۸ دلیل برای اینکه چرا زنان در مدیریت پول بهتر هستند

در نبرد جنسیت‌ها، اغلب زنانی هستند که در امور مالی پیروز می‌شوند. گرایش به صرفه جویی در اموال خود و یا با منابع مالی دیگران، به همین خاطر است که زنان بیشتر از نظر مالی مسئولیت پذیر هستند.

اگر از این گفته تعجب می‌کنید، ممکن است به یکی از این هشت عامل باعث کاهش تعجب در مورد نقش زنان در مدیریت پول شود.

۱- تمرکز بر روی پول

زنان در جوانی نسبت به مردان تمایل بیشتری به پس انداز دارند. مردان معمولا بدون فکر و به صورت آنی تصمیم به کاری می‌گیرند، در حالی که تصور می‌شود زنان معقول‌تر هستند.

برای بسیاری، این به معنای یادگیری نحوه مدیریت یک خانواده و نحوه مدیریت درآمد شخصی است. این همیشه خوب نیست، اما مهارت‌هایی را به همراه دارد که می‌تواند در درازمدت به زنان کمک کند.

۲- اصرار به پس انداز

زنان در مدیریت پول

مهم نیست که چه سطح درآمدی دارند، اما زنان تمایل بیشتری برای حفظ آن دارند. به همین دلیل است که زنان در صنایع مختلف مشاغل زیادی پیدا می‌کنند که به دیگران کمک کنند و اینکه چرا زنان تمایل به حفظ و نگهداری انواع منابع مالی خود دارند.

توانایی مدیریت یک حساب بانکی یا حتی پاداش بازنشستگی غالباً به نظر می‌رسد در نتیجه تمایل اساسی زنان به حفظ منابع مالی است.

۳- مسائل خانوادگی

زنان در مدیریت پول

زنان بیشتر تمایل دارند تا مسئولیت مالی که محور اصلی خانواده است را زیر نظر بگیرند. قطعاً صرفه جویی مناسب و همچنین کم کردن هزینه‌های زیاد این نقش را مهم می‌کند.

در حقیقت، مرکز توجه خانواده غالباً به این معناست که زنان مشروط به این هستند که ببینند برنامه ریزی آنها در پس انداز بیشتر پول چگونه زندگی را برای همه آسان‌تر می‌کند و همین دلیلی بر این است که زنان در مدیریت پول  بهتر هستند.

۴- تأثیرات اجتماعی پس انداز کردن پول

زنان در مدیریت پول

زنان برای گرفتن مسئولیت مالی اجتماعی می‌شوند. این بدان معناست که نه تنها از آنها مدیریت امور مالی بلکه گرفتن شغل‌هایی که ثبات درازمدت را در پی دارند، انتظار می‌رود.

این خصلت در زنان از سنین پایین بدست آمده است که باید مسائل مالی با دقت مورد رسیدگی قرار گیرند و این نوعی تلقین فکری است که به راحتی از بین نمی‌رود.

۵- برنامه ریزی بلند مدت سرمایه

زنان در مدیریت پول

وقتی صحبت از امور مالی می‌شود، زنان تمایل دارند که به بلند مدت نگاه کنند. این بدان معناست که زنان به دلیل مسئولیت طولانی مدت در خانواده‌ یا به دلیل یک امر فطری، به آینده نگاه می‌کنند. این بدان معناست که هر برنامه ریزی نه تنها امروز بلکه برای سال‌ها نیاز به کار دارد.

وقتی صحبت از مسائل مالی و زنان در مدیریت پول می‌شود، اغلب به معنای استفاده از تکنیک‌های پس انداز عالی و استراتژی‌های برنامه ریزی است.

۶- تفاوت دستمزد مرد و زن

متأسفانه، میزان حقوق زن و مرد با هم تفاوت دارد. این بدان معنی است که زنان در پس انداز خیلی خوب هستند، و کارهای بیشتری نسبت به مردان با هزینه خیلی کمتر انجام می‌دهند.

مطالب مرتبط

حتی اگر زنی در موقعیتی است که حقوق برابر با یک مرد دریافت کند، به احتمال زیاد او کاری می کند تا میزان پول بیشتری برای مواجه با مشکلاتی که شاید در آینده برای او رخ دهد، ذخیره داشته باشد.

۷- به تعویق انداختن خرید

خانمها در به تعویق انداختن خرید عالی هستند. چه بیولوژیکی و چه اجتماعی، زنان شرطی شده‌اند که منتظر اتفاقات خوب باشند. وقتی صحبت از مدیریت مالی می‌شود، این بدان معنی است که زنان تمایل دارند که در رسیدن به اهداف بلند مدت کمی بهتر باشند.

این همیشه قانون نیست، اما اینکه بتوانید برای آینده منتظر بمانید، غالباً راهی ایده آل برای متوقف کردن هزینه‌های زیاد امروز است.

۸- نقش سنتی پول 

همچنین لازم به ذکر است که زنان نیازی به پس انداز ندارند زیرا زنان در مدیریت پول نقش سنتی خود را داشته‌اند.

به عنوان مدیران خانواده، زنان غالباً وظیفه افزایش پول را بر عهده داشتند. در حالی که ممکن است در طی سال‌های اخیر این نقش بین زن و مرد مساوی تقسیم شده باشد، اما این نوع طرز تفکر قطعاً راهی است که در درازمدت می‌تواند به نفع زنان باشد.

آیا شما با این موضوع که زنان در مدیریت پول بهتر هستند موافق هستید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع womensarticle
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.