۱۱ حقیقت عجیب و غریب در جهان که باعث غافلگیری شما می‌شود

چرا گوزن ماده وقتی که کودک انسان گریه می‌کند، عکس العمل نشان می‌دهد؟ چرا گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که قصد داشتیم کجا رفته و چه کاری انجام دهیم؟ چرا فرعون رامسس دوم نیاز به گذرنامه دارد؟ چه کسی لباس زنانه ملکه ویکتوریا را سرقت کرد؟ سوالات بسیار زیادی وجود دارد! خبر خوب این است که ما به همه آنها پاسخ می دهیم.

در این مقاله ۱۱ حقیقتی را به شما می‌گوییم که باعث می‌شود با خود بگویید، “وای، اینو نمی‌دونستم!” بنابراین همراه وینوک باشید و با این حقایق آشنا شوید.

۱-  هر شخصی فارغ از اینکه مرده یا زنده باشد، باید برای سفر در سراسر فرانسه گذرنامه داشته باشد

به همین دلیل دولت مصر مجبور شد پاسپورت فرعون رامسس دو را صادر کند تا بتوانند جسدش را برای ترمیم به فرانسه برسانند. علاوه بر این، هنگامی که هواپیمای حامل رامسس در پاریس فرود آمد، با افتخار تمام از او خوشامدگویی به عمل آمد.

۲- پسری که در کاخ باکینگهام زندگی می‌کرد، لباس زنانه ملکه ویکتوریا را دزدید

در روز چهاردهم دسامبر سال ۱۸۳۸ یکی از سرایداران شیفت شب، در یکی از اتاق‌های کاخ باکینگهام، پسری را گرفت که از دوده پوشیده شده بود. 

این پسر دو جفت شلوار داشت و چندین شورت زنانه که از جیبش خارج کردند. معلوم شد که این پسر در طول روز در پشت مبلمان یا داخل دودکش پنهان شده و در زمان شب دور و بر کاخ پرسه می‌‌زده است. گاهی اوقات در طی جلسات سلطنتی زیر میز پنهان می‌شده و مکالمات آنها را می‌شنیده است. وقتی که گرسنه بود، به سادگی از آشپزخانه غذا می‌خورد و حتی لباس‌هایش را در لباسشویی می‌شست. پسر توانسته بود بیش از یک سال در کاخ زندگی کند. او بعدا ۳ بار دیگر نیز در کاخ به دام افتاد.

۳- ناف هر کس، منحصر به فرد است

حدود ۴،۴۰۰ گونه از باکتری‌های مختلف در ناف یک فرد زندگی می‌کنند و بیش از نیمی از آنها ممکن است که از دیدگاه علمی جدید باشند. این ترکیب باکتری‌ها است که ناف شکم ما را منحصر به فرد می‌کند. حتی دانشمندان یک بار باکتری‌هایی را در ناف یک فرد کشف کردند که تنها در خاک ژاپن یافت می‌شوند، در حالی که آن فرد هرگز از این کشور در طول زندگی خود دیدن نکرده و هیچ ارتباطی با این کشور نداشته است.

۴- گوزن ماده وقتی صدای گریه نوزاد انسان را می‌شنود، به طور غریزی برای کمک می‌آید

این امر به دلیل این واقعیت است که صدای گریه کودک انسان در محدوده فرکانس مشابه با گریه بچه گوزن قرار می‌گیرد. همین اتفاق در بین بسیاری از پستان‌داران، از جمله انسان اتفاق می‌افتد. هنگامی که گریه نوزاد انسان، بچه گربه یا توله سگ را می‌شنویم، بخشی از مغز ما که مسئول پاسخ به آن است فعال می‌شود و از ما می‌خواهد تا برای نگهداری از نوزاد بشتابیم.

همچنین، آژیر یک آمبولانس یا یک ماشین پلیس، سیگنال‌هایی را با فرکانس مشابه پخش می‌کند که به بیدار کردن حس مسئولیت در میان مردم کمک کرده و از آنها می‌خواهد آنچه را که می‌توانند برای کمک انجام دهند.

۵- دلیلی وجود دارد که چرا وقتی که به اتاقی دیگر می‌رویم، فراموش می‌کنیم که برای چه کاری وارد شده‌ایم

به گفته روانشناسان، عبور از یک درگاه چیزی را به نام “اثر درگاهی” (مکانیزمی برای کمک به تفکیک یک گروه از خاطرات از گروهی دیگر) فعال می‌کند.

به محض این که ما در آستانه اتاق دیگری قدم برداریم، مغزمان افکار ما را که در اتاق قبلی بوده آرشیو کرده و فضا را برای احساسات و انجام وظایف در اتاق جدید خالی می‌کند. با استفاده از این اثر، ما می‌توانیم به راحتی به انجام وظایف جدید و سازماندهی اطلاعات دریافت شده از مغز بپردازیم.

۶- زاغ‌ها در مورد عدالت، بیشتر از انسان‌ها می‌دانند

زاغ‌ها تقریبا همیشه با هم کار می‌کنند و غذای خود را به اشتراک می‌گذارند تا به هر کس مقدار یکسانی برسد. اگر زاغ‌ها متوجه شوند که یکی از آنها بیشتر از سهمش غذا می‌خورد، دیگر پرندگان فورا اعتماد خود را به آن متقلب از دست داده و با او همکاری نخواهند کرد.

۷- جولیوس سزار در حال عبور از دریای اژه بود که توسط دزدان دریایی که خواستار خرید ۱۴۰۰ پوند نقره (۶۰۰،۰۰۰ دلار) بودند دستگیر شد

طبق گزارش‌ها، جولیوس سزار وقتی که تقاضای آنها را شنید، بسیار عصبانی شد، زیرا فکر کرد ارزشش بیشتر است و آنها را مجبور کرد تا قیمت را به ۳۴۰۰ پوند نقره افزایش دهند.

در حالی که رومی‌ها در حال جمع آوری پول بودند، سزار با دزدان دریایی بازی می‌کرد، برای آنها شعر می‌خواند، آواز می‌خواند، و با آنها به چشم افراد خود رفتار می‌کرد. با این حال، به رغم چنین نگرش دوستانه‌ای، به آنها هشدار داد که هنگامی که آزاد شود برای ادب کردن آنها باز خواهد گشت.

به نظر می‌رسد که دزدان دریایی او را باور نداشتند، اما سزار سر حرف خود ماند. وقتی که اموال او را خریدند، ناوگان خود را جمع کرد، به جزیره‌ای که در آن نگهداری می‌شد بازگشت، دزدان دریایی را کشته و نقره‌هایی را که از او خریده بودند و سایر گنجینه‌هایی که دزدان دریایی داشتند، از آن خود کرد.

۸- در فیلیپین یک “دریاچه ماتروشکا (تو در تو)” وجود دارد

نقطه وولکان، جایی در انتهای فلش واقع شده است.

در فیلیپین یک دریاچه وجود دارد که یکی از مکان‌های منحصر به فرد زمین شناخته می‌شود. دریاچه تال در جزیره لوزون دارای جزایر آتشفشانی است که در آن دریاچه با نام نقطه وولکان واقع شده است. بنابراین، این جزیره‌‌ای واقع در دریاچه واقع در جزیره در دریاچه در جزیره است!

۹- در فرانسه خوراکی وجود دارد که فقط زمانی باید آن خورده شود که سر با یک دستمال سفره پوشیده شده باشد

این خوراک از پرنده توکا، پرنده کوچک آواز خوان تهیه می‌شود. ابتدا این پرنده به مدت تنها یک ماه با انجیر تغذیه می‌شود. سپس، در مشروب براندی غوطه ور شده و به طور یک تکه در آتشی بزرگ برای چند دقیقه سرخ می‌شود. هنگام خوردن این ظرف، توصیه می‌شود که سر خود را با یک دستمال سفره بپوشانید.

بعضی می‌گویند که دستمال کمک می‌کند تا از رایحه غذا لذت برده شود، در حالی که دیگران می‌گویند که این کار برای پنهان ماندن از خداوند در هنگام خوردن چنین مخلوق خارق العاده‌ای است.

۱۰- یک شغل تمام وقت به عنوان سرپرست زاغ‌ها در برج لندن وجود دارد

زاغ‌های برج لندن جمعیتی از زاغ‌های سیاه هستند که معنای نمادین ویژه‌ای برای بریتانیا دارند. به همین دلیل این پرندگان در حمایت دولت قرار هستند. یک خادم نگهبان به عنوان سرپرست زاغ‌ها، مسئول تغذیه پرندگان و محافظت از آنها از خطرات گماشته شده است. حقوق و دستمزد این کار، ۳۱۹۰۰ دلار در سال است.

۱۱- دانشمندان ژاپنی یک هشدار ویژه آتش برای افراد ناشنوا ایجاد ساخته‌اند

شرکت ژاپنی خدمات امنیت آب و هوا، یک هشدار آتش را ساخته که بجای صدا، از بوی گیاه واسابی استفاده می‌کند. هنگامی که سنسور عمل می‌کند، این وسیله غباری را منتشر می‌کند که می‌تواند به عنوان یک زنگ هشدار عمل کرده و باعث احساس سوزش در چشم‌ها شود. این وسیله برای کسانی که نمی‌توانند صدای آژیر را بشنوند بسیار مفید خواهد بود.

کدام یک از این حقایق شما را بیشتر تحت تأثیر قرار داد؟ لطفا در نظرات در مورد آن بگویید.


مقالات بیشتر:

عجیب‌ترین داروهایی که از وجود آنها خبر ندارید

۱۷ حقیقت جالب علمی

۱۰ آداب عجیب و غریب غذا خوردن در جهان

۱۰ رسم و سنت عجیب و غریب در جهان

قوانین عجیب و غریب کشورها

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۲ دیدگاه
  1. رضا

    وای خدا اون فرهنگ غذای فرانسوی رو نگاه. اینا هم رد دادن‌ ها :))))

  2. رهام

    وای من شغل این آقاهه رو میخوام. ۳۱۹۰۰ دلار در سال بگیری بعد نگهبانی زاغ‌ های برج لندن رو بدی:))))

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.