۱۰ چیزی که می‌تواند منجر به جنگ جهانی سوم شود

ماهیت وجودی سازمان ملل متحد برای جلوگیری از تشدید یا امکان بروز هرگونه درگیری است. با این وجود، افزایش تروریسم سؤالاتی را در بین مردم در مورد احتمال بروز جنگ جهانی سوم ایجاد کرده است. آموزش و دادن راه کار، تنها راه حل نیست زیرا تروریسم فقط از کشورهای فقیر برنخواسته است.

در حقیقت، بیش از ۶۰۰ نفر از اهالی آمریکای شمالی از زمان آغاز به کار داعش به این گروه پیوسته‌اند. می‌توانید به دنبال دلایل تروریست شدن مردان بروید اما در عین حال اجازه دهید نگاهی به مواردی بیندازیم که منجر به جنگ جهانی سوم می‌شود. همراه وینوک باشید.

۱۰- اتحاد

جنگ جهانی سوم

اینگونه است که درگیری‌های جهانی در واقع شروع می‌شوند. در طول جنگ جهانی اول، اتریش توسط آلمان و ایتالیا حمایت می‌شد. ایتالیا حزب را تغییر داد و سه‌گانه (انگلیس، فرانسه و روسیه) این توافق را داشتند که در صورت حمله به هر یک از آنها، دو کشور دیگر به کمک خواهند آمد. بنابراین اتریش به صربستان حمله کرد، آلمان به فرانسه و سپس به روسیه حمله کرد، انگلیس به فرانسه کمک کرد و ایتالیا به آنها پیوست. به این ترتیب تقریباً تمام اروپا درگیر جنگ بودند.

در جنگ جهانی سوم نیز احتمالاً این چیزی است که اتفاق خواهد افتاد. ایران و هند ممکن است به پاکستان حمله کنند، چین به آنها کمک خواهد کرد و درگیر خواهد شد، آمریکا با هر دو طرف رودررو می‌شود و ظاهراً به آنها کمک می‌کند، فیلیپین و مجمع الجزایر همسایه ممکن است عقب باشند و به این فکر کنند که به کدام طرف بپیوندند و غیره. در خاورمیانه درگیری‌های بسیاری وجود دارد که ممکن است با سومین جنگ جهانی بزرگ همپوشانی داشته باشد و احتمال جنگ در خاورمیانه را بیشتر کند.

تماشا کنید: مقایسه نظامی دو کشور ایران و آمریکا

۹- کشور گشایی 

جنگ جهانی سوم

جنگ جهانی اول برای این شروع کرد زیرا اتریش خواهان صربستان بود (البته دلایل دیگری نیز داشت). این طمع برای گسترش مرزها و کنترل بخش بزرگی از کره زمین، جنگ طلبان را دیوانه می‌کند.

بنابراین اسرائیل باقیمانده فلسطین را می‌خواهد، آمریکا مناطقی را که تحت کنترل بومیان آمریکا است را می‌خواهد، هند چشمانش به کشمیر است، چین به دنبال جزایر موجود در دریا است و این داستان ادامه دارد.

۸- منابع

جنگ جهانی سوم

افسانه یا واقعیت، ما نمی‌دانیم زیرا ماهواره‌ای از خود نداریم تا بتوانیم رصد کنیم، اما گفته می‌شود دلیل اینکه آمریکا و هند بر سر ولایت بلوچستان در کشور آسیای جنوبی پاکستان درگیری دارند، مواد معدنی و فلزات است.

بنابراین این بازی دیگری از آواتار بر روی در زمین است، فقط تخیلی نیست و واقعیت دارد اگرچه به همان اندازه خشن و خونین است. در پایان این کشمکش‌ها آن طرفی پیروز خواهد شد که قدرتمندتر است و بتواند بدون اینکه بسیاری از اعضای خود را در معرض خطر قرار دهد پیروز شود.

۷- آب

جنگ جهانی سوم

۷۵٪ از سیاره زمین را آب فرا گرفته است و تنها ۳٪ از آن آب تازه است. از این ۳٪ فقط ۱٪ در دسترس جمعیت کل جهان است. بله ۶ میلیارد نفر و این میزان آب.

“آب، آب در همه جا است، اما قطره‌ای برای پس انداز نیست!” این یک جمله معروف است که در مدرسه و به دلایل مختلف به ما آموختند.

با بالا رفتن درجه حرارت جهان و دست درازی به سمت آب بیابان‌ها و شهرها، ممکن است شاهد “جهنم” یا “بهشت” دن براون باشیم که مات دیمون آن را بازی کرده است و ممکن است تا چند صد سال دیگر به واقعیت تبدیل شود. درست است که ما در آن زمان دیگر در اینجا نخواهیم بود، اما آیا نسل‌های آینده به خاطر آنچه انجام انجام دادیم ما را می‌بخشند؟ در اختیار داشتن منابع آب شیرین می‌تواند یکی از دلایل جنگ جهانی سوم باشد.

۶- منابع

جنگ جهانی سوم

جنگ جهانی قریب الوقوع و اجتناب ناپذیر ممکن است برای حرص و طمع یک کشور برای اشغال منابع بیشتر از آنچه لازم است بهانه‌ای شود. متأسفانه، منابع انرژی تجدیدناپذیر در جهان با سرعتی شگفت آور رو به کاهش است. و حتی ثابت نیست.

۵۰ سال دیگر ذخایر نفت در این سیاره ممکن است به پایان برسد. در ناامیدی، کشورهای قوی‌تر سعی می‌کنند ذخایر نفت و گاز را از کشورهای ضعف بگیرند. سومالی، این کشور با گاز و طلا آینده امیدوارکننده‌ای داشت تا اینکه جنگ داخلی توسط افرادی که شما آنها را می‌شناسید به این کشور کشیده شد.

۵- بیماری

ظهور ویروس‌های کشنده مانند ابولا در کشورهای آفریقایی زنگ خطر را در سراسر جهان به صدا درآورده است. اگرچه اقدامات موقت مانند محدود کردن حرکت افراد متعلق به این کشورها انجام شده است، اما طولی نخواهد کشید که تا ناآرامی برای داروها و درمان به سطح گسترده‌ای می‌رسد.

ما ممکن است دوباره در زیر خاک قرار بگیریم، تا آن زمان سوزانده شده و در معرض کرکس‌ها هستیم، اما آیا نسل‌های آینده با وجود این بیماری که نسل‌های مختلفی را به خود دچار کرده است ما را برای فشار آوردن آنها برای جنگ می‌بخشند؟

۴- اسلحه

سرمایه گذاری رو به رشد بر روی اسلحه، به ویژه سلاح‌های هسته‌ای، تهدیدی بالقوه برای جهان و نسل‌های آینده است. در حالی که بیشتر به عنوان عاملی برای ایجاد رعب و وحشت از آن استفاده می‌کنند، اما در گذشته از سلاح‌های کشتار جمعی برای تخریب و نابودی و حمله نظامی استفاده می‌شده است.

در حالی که بسیاری از کشورها سعی در استفاده بیشتر از سلاح با ساختن اسلحه بیشتر دارند، کشورها وارد یک مسابقه تسلیحاتی اسلحه شده‌اند که تنها با انفجار چند موشک پایان می‌یابد.

۳- دین و الهیات

عقیده و مذهب برخی افراد در سراسر جهان ادعا می‌کند که جنگ جهانی سوم قریب الوقوع است. به گفته یهودیان، اتفاقات آرماگدون جنگ بزرگی را تشکیل می‌دهد و آنها را از ظلم نجات می‌دهد و آنها را از مخفیگاه‌ها بیرون می‌آورد.

از سوی دیگر مسلمانان به واقعه جنگ جهانی سوم اعتقاد دارند اما با چشم انداز قیام علیه یهودیان و غیرمسلمانان جهان. ایمان ثابت به این اعتقادات می‌تواند به یک جنگ جهانی بزرگ سوم منجر شود.

تماشا کنید: انیمیشین The Village کاری از مارک بکر

۲- درگیری اوکراین

هر دو جنگ جهانی قبلی که اتفاق افتاد، روسیه را به عنوان یکی از قدرت‌های مهم در خود داشته است. آخرین حمله سربازان روسی که به اوکراینی‌ها صورت گرفت اقدام جنگ طلبانه خوانده می‌شد.

گرچه این دو کشور همیشه خشمی نسبت به یکدیگر داشتند (تقریباً همیشه)، اما تنشی که هنوز هم بین این دو کشور وجود دارد به نقطه جوش  خود رسیده است. آیا این می‌تواند رویدادی باشد که منجر به درگیری متحدها و در نهایت جنگ شود؟

۱- قانون طبیعت

ملل به منظور ایجاد فضای بیشتر توسط ملل دیگر از صفحه روزگار حذف می‌شوند. بقای اصلح، یک هنجار در این جهان است.

پس از کشته شدن ۵۰ میلیون اروپایی در جنگ‌های جهانی، جهان شاهد ظهور ملت‌های اروپایی خارج از خرابی‌های آن زمان است. جهان به اوج توسعه می‌رسد و سپس، فقط برای شروع دوباره به دنبال نابودی آن است. اگر این چرخه شریر و غیرقابل اجتناب جهان باشد ، پس دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد.

از نظر شما جنگ جهانی سوم رخ خواهد داد. اگر قرار باشد این اتفاق بیفتد، احتمال می‌دهید دلیل آن چه خواهد بود.

منبع wonderslist
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۳ دیدگاه
 1. محسن

  بعید نیست با این حماقت هایی که ایران میکنه جنگ جهانی رو شروع کنه

 2. حسن

  یکی دگ هم باید اضافه کرد به نام جمهوری اسلامی

  1. مجتبی

   اگر همین جمهوری اسلامی نبود الان اصلا ایران و خاور میانه ای نبود….امریکا همه رو گرفته بود…این که ایران هست ..امنیت هست همه از وجود جمهوری اسلامی امام خامنه ای هست ..

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.