مرگ‌های غیرعادی که تا به امروز در تاریخ اتفاق افتاده

همه انسان‌ها یک چیز مشترک با هم دارند و آن هم مردن است. مرگ یک بخش غم‌انگیز و در عین حال اجتناب ناپذیر زندگی است که از زمان تولد بشریت رخ داده است. بعضی از مردم آرزوی مرگی آرام در خواب را دارند. دیگران دوست دارند که مرگشان با انفجار یا چیزی شبیه به آن باشد.

مهم نیست که اولویت شما برای مرگ چیست، اما احتمالا نمی‌خواهید از این ۲۵ مورد مرگ غیرمعمول رنج بکشید، که شنیدن آنها باعث می‌شود که به شدت تعجب کنید. همراه وینوک باشیدو با مرگ های غیر عادی آشنا شوید.

مرگ از طریق اسهال

اعتقاد بر این است که آریوس، پیشگام اسکندر ممکن است قبل از مرگ فجیع خود سم خورده باشد. او در کنگره امپریالیستی در قسطنطنیه در حال حرکت بود، که ناگهان دچار اسهال ناگهانی شد و پس از خونریزی او در نهایت روده‌اش از مقعد خارج شد و مرد.

یک راه شاعرانه برای مرگ

لی بای شاعری خیال پرداز سعی کرد انعکاس ماه در آب را در کنار قایق خود ببوسد. او هنگاهی که از روی قایق خم شد تا این کار را انجام دهد در آب افتاد و در قرن هشتم غرق شد. گفته شده است که شاعر معتاد به مشروبات الکلی بوده است، که همین موضوع ممکن است در زمان مرگ وی عامل اصلی بوده باشد. او حتی قبل از مرگش شعری با نام “تنها و نوشیدن زیر ماه” نوشته است.

مرگ خوش طعم

پادشاه آدولف فردریک سوئد از گرسنگی نمرد. پادشاه پس از غذا خوردن خاویار، ترشی کلم، کلم، شاه ماهی دودی و شامپاین، خرچنگ و ۱۴ وعده از دسرهای مورد علاقه خود به همراه کاسه‌ای از شیر داغ در معرض مشکلات گوارشی قرار گرفت. امروزه کودکان سوئدی او را به عنوان “پادشاه که خود را خورد و مرد” یاد می‌کنند.

رسوایی قرمز و داغ

شایعه شده است که پادشاه ادوارد دوم انگلستان بوسیله یک آهن قرمز داغ وارد شده به مقعدش کشته شده است. او قبل از مرگش، توسط همسرش، ملکه ایزابلا و معشوقه‌اش، راجر مورتیمر، خلع و زندانی شده بود.

مواظب آنچه آرزو میکنی باش

مواظب آنچه آرزو میکنی باش. جیمز اوتیس جونیور، انقلابی آمریکایی، اغلب به دوستان خود می‌گفت که دوست دارد مرگش با برخورد ساعقه به او باشد. آرزوی او در سال ۱۷۸۳ وقتی که در چهارچوب در خانه دوستش ایستاده بود و رعد و برق به دودکش خانه برخورد کرد، عملی شد.

اتفاقی به اندازه تمام عمر

کلمنت والاندیگهام، نماینده کنگره آمریکا در دادگاه در سال ۱۸۷۱ از یک مظنون به قتل دفاع می‌کرد و استدلال کرد که قربانی نمی‌تواند به طور تصادفی در حین برداشتن تفنگ به خود شلیک کند. او در تلاش برای بازسازی صحنه بود که تفنگ را به سمت خود گرفت در حالی که فکر می‌کرد تفنگ خالی است. به طور تصادفی گلوله از تفنگ شلیک شد و او را کشت. نیازی به گفتن نیست که او این پرونده را برد.

مرگ عرفانی

گریگوری راسپوتین، عارف روسی بدنام، پس از مسموم شدن توسط گروهی از مردم خواص و چهار بار با ضرب گلوله مورد هدف قرار گرفت و بعد رها شدن در رودخانه یخ در سال ۱۹۱۶ مرد . کالبد شکافی بر روی اون نشان داد که او از هیپوترمی یعنی کاهش دمای بدن درگذشت.

یک وضعیت چسبناک

به طور حتم یکی از اتفاقات دشوار، فاجعه ملاس بوستون زمانی که یک مخزن حاوی بیش از ۲ میلیون گالن ملاس منفجر شد بود. این اتفاق در سال ۱۹۱۹ رخ داد و در آن ۲۱ نفر را کشته و ۱۵۰ تن زخمی شدند. این انفجار موجی از مواد چسبناک را با سرعت حدود ۳۵ مایل در ساعت به شهر فرستاد و همین سبب کشته شدن افراد شد.

هیچ موضوع خنده‌داری نیست

آنها می‌گویند خنده بهترین دارو است، اما ظاهرا، بیش از حد از آن می‌تواند کشنده باشد. الکس میچل از انگلستان این راه سخت را در سال ۱۹۷۵ پس از خنده بدون توقف به مدت ۲۵ دقیقه در طی یک نمایش کمدی به نام “The Goodies” یاد گرفت. او در نهایت از نارسایی قلب و فقدان اکسیژن درگذشت.

مرگ غیرمنطقی

افرادی که ناخونک می‌زنند، توجه داشته باشید. کرت گودل، منطق‌دان آمریکایی اتریشی، در سال ۱۹۷۸ در حالی که همسرش در بیمارستان بستری شد درگذشت. او از بیماری پارانویای شدید رنج می‌برد و از خوردن غذا اجتناب کرد مگر اینکه همسرش غذا را آماده می‌کرد.

توسط پوسته‌های دندان

تنسی ویلیامز، نویسنده آمریکایی عادت داشت موقع باز کردن قطره چشم‌هایش آنها را بین دندان‌ها بگذارد. این کار در نهایت موجب مرگ او در اتاق هتل نیویورک در سال ۱۹۸۳ شد. مرگ او هنگامی رخ داد که درپوش قطره به گلویش پرید و باعث خفگی او شد. او در سن ۷۱ سالگی فوت کرد.

شما نمی‌توانید از سرنوشت خود فرار کنید

مایکل اندرسون گودوین قاتل محکوم شده تا زمانی که حکمش در سال ۱۹۸۳ به حبس ابد محکوم شود به مجازات اعدام محکوم شد. با این وجود، او شش سال بعد هنگام درست کردن سیم تلویزیون سلول زندان در ۲۸ سالگی درگذشت. او در زمان مرگش در توالتی با زوار فولادی محکم نشسته بود و از آسیب الکترونی درگذشت.

مرگ درست

در سال ۱۹۹۳ تلاش برای نشان دادن به یک گروه از بازدیدکنندگان که شیشه‌های مرکز Toronto-Dominion “غیرقابل شکستن” است باعث مرگ شد. این اثبات برای گری هوی وکیل ۳۹ ساله هنگامی که خود را بر روی پنجره انداخت، کشنده بود. هنگامی که پنجره از قاب خارج می‌شود، او از طبقه ۲۴ به پایین افتاد و مرد. در دفاع از نظریه شیشه نشکست و تنها از قابش جدا شده بود.

آرزوی مرگ او

برند یورگن برندس آلمانی قبل از اینکه بخشی از آن توسط Armin Meiwes در سال ۲۰۰۱ خورده شود، چند بار خنجر خورده بود. بعدا کشف شد که این دو نفر با تعهدی بین خودشان در اینترنت موافقت کرده بودند و برندس به وضوح با اراده خودش نوشته بود که می‌خواهد به قتل برسد و خورده شود.

بسیار فراموشکار

در سال ۲۰۰۱، چنته جاوان مالارد با گرگوری بیگز، یک مرد بی‌خانمان، با ماشینش در راه خانه تصادف می‌کند. او به شیشه جلوی ماشین برخورد کرد اما هیچ آسیب کشنده‌ای ندید. با این حال، چند ساعت پس از آن تصادف مالارد او را با ماشین خود در گاراژ در حالی که بیگز در شیشه جلو پنجره گیر کرده بود پارک کرد و او را فراموش کرد و بعد بیگز درگذشت.

کمی بیش از حد طولانی

یک مرد ۲۸ ساله روسی به نام سرگئی توگانوف شرط بست که می‌تواند با دو زن در دوازده ساعت در سال ۲۰۰۹ همزمان رابطه جنسی داشته باشد. او در این چالش برنده ۴،۳۰۰ دلار شد که چند دقیقه بعد به دلیل حمله قلبی و به دلیل خوردن کل بطری ویاگرا قبل از چالش مرد.

کشته شدن توسط محصول خلق شده توسط خود 

جیمی هسلدن، صاحب کارخانه موتور اسکوتر سگوی، زمانی که سگوی او به طور تصادفی در صخره در سال ۲۰۱۰ خاموش شد مرد. این مرگ یعنی مردن با وسیله‌ای که خود خالق آن هستی.

عقل و خرد در سر است و نه در ریش

ضرب المثل سوئدی درست می‌گوید. ریش لزوما نشانه حکمت نیست. هانس استینیرر، مرد اتریشی قرن شانزدهم که برای داشتن ریش ۴٫۵ پایی مشهور است، در این حالت وقتی که او از آتش غافلگیر شد و مجبور بود برای فرار از آتش ریش خود جمع کند، گیر کرد. او روی پله‌ها با ریش‌هایش در حال فرار بود که ریش‌ها باعث شد او تعادلش را از دست بدهد، گردن بشکند و بمیرد.

Grim Reaper ناراحت نباش

در سال ۱۹۱۱، بابی لیچ دومین شخص بود که از نایگارا با بشکه فلزی عبور کرد. او در طول عمر خود چندین بار دیگر با انجام کارهای مخاطره آمیز با مرگ مواجه شد. با این حال، مرگ او به گونه‌ای دیگر رقم خورد و زمانی اتفاق افتاد که او روی یک پوست پرتقال لیز خورد و پاهایش به شدت شکست و مجبور شد آن را قطع کند. او به علت عوارض جراحی جان خود را از دست داد، و به همه یادآوری می‌کند که مرگ زمانی اتفاق می‌افتد که حداقل انتظار آن را نداریم.

نگهبانان، زنده به گور شدند

هومر و لنگلی کولیر، کاندیدای عالی برای نمایش روزنامه‌های مدرن بودند. این دو خرابکار وسواس جمع آوری اشیاء داشتند و حتی تله‌هایی را برای محافظت از وسایل ارزشمند خود از مزاحمان درست کرده بودند. یک روز در سال ۱۹۴۷، لنگلی به طور تصادفی در حالی که از وسط وسایل و روزنامه‌ها برای آوردن غذا برای برادر فلج شده خود می‌رفت در یکی از تله‌ها گیر افتاد. او بلافاصله فوت کرد و هومر چند روز بعد از گرسنگی فوت کرد. تقریبا دو هفته طول کشید تا پلیس بدن لنگلی را پس از حذف ۱۰۰ تن زباله از خانه پیدا کند.

دندان و ناخن

سیگوآرد توانا، دومین جنگجوی کنت Orkney، سر دشمنش را بریده وآن را به زین اسب خود متصل می‌کند. در حین سواری بر روی اسب دندان سر بر روی پای خودش فرو می‌رود و باعث عفونت کشنده‌ای می‌شود که زندگی او را پایان می‌دهد.

آه، آرونی

در سال ۱۹۸۵، مامورین غریق نجات بخش تفریحی نیواورلئان یک مهمانی استخر برای جشن گرفتن اولین فصل بدون غرق شدن کسی راه انداختند. علی رغم این واقعیت که بیش از نیمی از افرادی که در مهمانی حضور داشتند، غریق نجات بودند و در طول این جشن چهار وظیفه مأموریت را به عهده داشتند، اما بدن یک مرد ۳۱ ساله پس از مهمانی در کف استخر کشف شد. علت مرگ غرق شدن بود.

به نظر شما کدامیک از این داستان‌ها از مرگ‌های غیرعادی بود؟ نظر خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منبع: list25


مقالات بیشتر:

عجیب و غریب ترین مرگ های تاریخ

عروسی‌های مرگبار قسمت اول

عروسی‌های مرگبار قسمت پایانی

۱۰ داستان‌ واقعی ارواح از ترسناک‌ترین مکان‌های جهان

مقابله با خشم

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.