۸ دلیل برای اینکه روز ولنتاین بدترین روز است

بیایید با این موضوع روبرو شویم: روز ولنتاین ممکن است در واقع بدترین روز باشد. حتی اگر شما مجرد نباشید و روز عشق و ولنتاین را جشن بگیرید، به نظر من، ولنتاین تنها فرصتی برای شرکت‌هایی است که از شما سود کنند.

تمام هدایا، گل‌ها، شکلات‌ها و غذاهای گرانقیمت به پایان می‌رسد و در پایان همه آنها، شما اغلب احساس می‌کنید که این روز آن چیز عالی نبود که شما انتظار داشتید. در این مقاله هشت دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد چرا روز ولنتاین بدترین روز است. همراه وینوک باشید.

فشار زیادی برای صرف پول زیادی برای کارت، هدیه، گل وشکلات وجود دارد

براساس یک نظرسنجی که توسط فدراسیون خرده فروشان آمریکا انجام شده است، انتظار می‌رود افراد برای روزهای ولنتاین به طور متوسط ۱۶۱٫۹۶ دلار برای همسران، فرزندان، والدین، دوستان و همکاران خود صرف کنند.
اگر شما مرد هستید، احتمالا پول بیشتری را صرف خواهید کرد. این نظرسنجی نشان می‌دهد که مردان در حال برنامه ریزی برای صرف هزینه‌ ۲۲۹٫۵۴ دلاری هستند، در حالی که زنان قصد دارند ۹۷٫۷۷ دلار هزینه کنند. در کل، در سال ۲۰۱۷، آمریکایی‌ها بیش از ۳۰ میلیارد دلار برای جشن ولنتاین صرف کردند.

رزرو شام نیز انجام می‌شود که بسیار دشوار است و نیاز به برنامه ریزی زیادی دارد

رزرو کردن شام در شهرهای بزرگ در حال حاضر دشوار است، اما این کار در روز ولنتاین تقریبا غیرممکن است. در صحبتی که مدیر رستورانی با Romper داشت، برای رزرو شام ولنتاین باید حداقل چند هفته قبل برنامه ریزی شود. اگر افراد در جایی زندگی می‌کنند که رستوران‌های باکیفیت کمتری دارد، حتی ممکن است قبل از ساعت شام به رستوران‌های خوب بروند.
با توجه به اطلاعات ۲۰۱۷ ولنتاین از OpenTable، از تمام رستوران‌های موجود در این برنامه، تقریبا ۴۰٪ از رزروها در هفته قبل از ولنتاین انجام شده بود. صبر تا لحظه آخر و استرس بالا برای رزرو رستوران آن چیزی نیست که از یک ولنتاین عالی انتظار دارید. 

بعد از رزرو رستوران و خوردن غذا، با قیمت بالایی مواجه خواهید شد

طبق گزارش Zagat، در سال ۲۰۱۷، قیمت شام در ولنتاین به ۱۷۰٫۵۳ دلار برای هر نفر رسید که ۱۶٪ از سال ۲۰۱۲ افزایش قیمت داشته است. این پول زیادی برای دو نفر و یک شام است.

انتظارات بالا برای داشتن یک شب کامل، در واقع بیشتر به رابطه شما آسیب می‌رساند تا اینکه به آن کمک کند

انتظارات زیادی در روز ولنتاین برای زوج‌ها از هدیه عالی تا شام شگفت انگیز و مفهوم عشق جاودانه وجود دارد. تمام این فشار برای دو نفر برای یک روز در سال است.
همه این فشارها در طول روز ولنتاین واقعا می‌تواند به رابطه صدمه بزند، حتی منجر به شکست خوردن آن رابطه می‌شود. در مطالعه‌ای از طرف فیسبوک نشان داده که زوج‌ها اغلب بعد از روز ولنتاین از هم جدا می‌شوند.
علاوه بر این، طبق نوشته دکتر جاناتان فدر برای Psychology Today، داشتن انتظارات بالا احتمال دارد ما را به ناامیدی بکشاند، به ویژه اگر انتظارات برای یک روز باشد. دکتر جاناتان فدر گفته است، فکر کردن به روز ولنتاین، روز رزرو شده برای نشان دادن عشق می‌تواند شما را از رویه عشق ورزیدن روزانه دور کند. 

ولنتاین ریشه واقعا تیره‌ای دارد

روز ولنتاین در واقع از چند داستان بسیار شوم می‌آید. با توجه به NPR، اواسط فوریه زمانی که جشنواره باروری روم Lupercalia برگزار می‌شد، مردان بز و سگ را قربانی می‌کردند و گزارش شده که زنان را با پوست حیوانات مرده به امید افزایش باروری، شلاق می‌زنند.
با این حال، به گفته بریتانیکا، روز ولنتاین ممکن است نام خود را از اعدام یک کشیش به نام ولنتاین توسط امپراتور روم کلودیوس دوم در ۱۴ فوریه در قرن سوم بدست آورد.
براساس گزارش‌های دیگر، نام ولنتاین پس از سنت ولنتاین ترنی، اسقفی نام گذاری شده است که در سال ۲۶۹ بعد از میلاد مسیح برای ازدواج زوج‌های مسیحی به شهادت رسید. این روز در پایان قرن پنجم به عنوان تعطیلی توسط پاپ ژلیسیوس اول تاسیس شد، اما ولنتاین‌های رسمی تا سال ۱۵۰۰ خیلی ظهور نداشتند.

والنتاین سبب ایجاد مقایسه می‌شود که برای هیچ کسی مناسب نیست

همانطور که تصاویر زوج‌های خوش تیپ صفحه رسانه‌های اجتماعی شما را در روز ولنتاین طوفانی می‌کند، می‌تواند با آن طوفان فکری به راحتی رابطه خود را زیر سوال ببرید. شما سریع شروع به مقایسه رابطه خود با این تصاویر ظاهرا زیبا می‌کنید. این ذهنیت، می‌تواند مخرب و گمراه کننده باشد.
ماری هارتول واکر با این موضوع در PsychCentral روبروشده است و درباره آن نوشته است: “این مسخره است که خودتان را با آنچه که فقط فکر می‌کنید هست، مقایسه کنید.” به گفته هارتول واکر، شما هرگز نمی‌توانید بدانید که در رابطه شخص دیگر چه اتفاقی می‌افتد، همه چیز در آنچه که در رسانه‌های اجتماعی ببیند خیلی فانتزی است و این باعث می‌شود که در مورد رابطه خودتان احساس ناامیدی کنید.

درحالی که روز ولنتاین در مورد عشق است، اما در واقع مردم در آن یکدیگر را رها می‌کنند

هرچند در این روز ظاهرا همه چیز در مورد عشق است، اما ولنتاین واقعا باعث می‌شود که افراد  رها شوند و به همین خاطر افراد زیادی مجرد می‌شوند.
به گفته سی ان ان، ۴۷٫۳ درصد از جمعیت آمریکا در سال ۲۰۱۶ که ۱۸ ساله یا بالاتر بودند، تنها (طلاق گرفته، بیوه، جدا شده یا هرگز ازدواج نکردند) بودند که در حدود ۱۱۵٫۷۸ میلیون نفر بودند.

ولنتاین در واقع یک روز بسیار بی‌فایده و پرخرج است

Oxfam در سال ۲۰۰۵ گزارش داد که در روز ولنتاین در حدود ۳۴ میلیون تن ضایعات معدنی از تولید طلا و جواهر به وجود آمد. به گفته اسمیتسونیان امروزه فعالان، روز ولنتاین را به عنوان راهی برای آموزش مردم در مورد خطرات صنعت طلا به دلیل عرف کردن خرید طلا به عنوان هدیه می‌دانند.

طبق نظر انستیتو منابع جهانی، صنعت پشت هدیه‌های ارزان‌ مانند گل، اثرات منفی زیست محیطی دارد. زیرا قاعده خاصی در زمینه برش گل وجود ندارد، و به همین دلیل محصولات کشاورزی که تاثیر منفی بر هوا، خاک و آب دارند، به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند، آب به میزان زیادی استفاده می‌شود و آفت کش‌ها برای این گل‌ها بیشتر استفاده می‌شود.

به علاوه، به تمام کارت‌ها و شکلات‌ها در بسته بندی پلاستیکی فکر کنید که در روز ولنتاین خریداری می‌شوند که در نهایت در سطل زباله انداخته می‌شوند.

آیا با این موضوع که ولنتاین بدترین روز است موافقید؟ با خرج بسیار در این روز موافقید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: thisisinsider

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.