۷ دلیل برای اینکه چرا طلاق بهتر از بودن در ازدواج بد است

وقتی که ازدواج می‌کنیم، کاملا احساس می‌کنیم که ما در نهایت موفق به یافتن “شخص مورد نظرمان” شدیم. اما متأسفانه آمارها نتایج بسیار متفاوتی را نشان می‌دهند که از هر ۴ ازدواج یکی از آنها به طلاق منجر می‌شود.

حتی اگر گاهی اوقات واقعا دشوار است که قبول کنید “خوشبختی” همیشگی نیست، نباید ناراحت شوید، زیرا چیزهای زیادی وجود دارد که طلاق می‌تواند به زندگی شما بدهد.
در این مقاله ۷ دلیل را عنوان می‌کنیم که ثابت می‌کند که چرا طلاق بهتر است و طلاق گرفتن از بودن در یک ازدواج ناسالم بهتر است. همراه وینوک باشید.

۷- فرصتی بهتر برای ملاقات با “شخص مناسب” داشته باشید

هنگامی که ازدواج می‌کنید، ناخودآگاه سعی می‌کنید تا از جنس مخالف دور بمانید، تا شریک زندگی خود را به حسادت نیندازید. به این ترتیب، شما فرصت‌های بسیاری را برای دوست شدن با افراد دیگر از دست می‌دهید. این برای زمانی که زندگی شادی دارید، بد نیست. اما اگر احساس می‌کنید که ازدواج شما به انتها رسیده است، می‌توانید در بهترین حالت ممکن و با دانستن مراحل طلاق توافقی بدون تنش از یکدیگر جدا شوید که راه را برای یافتن شریک مناسب زندگی در آینده باز کنید.
پس از یک ازدواج ناموفق، تجربه زیادی برای دوباره برای عاشق شدن دارید و می توانید شخص مناسب برای صرف بقیه عمر خود را پیدا کنید. در واقع، برخی از مطالعات نشان می‌دهد که افراد در ازدواج مجدد خود کمتر احتمال دارد با طلاق جدا شوند زیرا این بار شما خودتان را بهتر می‌شناسید و مطمئن هستید که در مورد شریک زندگی به دنبال چه چیزی هستید.

۶- می‌توانید انرژی خود را در راستای رشد شخصی خود بکار گیرید

اگر برای مدت طولانی در ازدواج ناسالم باقی بمانید، خوشبختی شما همیشه در معرض خطر است. این درد ناخوشایند می‌تواند به شما این حس را القا کند که در حال گم کردن خود و باختن هستید.
آیا سرگرمی‌های قدیمی خود و یا چیزهایی که مدت‌ها قبل برای شما لذت آور بود را به یاد می‌آورید؟ آیا همسرتان از تصمیمات و جهان بینی شما حمایت می‌کند؟ آیا شما در حال حاضر از زندگی خود لذت می‌برید؟ اگر پاسخ شما “نه” باشد، شاید وقت آن رسیده تا تغییراتی در زندگی شخصی خود ایجاد کنید.
به نظر می‌رسد که ازدواج بد ممکن است شما را از انجام کارهایی که در زندگی دوست دارید انجام دهید یا اینکه چیزهایی را تمایل دارید در زندگی داشته باشید دور نگه می‌دارد. بنابراین پس از طلاق، شما در نهایت می‌توانید گذاشتن تمام انرژی خود به رابطه‌ای که دیگر کار نمی‌کند را متوقف کنید و از آن برای دیگر بخش‌های مهم زندگی خود استفاده کنید. 

۵- خوشحال خواهید شد

هنگامی که از ازدواج بد خارج می‌شوید، ممکن است همسر خود را از دست بدهید، اما به جای آن شادی را به دست می‌آورید. زندگی خیلی کوتاه است تا آن را با افراد متضاد و روابط ناسالم تلف کرد. اگر احساس می‌کنید که ازدواج شما فقط باعث نارضایتی و احساس ناراحتی شما می‌شود، قطعا وقت ترک آن رسیده است.
البته، طلاق ممکن است در ابتدا باعث شوک شود، اما بعدا می‌توانید این صفحه را تغییر دهید و فصل جدیدی را در زندگی خود باز کنید که بسیار شگفت انگیزتر از گذشته است و جواب این را که چرا طلاق بهتر است را پیدا کنید.

در واقع، برخی تحقیقات نشان می‌دهد که هم مردان و هم زنان تا ۵ سال پس از پایان ازدواج‌شان شادتر هستند، زیرا با زندگی جدید خود بیشتر احساس خرسندی دارند.

بیشتر بخوانید: درباره قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی 

۴- بچه‌های شما نیز شادتر خواهند بود

بسیاری از زوج‌ها از ازدواج خود ناراضی هستند و فقط “به خاطر بچه‌هایشان” تصمیم به ادامه ازدواج خود می‌دهند. اما این یک ایده واقعا بد است. فرزندان شما می‌توانند طعنه‌ها و مشاجره‌های شما را بشنوند و ممکن است به طور مداوم از تنش حاکم بر ازدواج ناموفق شما احساس اسنرس کنند.
حتی بالاتر از تمام این حرف‌ها، ممکن است در مورد اینکه یک رابطه سالم به چه گونه است دچار سردرگمی شوند، که می‌تواند منجر به مشکلات بزرگی در زندگی شخصی آینده آنها شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید حالت روانی فرزندتان را خراب کنید، باید به آنها نشان دهید که چگونه یکدیگر را احترام کنند و سازش کنید. قانون طلایی را فراموش نکنید، یک پدر و مادر خوشحال به معنی یک فرزند شاد است.

۳- سلامت شما ممکن است بهبود یابد

اکثر مردم بر این باورند که ازدواج می‌تواند سلامت را بهبود بخشد، اما در مورد ازدواج بد این اصلا عملی نیست. برعکس، ازدواج ناکام و پرکشمکش می‌تواند برای سلامت شما به مراتب بدتر از مجرد بودن یا ازدواج بامسرت باشد.
مطالعات تأیید می‌کنند که زندگی در یک خانه پرمتخاصم می‌تواند با استرس مزمن به جسم آسیب برساند. بنابراین اگر هنوز هم با همسر یا شوهر خود که “نیمه گمشده” شما نیست هستید، به یاد داشته باشید که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان، آرتروز، دیابت و سیستم ایمنی ضعیف‌تر را دارید. علاوه بر این، حتی سرعت بهبود بریدگی و زخم بر روی پوست شما ۴۰٪ کاهش می‌یابد. اینجاست که باید فکر کرد که چرا طلاق بهتر است.

۲- ظاهر شما رو به بهتر شدن می‌رود

حتی اگر قصد رژیم گرفتن نداشته باشید یا بعد از طلاق به دنبال بوتاکس همه جای خود باشید، ممکن است متوجه تغییراتی غیر منتظره در ظاهر خود شوید. بسیاری از مردم اعتراف می‌کنند که از درون قدرتمندتر می‌شوند، زیرا حس بهتری دارند و سرزنده‌تر می‌شوند. و همانطور که از درون شکوفا می‌شوند، ظاهر بیرونی آنها نیز به آرامی به سمت بهتر شدن تغییر می‌کند.
علاوه بر این، بعد از عبور از یک گذار بزرگ زندگی مانند طلاق، اکثر مردم تمایل دارند که در اجتماع به شکلی متفاوت حاضر شوند، آنها شروع به کار می‌کنند، لباس‌های جدیدی می‌خرند، سبک آرایش خود را به روز می‌کنند و غیره. این تغییرات همچنین به بهبود اعتماد به نفس و حس تندرستی آنها نیز کمک می‌کند.

۱- بازنشستگی ساده‌تری خواهید داشت

برخی مطالعات نشان می‌دهد که زنان طلاق گرفته که هرگز ازدواج مجدد نمی‌کنند، معمولا دوران پیری بهتری دارند.
پس از طلاق، آنها معمولا بر روی شغل خود تمرکز می‌کنند و بیشتر زمان خود را کار می‌کنند. همه اینها باعث افزایش درآمد و طول عمر می‌شود که به زنان کمک بیشتری می‌کند تا حساب‌های بازنشستگی خود را افزایش دهند و مزایای بیمه تامین اجتماعی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

چرا طلاق بهتر است

آیا تا به حال طلاق گرفته‌اید؟ آیا مشاوره‌ای در مورد چگونگی مقابله با آن داشته‌اید؟ به نظر شما چرا طلاق بهتر است؟ تجربه شخصی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۲ دیدگاه
 1. الف

  شما بیخودی حنجره ای دشمن را به گروه هم وطنان فرو می کنید.
  بده تا نبود برای ۷ مشکل در زندگی مشترک ۷ راهکار بنویسید تا مشکلات زوجین حل شود و زندگی ها ادامه پیدا کند.
  شما چند تا خانم را می شناسید که طلاق گرفته باشند و مجددا ازدواج کرده باشند ؟!
  چرا از هم پاشیدن خانواده ها را بر اساس نوشته های غربی ترویج می کند.
  اینها یا ترجمه متون غربی است یا وسط غربزده ها نوشته شده.
  از کجا معلوم که ازدواج مجدد از ازدواج اول بهتر باشد.
  بعد از کجا معلوم‌که بچه ها وضعیت شاد تری پیدا می کنند؟!

  این حرفهای شیطانی را منتشر نکنید لطفا .

  1. مبینا

   یه کلمه یاد گرفتید مدام اونو تکرار میکنید. فرهنگ غربی فرهنگ غربی برو بابا بیسواد. تو یه ازدواج نا موفق بمونی و بپوسی بچه‌ها رو هم نابود کنی که ذهنت عقب مونده است. برید یه کم مطالعه کنید بلکه شاید سطح فکریتون تقویت بشه.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.