اگر ماه نابود و ناپدید شود چه اتفاقی برای ما و زمین می‌افتد؟

در ۵۰ سالگی فرستادن فضانوردان آپولو ۱۱ برای پیاده روی بر روی ماه، قصد داریم این سوال را بپرسیم که، اگر ناگهان ماه نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

پیاده روی بر روی ماه یکی از اتفاقاتی است که هر ماجراجویی دوست دارد امتحان کند. همراه وینوک باشید تا پی ببرید که در صورت نابود شدن ماه چه اتفاقی می‌افتد. 

سالگرد راه رفتن در ماه

نابود شدن ماه

در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹، فضانوردان آپولو ۱۱، باز آلدرین و نیل آرمسترانگ اولین کسانی بودند که تا به حال در سطح ماه، حدود ۲۴۰،۰۰۰ مایل از زمین در بخشی از فضای سیاره ما به نام geocorona، راه رفتند. ۵۰ سال طول کشید تا این اتفاق شگفت انگیز و مهم در علم نجوم رخ دهد.

اما چه اتفاقی با نابود شدن ماه برای سیاره ما و جزر و مد آن، شیب آن، آب و هوای آن چه اتفاقی می‌افتد؟ و چه اتفاقی برای ما می‌افتد؟ بیایی نگاهی به این موضوع بیندازیم.

تاریکی تاریک‌تر می‌شود

نابود شدن ماه

دشوار است بدانیم که بعد از ناپدید شدن ماه چه می‌شود، اما PopSci فکر می‌کند که یکی از اولین تغییراتی که انسان متوجه می‌شود، این است که شب تاریک‌تر می‌شود. چرا؟

از آنجا که ماه، نور خورشید را زمانی که خورشید در طرف دیگر سیاره ما است بازتاب می‌دهد، به ویژه در شب‌هایی که ماه کامل است، به همین دلیل در صورت نبود ماه تاریکی مطلق را باید نظاره‌گر باشیم.

رانندگی کمتر امن خواهد بود

نابود شدن ماه

نتیجه آن تاریکی اضافی در شب خواهد بود؟ اثرات آن بر جامعه مدرن انسانی در بعضی مکان‌ها بیشتر از دیگران احساس می‌شود.

همانطور که PopSci توضیح می‌دهد بدون تابش غیر مستقیم تابش خورشید در ماه، “هر ناحیه ای که به نور مصنوعی دسترسی ندارد، مانند جاده‌های کشور و اردوگاه‌های جنگلی، در طول شب خطرناک‌تر می‌شوند”. از سوی دیگر، بدون وجود نور ماه، طبق گفته فوربس، هیچ چیزی برای لذت بردن از یک آسمان پر ستاره در شب‌های روشن وجود نخواهد داشت.

مزیت و مضراتی برای حیوانات زمین

نابود شدن ماه

تاثیر این شب‌ها بر روی حیوانات چیست؟ این به حیوان بستگی دارد. PopSci معتقد است: “بسیاری از حیوانات شکارچی، مانند جغدها و شیرها، در پوشش تاریکی تنها با کمی نور ماه کمین می‌کنند و شکار خود را به دام می‌اندازند.”

“بدون ماه و با نابود شدن ماه، آنها در پیدا کردن غذا مشکل دارند. از سوی دیگر، جوندگان زمانی که نور ماه زیاد است، بیشتر تمایل به پنهان شدن دارند. بدون ماه، میزان به دام افتادن توسط آنها بسیار زیاد است. “

جزر و مد خفیف‌تر می‌شود

نابود شدن ماه

به دلیل کشش گرانشی ماه، ما جزر و مد‌های کم و زیاد داریم. LiveScience می‌گوید: زمانی که ماه به اقیانوس نزدیک می‌شود “جزر و مدها، کمی افزایش می‌یابد.” برخی از جزر و مدها توسط خورشید ایجاد می‌شود، اما بدون ماه، جزر و مد ما بسیار خفیف‌تر، حدود ۱/۳ کم‌تر، خواهد بود.

انقراض انبوه

بدون جزر و مد، و اکوسیستم بدون جزر و مد، یعنی تمام حیوانات که در چنین محیطی زندگی می‌کنند محکوم به ایجاد یک روند انقراض هستند. طبق گزارش RMG، “جز و مد موادی در اقیانوس‌ها به وجود می‌آورند، که به اکوسیستم‌های ساحلی اجازه می‌دهد تا رشد کنند … و خرچنگ‌ها، صدف‌ها، ستاره‌های دریایی، حلزون‌ها بر روی جزر و مد برای بقا تکیه می‌کنند.”

این چرخه زندگی حیوانات دریایی است. و PopSci اشاره می‌کند: “این اکوسیستم‌ها به نوبه خود مهاجران و پرندگان محلی و همچنین پستانداران زمین مانند خرس‌ها، راکون ها و گوزن ها را تغذیه می‌کنند”.

بدتر شدن تغییرات آب و هوایی

باور کنید یا نه، جزر و مد همچنین آب و هوا را تثبیت می‌کند. با افزایش جزر و مدهای خفیف، آب و هوا خیلی غیر قابل پیش بینی‌تر می‌شود.

طبق گفته PopSci: “حرکات جزر و مد … کمک می‌کند تا جریان اقیانوس، که به نوبه خود مستقیم الگوهای آب و هوایی جهانی، به عنوان جریانات توزیع آب گرم و بارش در سراسر جهان است، به وجود آید. بدون آنها، درجه حرارت منطقه‌ای بسیار شدیدتر خواهد بود و شاهد حوادث مهم آب و هوایی خواهیم بود. “

شیب نامتوازن

زمین در محور خود در حدود ۲۳٫۴ درجه شیب دارد (اگرچه این تا حدودی متفاوت است)، و ماه به حفظ پایدار بودن آن کمک می‌کند.

فوربس درباره نابود شدن ماه، ذکر می‌کند، “تغییرات محوری شیب را تا ده برابر بیشتر از زمان مشاهده می‌کنید. زمین بدون ماه، تخمین زده شده است که شیب بیش از ۴۵ درجه تجاوز می‌کند و زمین را به طرف دیگر می‌چرخاند.

فصول عجیب و غریب

بنابراین، چه چیزی بدتر از چرخش زمین به طرف خود است؟ فوربس می‌گوید، به این معنی است که “لهستان همیشه سرد نخواهند بود؛ استوا همیشه گرما نیست.

با نابود شدن ماه برای تثبیت دما، عصر یخبندان هزار ساله به قسمت‌های مختلف جهان خواهد رسید. به طور خلاصه، بهار، تابستان، پاییز و زمستان تمام معانی خود را از دست می‌دهند.

روزهای کوتاه‌تر

ماه نیز مسئولیت ۲۴ ساعته ما را دارد. طبق مقاله منتشر شده در Inside Science، “بدون ماه، یک روز بر روی زمین تنها ۶ تا ۱۲ ساعت طول می‌کشد”.

“یک سال می‌تواند بیش از یک هزار روز طول بکشد! به همین دلیل است که چرخش زمین با توجه به نیروی گرانشی و یا کشش ماه، با گذشت زمان، کاهش می‌یابد و بدون آن، روزها با یک چشم به هم زدن می‌روند. “

فوران آتشفشان‌ها

این به این معنی است که یک اثر دیگر به واسطه از دست دادن کشش گرانشی ماه بر روی زمین به وجود خواهد آمد.

بدون آن کشش، “هسته سیاره ممکن است برخی تغییرات را احساس کند. این تغییرات می‌تواند باعث بروز تعداد بسیاری از چیزهای خیلی بد مانند زمین لرزه‌ یا فوران آتشفشان‌ها شود. “

به وجود آمدن بیشتر سیارک‌ها

شما می‌دانید که یک سیارک بزرگ به زمین ۶۶ میلیون سال پیش حمله کرد و منجر به انقراض دایناسورها و زندگی بسیاری دیگر در سیاره زمین شد. اما آنچه شما ممکن است ندانید این است که ماه می‌تواند به عنوان اولین خط دفاع برای ما، در برابر سیاره‌های دیگر که از طریق فضا پرتاب می‌شوند، عمل کند.

طبق گفته Bhanarkar : بدون ماه “توقف برخی از سیارک‌ها که ممکن است مسیرشان را به سمت زمین کج کنند، غیر ممکن شود”.

اکتشاف کم‌تر

به فرض اینکه از تمام اتفاقات بالا به طرز معجزه آسایی رهایی یافتیم. چیزهای الهام بخش‌تر و دلگرم کننده‌تری در زندگی ما در اینجا روی زمین وجود دارد که بدون ماه رنج‌آور می‌شود.

همانطور که ناسا آماده است تا انسان‌ها را به مریخ بفرستد، تماشای ماه در مسیر و به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن کوتاه‌تر شدن سفر ۳۴ میلیون مایلی، این ماه است که این هیجانات را به زندگی میا می‌دهد. فوربس می‌گوید: بدون ماه، “ما دیگر نیازی به عبور از پله‌های این جهان برای ادامه زندگی خواهیم داشت.”

 به طور کلی علم کم‌تر

همانطور که مت سیگلر، دانشمند تحقیق در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا به PopSci گفته است، مطالعه ماه باعث شده است که ما بتوانیم در مورد سیاره خود و مکان ما در جهان بیشتر بدانیم.

سیگلر گفت: “ما خیلی خوش شانس بودیم که ماه را به عنوان یک مقصد آسان برای رفتن داریم.” بدون آن، “اطلاعات زیادی وجود دارد که فقط می‌توانیم آنها را از دست بدهیم.”

منبع rd
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.