافت کارنامه فرزند خود، هنوز هم می‌توانند مشکلاتی برایفرزند خود ایجاد کنند.

نمره‌ بد چیزی است که باید جدی گرفته شود، اما والدینی که تمایل به فریاد زدن سر نمره و شرم زده کردن بچه‌های خود دارند ممکن است در دراز مدت صدمات زیادی به آنها وارد کنند. در حقیقت، گزینه‌های بهتری وجود دارد که نه تنها برای بچه‌ها و والدین ساده‌تر است، بلکه در واقع می‌تواند کمک کننده نیز باشد.

قصد ما در وینوک همیشه کمک به کودکان برای رسیدن به موفقیت است، بنابراین ما در این مقاله درباره اینکه چرا فریاد زدن بر سر فرزندانتان برای نمرات او می‌تواند صدمات بیشتری داشته باشد صحبت خواهیم کرد، همچنین کارهایی که به جای فریاد زدن باید انجام دهید را عنوان خواهیم کرد.

کم کم به زمان شروع مدرسه‌ها نزدیک می‌شویم قبل از آماده کردن کودک برای مدرسه باید اینگونه رفتارها را در خود را حل و فصل کنید تا شاهد پیشرفت کودک خود باشید.

فریاد زدن سر نمره بر سر بچه‌ها به دلیل نمرات مدرسه می‌تواند اوضاع را بدتر کند. دلیل آن به شرح زیر است:

فریاد زدن سر نمره

 • این نمره بد ممکن است مشکلات واقعی فرزند شما در مدرسه را نشان ندهد. به عنوان مثال، ممکن است والدین فعالیت‌های اجتماعی فرزند خود را برای کمک به درس خواندن در مدرسه محدودتر کنند، اما مطالعات نشان می‌دهد که این تنها در صورتی عملی است که فعالیت‌های اجتماعی فرزند شما در وهله اول باعث حواس پرتی او از درس شود. وقتی فرزند شما در مدرسه با مشکلاتی روبه‌روست، باید برای تغییر اوضاع به سراغ ریشه مسئله بروید.
 • شما با تنبیه کودک خود او را ناامید می‌کنید و کاری می‌کنید که آنها در خانه دیگر میلی به کمک گرفتن از شما برای کارها و تکالیف مدرسه نداشته باشند. اگر فکر می‌کنید فرزند شما در صورت انجام ندادن تکالیف به عنوان اولین کار باید مجازات شود، پس فرزند شما برای کمک گرفتن به سراغ شما نمی‌آید. با گذشت زمان، این ممکن است فرزند شما را به طور کلی به سمت مقاومت در برابر انجام کار مدرسه تغییر دهد. بچه‌ها می‌توانند آنقدر ناامید شوند که شاید دیگر مایل به انجام کاری نباشند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ اشتباهی که اکثر والدین از انجام آنها پشیمان می‌شوند

فریاد زدن سر نمره

 • فریاد زدن فقط می‌تواند خیلی انرژی بگیرد. سرانجام، بچه‌ها به آن عادت می‌کنند و این باعث می‌شود که آنها بیش از پیش رویه رفتاری خود را در پیش بگیرند.
 • به همین دلیل، فریاد زدن می‌تواند در نمرات آینده فرزند شما تأثیر منفی بگذارد. اگر این مسائل پابرجا باقی بمانند و دانش آموزان مقاومت بیشتری را احساس کنند، آنها هیچ وقت در صورت نیاز از شما کمک نمی‌گیرند.

فریاد زدن سر نمره

 • فریاد زدن سر نمره فرزند شما را تحقیر می‌کند و همین امر باعث می‌شود آنها نسبت به اوضاع واکنش منفی نشان دهند. بچه‌ها فکر می‌کنند که در این شرایط قربانی هستند و مسئولیت نمرات خود را بر عهده نمی‌گیرند.
 • فریاد زدن همچنین می‌تواند به صدای شما صدمه بزند. ببینید، فریاد زدن حتی باعث صدمه زدن به دو طرف جریان می‌شود! ما در اینجا به فکر شما نیز هستیم.

درعوض، بسیاری از قوانین ساده و اساسی ساده وجود دارد که می‌توانید از آنها پیروی کنید که با اجرای آنها به فرزند خود کمک می‌کنید و برای سلامتی شما نیز بهتر است

فریاد زدن سر نمره

 • به فرزندان خود یک فضای آرام برای کار اختصاص دهید. این می‌تواند به بچه‌های شما کمک کند تا از حواس پرتی پرهیز کنند و عادت به انجام منظم کارهای مدرسه خود کنند. همچنین نشان می‌دهد که شما برای کمک و آموزش به کودک خود آماده هستید. برای دادن اشتیاق به فرزند خود فضایی را ایجاد کنید که تمامی وسایل مدرسه که فرزند شما ممکن است به آن نیاز داشته باشند، موجود باشد!
 • عادت‌ها همیشه چیز بدی نیستند. فرمی از کارهای روزمره بعد از مدرسه برای فرزند خود درست کنید. این باعث می‌شود بچه‌ها عادت کنند که طبق آن فرم پیش بروند و مطمئن شوند که همه چیز قبل از رسیدن شب تمام شده است. با این کار شما به بچه های خود یاد می‌دهید از زمانی که به آنها داده می‌شود برای آمادگی برای چیزی که همیشه مفید است، استفاده کنند.

 • با معلمان بچه‌های خود در ارتباط باشید. با هم می‌توان فهمید که چه عواملی باعث می‌شود بچه‌ها در کار خود مشکل داشته باشند. این همچنین ممکن است بچه‌های شما را ترغیب کند که به معلمان خود به عنوان افرادی که می‌توانند برای پشتیبانی حاضر باشند، فکر کنند. حداقل این به شما کمک می‌کند تا هنگامی که به فرزند خود در کارها و تکالیف او در خانه کمک می‌کنید، نگران گفتن “اینگونه که آنها در مدرسه به ما یاد داده‌اند” نباشید. 
 • پیشرفت فرزندتان را دنبال کنید. این به شما کمک می‌کند درک کنید که چه مواردی به آنها کمک می‌کند و چه مواردی برای پیشرفت آنها مناسب نیستند. همچنین به شما کمک می‌کند تا از برگشت کودکتان به عادت‌های بد قدیمی یا هنگامی که آنها با یک مشکل جدید روبرو هستند، آگاه شوید.

 • به یاد داشته باشید که دادن جایزه بهتر از فریاد زدن سر نمره عمل می‌کند. دادن انرژی مثبت برای انجام کارهای خوب در مدرسه، حتی چیزی به سادگی بردن فرزندتان به پارک، می‌تواند انگیزه بهتری نسبت به ترس از مجازات داشته باشد. وقتی بچه‌ها بیشتر به مجازات توجه می‌کنند، بیشتر از این که کارهای خود را انجام دهند‌، سعی می‌کنند برای جلوگیری از پیش آمدن مشکل تکالیف و کارهای مدرسه خود را انجام دهند.
 • تا حد امکان سبک‌های یادگیری را امتحان کنید. برخی از کودکان بیشتر حالت بصری دارند و همه چیز را به تصاویر یاد می‌گیرند، برخی دیگر به صورت صوتی، دیگر کودکان با انجام کاردستی یادگیری قوی دارند و درنهایت برخی با مربی و یا حتی ترکیبی از همه این موارد، بهتر یاد می‌گیرند. هر کدام به روش‌های مختلف یاد می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: ۷ اصل قدیمی تربیت کودکان که بهتر است کنار بگذاریم

 • عادات خواندن کتاب خوب را در فرزند خود پرورش دهید. این می‌تواند تحریک کننده باشد و خواندن منظم می‌تواند به شما در دریافت پاسخ‌های موردنیاز، به خصوص در مدرسه کمک کند.
 • به یاد داشته باشید که بچه‌ها نیاز به استراحت دارند. این برای سلامت روانی آنها خوب است و انجام دادن بیش از حد کارها و تکالیف مدرسه می‌تواند صدمه داشته باشد، حتی با کاری مثل انجام تکالیف مدرسه که دارای اهمیت زیادی است. در هنگام استراحت، ورزش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 • با فرزندان خود ارتباط برقرار کنید. به آنها بگویید که شما همیشه برای کمک به آنها در کنارشان هستید، حتی اگر مشکلاتی در مدرسه بوجود آید. این همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید فرزند شما با چه مشکلی روبرو است.
 • انتظارات بالایی داشته باشید. در حالی که هرگز نباید توقع بیش از حد از فرزند خود داشته باشید، هرگز نباید نمرات ضعیف را از فرزند خود قبول کنید. در حالی که ممکن است نمره بد نیز اتفاق افتد، اما همیشه باید حواستان به آن باشد.

آیا ایده‌های دیگری دارید که می‌تواند به کودکان در بهبود عملکرد خود در مدرسه کمک کند؟ آیا دلایل دیگری می‌دانید که چرا نباید بر سر فرزند خود فریاد بزنید؟ آنها را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.