۱۰ فستیوال ترسناک در جهان که در آن جایی برای افراد ترسو نیست

تقریبا هیچ نژادی در جهان وجود ندارد که فستیوال‌ها را جشن نگیرد. تمام این فستیوال‌ها معمولا با احترام و شور و شوق زیادی همراه است. با این حال، تمام این جشن‌های مختلف در سراسر جهان خطر نیز دارند.

در صورتی که مایلید پمپاژ خون انجام دهید، مقاله زیر را بخوانید که در آن ۱۰ فستیوال خطرناک در سراسر جهان را مورد بحث قرار داده‌ایم. همراه وینوک باشید.

۱۰- مسابقه پنیر نوردی در تپه‌های هیل – انگلستان

این مسابقه هر سال در گلوسستر، انگلستان برگزار می‌شود. دیده شده است که مردان و زنان زیادی در این مسابقه حضور دارند. پنیر دایره‌ای شکل بزرگی از از بالای تپه‌های شیب‌دار هیل رها می‌شود و شرکت کنندگان باید این تپه را به سمت پایین بدوند تا بتوانند پنیر را بگیرند. اولین نفری که پنیر را بگیرد، برنده خواهد بود. با این حال، با توجه به اینکه شیب تپه تقریبا عمودی است، در هنگام مسابقه تعداد زیادی به شدت آسیب می‌بینند.

۹- جشنواره کُشتی کرکپینار – ترکیه

10 فستیوال ترسناک

در این قسمت درباره جشنواره کُشتی کرکپینار که در ترکیه برگزار می‌شود صحبت می‌کنیم. در حقیقت، این رویداد خطرناک در کل کشور بسیار محبوب است و زمانی که در نفر در این فستیوال مبارزه می‌کنند، تقریبا هیچ قاعده و قانونی در آن وجود ندارد. شرکت کنندگان به هر صورت ممکن مجاز به حمله به هم می‌باشند، اما باید شلوار چرمی را که در طول مبارزه به پا دارند را بگیرند.

۸- پریدن از روی بچه (El Colacho) – کاستریلو، اسپانیا

10 فستیوال ترسناک

جشنواره عجیب و غریب El Colacho در روستای اسپانیایی کاستریلو برگزار می‌شود که در آن والدین نوزادان خود را در وسط خیابان قرار می‌دهند. در این رویداد، مردان لباسهای شیاطین را می‌پوشند و از روی نوزادان می‌پرند. گرچه منشا این جشنواره ناشناخته است، اما اعتقاد بر این است که این مراسم به منظور پاک کردن نوزادان از هر گونه گناه است. 

۷- Takeuchi Matsuri – ژاپن

10 فستیوال ترسناک

این جشن وحشیانه در ژاپن برگزار می‌شود که در آن شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم می‌شوند و معمولا یکدیگر را با چوب بامبو می‌زنند. در این مبارزه، آنها باعث آسیب جدی به رقبا می‌شوند. برنده سالی پربار و محصول فراوان نصیبش می‌شود. در صورتی که به طور تصادفی موقع این فستیوال به ژاپن رفتید و خواستید از آن لذت ببرید، توصیه می‌شود که احتیاط کنید زیرا ممکن است شما نیز مجروح شوید.

۶- جشن آتش بازی  Yanshui Beehive – تایوان

10 فستیوال ترسناک

کاملا طبیعی است که هیچ کس نمی‌خواهد تصور کند که با آتش ضربه ببیند. اما در صورت حضور در این جشن در Yanshui تایوان، از این اتفاق تعجب نکنید. جمعیت بزرگی در بلندی جمع می‌شوند و بطری‌های موشکی را روشن می‌کنند و زمانی که منفجر شود، آتش از هر جهت ممکن به افراد ضربه زند. حفاظت از خود در برابر آتش‌ بسیار دشوار است و گزارش شده است که به رغم پوشیدن لباس های نسوز، صدمات جدی به بسیاری از افراد وارد شده است.

۵- Onbashira – توکیو، ژاپن

10 فستیوال ترسناک

جشنواره Onbashira هر ۶ سال یک بار در توکیو، ژاپن برگزار می‌شود. این جشنواره عمدتا به صورت نمادین برای نو کردن معبد Suwa برپا می‌شود. در مرحله اول این رویداد خاص، درختان بزرگ بریده می‌شوند و مردان جوان باید این درختان را به محل معبد بر روی زمین‌های شیب دار بکشند. در حالی که این کار دشوار است، بسیاری از مردان مجبورند که بر روی تنه‌های درختان بنشینند و آن را به سمت پایین هدایت کنند.

۴- دویدن گاوها – پامپلونا، اسپانیا

10 فستیوال ترسناک

این جشنواره به مدت ۶۰۰ سال است که در اسپانیا برگزار می‌شود. گاوهای وحشی در خیابان‌های شهر رها می‌شوند که معمولا هزاران نفر در آنجا قرار دارند. در حالی که گاوها در خیابان‌های شهر تاخت و تاز می‌کنند، افرادی که در خیابان‌ها هستند تلاش می‌کنند که از این موجودات افرار کنند. با این وجود از سال ۱۹۲۴ حداقل ۱۵ مورد تلفات و همچنین موارد متعددی از صدمات جدی از این فستیوال گزارش شده است.

۳- جمعه پاک با اجرای نمایش به صلیب کشیده شدن مسیح

10 فستیوال ترسناک

در اکثر کشورهای غربی، عید پاک معمولا با علاقه و شور و شوق زیادی برگزار می‌شود. با این حال، این مورد در فیلیپین اصلا اینگونه نیست. در این فستیوال افراد معمولا خود را به صورت وحشیانه بر روی صلیب قرار می‌دهند و با طناب می‌بندد تا رنج عیسی مسیح را مجددا احساس کنند. تنها افراد شجاع شهامت دیدن این رویداد ترسناک و افتضاح را دارند.

۲- Agni Keli – مانگالور، هند

10 فستیوال ترسناک

Agni Keli هر سال در ماه آوریل در مانگالور برگزار می‌شود و تا ۸ روز ادامه دارد. در طول این مدت، شرکت کنندگان که معمولا دارای لباس‌های بدون بالاتنه هستند، از فاصله حدود ۳۰ تا ۵۰ فوت مشعل‌های روشن به سمت یکدیگر پتاب می‌کنند. به رغم اینکه لباس شرکت کنندگان تنها زیر کمر را پوشانده است، آتش سوزی اتفاق نمی‌افتد و افراد متعددی در معرض آسیب‌های شدید از آتش در حین مراسم هستند.

۱- جشنواره گیاهخواری – تایلند

10 فستیوال ترسناک

مسلما جشنواره گیاهخواری تایلند بی‌رحمانه‌ترین جشنواره‌ جهان است و قطعا سزاوار شماره یک این لیست است. شرکت کنندگان در این فستیوال مجبورند با استفاده از سرنگ‌ها، تیزی‌ها و غیره بدن خود را به روش های مختلف ناقص کنند. همچنین راه رفتن در آتش در طول این رویداد نیز غیر معمول نیست. گاهی اوقات مشاهده شده است که شرکت کنندگان از نردبان ساخته شده از تیغ بالا می‌روند. جالب ترین چیز در مورد این جشنواره این است که تماشاگران عادت دارند که قسمت های بریده شده از بدن شرکت کنندگان را به عنوان بخشی از مراسم بردارند. 

منبع: wonderslist

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.