۱۰ ورزش غیرمعمول که احتمالا هرگز از آنها چیزی نشنیده‌اید

شما در مورد فوتبال، تنیس، بسکتبال، بیس بال، راگبی و کریکت شگفت زده شده‌اید، بازی کرده‌اید و شنیده‌اید. این ورزش‌ها بیشتر مردم را جذب خود کرده‌اند. با این حال، ورزش چیزی بیشتر از ضربه زدن به توپ است.

بسیاری از ورزش‌ های غیرمعمول در سرتاسر جهان وجود دارد که ممکن است درباره آنها نشنیده باشید و یا حتی آنها را کشف نکرده باشید.

در این مقاله لیستی از ۱۰ ورزش غیرمعمول را ارائه می‌دهیم، که احتمالا خیلی موافق آنها نیستید، اما این ورزش‌ها در واقع توسط افراد بسیاری بازی می‌شوند. همراه وینوک باشید و با این ورزش‌ های غیر معمول آشنا شوید.

۱۰- کشتی روغنی

ورزش‌ های غیرمعمول

کشتی روغنی ورزش ملی ترکیه است. این ورزش هر سال در سراسر جهان در ماه ژوئن برگزار می‌شود. اما قدیمی‌ترین مسابقات این ورزش در Kirkpinar ادیرنه ترکیه برگزار می‌شود. این کشتی بخشی از یک جشنواره است و قدمت آن به ۱۳۵۷ در زمان جشن پیروزی عثمانی باز می‌گردد.

این مسابقه، به نام pehlivan شناخته می‌شود و در آن کشتی‌گیران خود را با روغن زیتون چرب می‌کنند و برای زمین زدن یکدیگر تلاش می‌کنند. شاید این ورزش برای همه سرگرم کننده نباشد. جشنواره کشتی روغنی همچنین در شمال یونان در مقدونیه شرقی و غرب تراکیه قسمت شمالی یونان باستان برگزار می‌شود.

در سال‌های اخیر، این سبک از کشتی در کشورهای دیگر، به ویژه هلند و ژاپن نیز محبوب شده است.

۹- رها کردن چوب

ورزش‌ های غیرمعمول

رهاکردن چوب ورزشی است که برای نخستین بار در House in Pooh Corner، کتاب Winnie-the-Pooh، توسط A. A. Milne عنوان شده است و از ورزش‌ های غیرمعمول است. این یک ورزش ساده است که ممکن است در هر پل بر روی آب اجرا شود.

هر بازیکن یک تکه چوب را از بالای پل به رودخانه می‌اندازد و کسی که چوب او نخست بر روی رودخانه ظاهر شود برنده است. مسابقات قهرمانی جهان رهاکردن چوب سالانه از سال ۲۰۱۲ در روز Locked در رودخانه تایمز در انگلستان برگزار می‌شود.

۸- مسابقه سرعت تخت خواب

ورزش‌ های غیرمعمول

یکی از غیرمعمول‌ترین ورزش‌ها مسابقه سرعت تخت خواب است که توسط مردم شهر یورکشایر شمالی در نارسبورو انجام می‌شود.

اولین بار این مسابقه در سال ۱۹۶۵ تنها برای ارتش، نیروی دریایی و تفنگداران دریایی آمریکا صورت می‌گرفت، اما اکنون این رقابت توسط مردم عادی انجام می‌شود. رقبا در تیم‌های پنج نفره، به علاوه یک تخت خواب با هم رقابت می‌کنند. هر تیم باید تخت خود را برای ارائه در مسابقه دکور و تزیین کند. تخت روی چهار چرخ قرار می‌گیرد، اما باید توانایی ماندن بر روی آب را نیز داشته باشد. این مسابقه در ۳ کیلومتر اجرا می‌شود و در تالار کنینگام به پایان می‌رسد.

در حدود نیمه راه، تیم‌ها با شیب سربالا مواجه می‌شوند که باید با دو از آن عبور کنند و بعد از تپه پایین آمده و به سوی چالش نهایی یعنی عبور از رودخانه می‌رسند.

۷- زوربینگ از ورزش‌ های غیرمعمول

ورزش‌ های غیرمعمول

زوربینگ تفریح و یا از ورزش‌ های غیرمعمول است که همانند غلت زدن در سراشیبی است که در گویی ساخته از پلاستیک شفاف قرار می‌گیرند.

این ورزش عموما بر روی یک شیب ملایم اجرا می‌شود، اما همچنین می‌تواند روی سطح صاف نیز انجام شود، که این کار امکان کنترل بیشتر سواران را فراهم می‌کند. گرچه بیشتر تبلیغات در مورد این فعالیت آن را یک ورزش افراطی توصیف می‌کند. 

اما باید گفت که این ورزش کاملا افراطی است، اما در مورد آن هیچ رقابتی وجود ندارد، مگر اینکه با دوستتان رقابت کنید که گرچه باید دید قصد انجام این کار را دارید یا نه.

۶- اتوکشی مفرط

ورزش‌ های غیرمعمول

اتوکشی مفرط یک ورزش افراطی اما خطرناک و نمایش هنر است. افرادی که این ورزش از ورزش‌ های غیرمعمول را بازی می‌کنند با اتوی خود به محلی دور می‌روند. آنها خود را “اتوزن” می‌نامند و با هیجان میزهای اتوی خود را و برخی از لباس‌های چروک خود را به دورترین نقاط حمل می‌کنند و از انجام این کار عکس می‌گیرند. 

مکان‌هایی که آنها باید از آن عبور کنند عبارتند از: ارتفاع زیاد، زیر آب، صخره‌ها و بالای وسایل نقلیه. با توجه به وب سایت رسمی، اتوکشی مفرط یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌ها است که ترکیبی از هیجان مفرط در فضای باز با رضایت از داشتن پیراهن اتوکشی شده است.

۵- مسابقه حمل همسر 

ورزش‌ های غیرمعمول

حمل همسر ورزشی است که در آن مردان در حالی که هم تیمی خانم خود را حمل می‌کند، می‌دوند. این مسابقه سالانه در اوایل ماه ژوئیه در فنلاند برگزار می‌شود و در آن به یک مرد نیاز است تا همسر خود را به اندازه ۲۵۳٫۵ متر حمل کند.

این مسافت شامل سطوح مختلف یعنی عبور از زمین خشک و موانع بر روی آب می‌شود. جایزه برنده یک تلفن همراه است و مهمتر از همه آنها به اندازه وزن همسر خود آبجو نیز به دست می‌آورند.

۴- مسابقه جهانی گورنینگ

رقابتی که در آن زشت‌ترین چهره برنده می‌شود. ظاهرا گورنینگ کلمه‌ای برای کشیدن چهره است، و شما احتمالا تعجب نخواهید کرد که بدانید که مسابقه‌ای با نام مسابقات جهانی گورنینگ وجود دارد.

این مسابقات در سال ۱۲۹۷ در نمایشگاه Egremont Crab در انگلستان آغاز شد. بعد از آن، به عنوان بخشی از «Crab Fair» در این بخش از جهان شناخته می‌شود که در آن  شرکت کنددگان صورت خود را می کشند تا زشت‌ترین چهره مشخص شود.

۳- شطرنج بوکس از ورزش‌ های غیرمعمول

شطرنج بوکس یک ورزش ترکیبی است که در آن شطرنج و بوکس را در دورهای متناوب ترکیب و بازی می‌کند. این ورزش در سال ۱۹۹۲ توسط انکی بیلال هنرمند و فیلمساز فرانسوی در کتاب طنزش به نام Froid Équateur اختراع شد.

اولین رویداد واقعی شطرنج بوکس توسط هنرمند هلندی Iepe Rubingh در سال ۲۰۰۳ برگزار شد. شطرنج بوکس ورزشی است که رشد سریعی داشته است. این رقابت متناوب بین بازی بوکس و شطرنج در جریان است و پس از هر دور، کیش و مات و یا ناک اوت برنده مسابقه را مشخص می‌کند.

این رقابت بین دو فرد در یازده دور ادامه دارد که با شطرنج چهار دقیقه ای شروع و با دو دقیقه بوکس ادامه می‌یابد.

۲- بوسابال

بوسابال ورزشی جدید و غیرمعمول است که در اسپانیا توسط فیلیپ ایکمنز در سال ۲۰۰۴ اختراع شده است. این بازی چیزی شبیه به والیبال است، اما در آن عناصری از فوتبال، ژیمناستیک و کاپوییرا نیز دیده می‌شود.

این بازی در یک پلاستیک بادی برگزار می‌شود که در آن در هر طرف از تور دایره‌ای از ترامپولین، توری اجرای حرکات اکروباتیک ژیمناستیک قرار دارد. این بازی با توپ بین دو تیم است که هر تیم شامل ۳ تا ۵ بازیکن می‌باشد.

۱- ورزش بدون لباس

افرادی زیادی هستند که به ورزش بدون هیچ لباسی علاقه خاصی دارند. در برخی از ورزش‌ها نپوشیدن لباس اصلا توصیه نمی‌شود. همچنین تماشای آن توسط بعضی از افراد ممکن است ایده خوبی هم نباشد.

پوشیدن لباس توسط ورزشکاران در بسیاری از نقاط جهان رسمی اجتماعی است. امروزه اصلی‌ترین استثنا در برخی از رویدادهایی که توسط عریانگرایان سازماندهی می‌شود و برخی از رویدادهای دیگر، مانند مسابقات جهانی دوچرخه سواری برهنه که مردم در آن بدون لباس شرکت می کنند دیده می‌شود.

امروزه در مناطق گرمسیری نیز فرهنگ‌هایی وجود دارد که در آن ورزش‌ها به صورت برهنه یا تقریبا برهنه برگزار می‌شوند. بعضی از پرطرفدارترین این رویدادها در ورزش بدون لباس عبارتند از: “اجتماع بین المللی آلپ آدریا”، “گالا بین المللی شنا برهنه”، “هفته بین المللی ورزش بدون لباس”، “فستیوال رستکیلد” و غیره …


مقالات بیشتر:

مرگ‌های غیرعادی که تا به امروز در تاریخ اتفاق افتاده

۱۰ اسباب بازی خطرناکی که تا کنون ساخته شده

حقایق جالب و عجیب علمی که احتمالا آنها را در مدرسه فرا نگرفتید

عجیب و غریب‌ترین مرگ‌های ثبت شده در تاریخ

غذاهای عجیب و خطرناکی در دنیا که مردم می‌خورند

منبع wonderslist
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

نظرات بسته شده است.