۱۰ داستان‌ واقعی ارواح از ترسناک‌ترین مکان‌های جهان

اگر از داستان های ترسناک لذت می‌برید، این مکان‌ها، ترسناک‌ترین داستان‌های ارواح را برای شما دارند. همراه وینوک باشید و داستان‌های واقعی ارواح را بخوانید.

۱- صربستان، روستای Kisiljevo

این روستای دور افتاده کمتر از ۸۰۰ نفر جمعیت دارد و یک داستان خون آشام شبح مانند در این روستا اتفاق افتاده است. در سال ۱۷۲۵، شخصی به نام Petar Plogojowitz در این روستا فوت کرد. هشت روز بعد، نه نفر در این روستا به صورت عجیب جان خود را از دست دادند. تمام کسانی که مرده بودند قبل از مرگ در بستر مرگشان گفته بودند که آنها توسط جنازه Plogojowitz  کشته شده‌اند.

یهودیان و مقامات برای تحقیق به کیسیلوئو رفتند و در زمانی که تقریبا ۴۰ روز از مرگ Plogojowitz گذشته بود ، تصمیم گرفتند که قبر Plogojowitz را بشکافند و ببینید چه خبر است. آنها در داخل قبر با صحنه عجیب و غریبی روبرو شدند، ریش و ناخن او هنوز به نظر می‌رسید که در حال رشد است، و نشانه‌هایی از پوست جدید وجود دارد. هنگامی که بر روی بدن او خراشی وارد کردند، مشاهده شد که خون تازه‌ای از گوش‌ها و دهانش سرازیر شد، ناگهان پوست او سیاه شد و فریاد وحشتناکی از جنازه‌اش برخاست. از آن به بعد قتل‌ها متوقف شد. بعضی‌‌ها Plogojowitz را “اولین خون آشام” می‌نامند.

۲- چین، شهر ممنوعه

شهر زیبای ممنوعه در پکن از ۹۸۰ ساختمان و در ابعاد ۱۸۰ هکتار ساخته شده است که یکی از مکان‌های شناخته شده چین می‌باشد. بسیاری از داستان‌های ارواح از لا به لای دیوارهای این شهر مرموز آمده است. از قرن ۱۵ تا اوایل قرن بیستم، امپراتورهای چینی در آنجا زندگی می‌کرده‌اند، اما اکنون شایعه شده که بدلیل وجود ارواح، خالی از سکنه شده است.

در سال ۱۴۲۱ امپراتور یونگ دستور قتل ۳۰۰۰ بانوی حرمسرای خود را داد چون که فکر می‌کرد یکی از معشوقه‌هایش مسموم شده است. البته پادشاه یونگ از کشتن ۱۶ نفر از بانوهایی که مورد علاقه‌اش بودند، چشم پوشی کرد اما در روز تشیع جنازه پادشاه، مشاهده شد که آن ۱۶ بانو با آویزهای ابریشم سفید به دار زده شده‌اند.

امروزه در شهر ممنوعه، تصاویر عجیب و غریبی مانند یک خانم با موهای سیاه در حال فرار از دست یک سرباز شبح‌وار، صدای جیغ و فریاد، گریه و زاری، صدای مبارزه با شمشیر، تعدادی جسد مرده، استخر خون و قطعاتی از ابریشم سفید مشاهده شده است. شهر ممنوعه یکی از مناطق میراث جهانی یونسکو است و برای عموم باز می‌باشد. اما تا قبل از طلوع خورشید این شهر بسته است و کسی اجازه ورود به این شهر را ندارد.

بیشتر بخوانید: ۸ مکان رها شده و مخوف در دنیا

۳- اسکاتلند، قلعه Glamis

این قلعه برای اولین بار در قرن ۱۴ ساخته شد و مادر ملکه الیزابت دوم در آن بزرگ شد. گفته شده است که این مکان توسط ارواح زیادی تسخیر شده است از جمله بانوی خاکستری یا همان بانوی گلمیس که به عنوان خانم جانت داگلاس شناخته می‌شود. در سال ۱۵۳۷ در ادینبورگ، بانوی خاکستری به جرم قتل شوهرش به وسیله سم و استفاده از جادو برای کشتن شاه جیمز پنجم اسکاتلند آتش زده شد.

گفته شده است که شبح این زن در راه پله‌های برج ساعت راه می‌رود و با رد پایش مقداری خاکستر به جا می‌گذارد. همچنین دیده شده که یک زن بدون زبان اطراف قلعه پرسه می‌زند. در قرن ۱۸ یک خدمتکار گفته بود که یک روح را در کنار اتاق خواب ملکه دیده بود که نشسته است و به شدت عصبانی است. از دیگر ارواح معروف این قلعه، ارل باردی یا همان ارل کرافورد است.

این فرد که از طبقه اشرافی بود در قرن ۱۵ وارد این قلعه شد و یک شب در قصر خواستار آن شد که کسی با او کارت بازی کند. ارل اعلام کرد که اگر هیچ کس حاضر نباشد با او بازی کند ، با خود شیطان بازی می‌کند. یک مرد با  روپوش سیاه و سفید در Glamis پیشنهاد بازی او را قبول کرد. صبح روز بعد ارل در قلعه مرده بود و بازدیدکنندگان در این قلعه صدای‌های بلند، صدای تاس و صدای بهم برخورد کردن لیوان‌ها را گزارش کرده‌اند.

۴- ایتالیا، پارک باستان شناسی Cumae

پارک Cumae اولین جزیره یونانی در سرزمین اصلی ایتالیا بود که در قرن هشتم پیش از میلاد مسیح در سواحل جنوب غربی ایتالیا قرار داشت. این مکان به عنوان محل اقامت زن ساحره‌ای به نام Cumaean sibyl یا همان Prophetess شناخته شده است. در Aeneid شخصی به نام Aeneas  رفته بود تا sibyl را ببینید اما پس از وارد شدن، زن غیب گویی را می‌بیند که برای وارد شدن به عالم ارواح نشسته است.  

Cumae محل خونریزی زیادی بوده است. در قرن یکم چندین جنگ وحشیانه در آن رخ داد و در طی جنگ جهانی دوم سربازان آلمانی از بخشی از آن به عنوان یک پناهگاه استفاده می‌کردند. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند وارد این محل تاریخی شوند و از تاریکی‌ها و تونل‌هایی شبیه به رحم انسان عبور کنند و شانس خود را برای راهنمایی گرفتن از Cumaean sibyl امتحان کنند!

۵- استرالیا، خانه Monte Cristo

گفته شده است این خانه یکی از جن زده ترین خانه‌ها در استرالیا است که سال ۱۸۸۴ توسط یک کشاورز به اسم Christopher Crawley در New South Wales ساخته شده است. پس از اینکه او در سال ۱۹۲۰ درگذشت. همسرش الیزابت گوشه‌نشین شد و تا قبل از فوتش فقط ۲ بار خانه را ترک کرد. بازدیدکنندگان گفته‌اند که شبح  او را در اتاق‌ها احساس می‌کنند زیرا هنگامی که در حال گذر است هوای آن مکان بسیار سرد می‌شود.

از جمله دیگر روح‌هایی که در این مکان حضور دارند: یک خدمتکار که در بالکن خانه به قتل رسید ، یک پسر که توسط استاد خود کشته شده بود و یک مرد معلول ذهنی که برای ۴۰ سال در کلبه سرایدارش زنجیر شده بود.

۶- آمریکا، بازداشتگاه ایالت پنسیلوانیا

زندان مرکزی ایالت پنسیلوانیا مکان بدترین جنایتکاران کشور محسوب شد و ۱۵۰ سال پیش مجازات‌هایی که در آن انجام می‌دادند به قدری وحشتناک بود که لرزه به تنتان می‌انداخت. برای مثال زندانیان را خیس کرده و در سرما رها می‌کردند تا یخ بزنند و یا یک دهان بند آهنی به دهانشان می‌بستند تا زبانشان خون ریزی کند ، مجموعه این اعمال باعث دیوانگی زندانیان می‌شد.

در دهه ۱۹۹۰ ، یک قفل ساز برای تعمیر سلول‌ها آمده بود و تعریف می‌کند که هنگام تعمیر یکی از سلول‌ها یک انرژی منفی را اطرافش احساس کرده و برای مدتی فلج شد و تصاویری را روی دیوار سلول مشاهده کرد. از آن به بعد، شمار زیادی از داستان‌های خیالی و واقعی از بازدیدکنندگان گزارش شد که شامل دیدن سایه‌های عجیب غریب یا شنیدن صداهای خنده دار، زمزمه‌ها و… می‌شد.

۷- آمریکا، ایالت کلرادو، هتل استنلی

هتل استنلی در کوه‌های راکی واقع شده است، این هتل مانند یک گذرگاه رمانتیک به نظر می‌رسید البته اگر دارای داستان‌های واقعی ارواح که الهام بخش فیلم «درخشان» بوده‌اند، نبود!

در سال ۱۹۱۱ ، یک سرایدار یک شمع را در اتاقی که گاز در آن نشت کرده بود روشن کرد و موجب انفجاری شد که بخشی از هتل را نابود کرد. مهمانان ادعا می‌کنند که روح آن سرایدار در هنگامی که خوابند چمدان‌هایشان را باز می‌کند و در اطراف تختشان تمیزکاری انجام می‌دهد. بعضی دیگر صدای پیانو را بدون اینکه کسی در حال نواختن آن باشد، می شنوند و بعضی دیگر صدای پاهای چند بچه را از راه‌پله‌های بخشی که قبلا برای مراقبت از کودکان استفاده می‌شد، شنیده‌اند. در سال ۲۰۱۷ ، یک مرد از دو دختر کوچک در هتل فیلمبرداری کرد … با اینکه هیچ دختربچه‌ای قبلا در آن اتاق وجود نداشته است.

 

 ۸- جامائیکا، تالار رز

بر طبق گزارشات محلی، آنی پالمر، همسر جان پالمر، در زمینه جادوی سیاه کار می‌کرد. او در دهه ۱٨۰۰، جان، شوهر دوم و سومش و بردگانی که او به عنوان معشوقه گرفته بود، به قتل رساند. او در نهایت یک برده را ملاقات کرد که مانند او روی جادوی سیاه کار می‌کرد و در نهایت آن برده، آنی را کشت.

هرچند که مورخان در درستی این داستان تردید کرده‌اند، بازدیدکنندگان تالار رز ادعا می‌کنند که با شبح “جادوگر سفید” برخورد کرده‌اند. در اوایل ۲۰۰۰، یک بازدید کننده به تالار گل رز آمد، کمی پس از رسیدنش بیهوش شد و شبح بدن او را در کنترل گرفت.

۹- فرانسه، قلعه Brissac

یک شب در سال ۱۴۷۷ ، یک قلعه در فرانسه، محل رخداد دو قتل شد. شارلوت خواهر لویی یازدهم با ژاک دی بروز ازدواج کرده بود. یک شب ژاک از یک خدمتکار شنید که همسرش با یک مرد دیگر در یک اتاق است، ژاک شمشیر خود را بیرون کشید و به طبقه بالا رفت و هر دوی آن ها را کشت.

او در مراسم تشییع جنازه همسرش به جای رنگ مشکی، رنگ سبز (رنگ مورد علاقه همسرش) را پوشید. از آن به بعد، بازدیدکنندگان گزارش کرده‌اند که روح “بانوی سبز” را در قلعه مشاهده کرده‌اند.

۱۰- انگلیس، عمارت Woodchester

سازندگان عمارت وودچستر به طرز مرموزی پروژه را در سال ۱٨۶٨ بدون برداشتن ابزارهایشان و تمام کردن اتاق‌ها ، رها کردند. امروزه این عمارت جزء یکی از اغواکننده‌ترین مکان‌های انگلستان محسوب می‌شود که در آن دیده شدن تابوت‌های شناور، اسب‌های بی‌سر و احساسات شدید ” دژاوو ” گزارش شده است. کارکنان ادعا می‌کنند که دقیقا در زمانی که دوربین‌شان به طرز عجیبی خاموش شد، موهایشان توسط نیروهای ماورائی کشیده می‌شد.

شنیدن داستان های ارواح همیشه ترسناک بوده و بعد از آن تا مدت‌ها ذهن درگیرش می‌شود. آیا شما هم نمونه‌ای از داستان‌های ارواح در نزدیکی خود شنیده‌اید؟ در بخش نظرات داستان‌های خود را با ما در میان بگذارید.


مقالات بیشتر: 

عروسی‌های مرگبار قسمت اول

عروسی‌های مرگبار قسمت پایانی

۱۲ راه خنده دار برای مقابله با رخدادهایی همانند فیلم‌های ترسناک

۲۵ فیلمی که در دوران کودکی ما را ترساند

منبع rd
2 دیدگاه
  1. مهدی

    توی داستان اول گفتید تمام کسانی که مرده بودند گفتند به دست moth کشته شدند.مگه مرده حرف میزنه که بگه به دست فلانی کشته شده

    1. وحید عبدی

      در واقع قبل از مرگ و در بستر مرگ این رو اعتراف کرده بودند

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.