۱۰ قانونی که افراد ثروتمند از آنها پیروی می‌کنند

آنها می‌گویند: “تا زمانی که انجامش دهید آن را تقلید کنید.” این شعار را می‌توان در بسیاری از چیزهای مختلف در زندگی اعمال کرد، خواه ایجاد اعتماد به نفس یا یک فکر مثبت یا تسلط بر مهارت‌های مختلف می‌کند. همچنین می‌تواند در سبک زندگی اعمال شود.

با استفاده از این مقاله، از شما می‌خواهیم تا سعی کنید این کارهای ثروتمندان را تقلید کنید و بعضی از این عادات را در زندگی خود اجرا کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. همراه وینوک باشید.

۱۰- کمتر صحبت کن، بیشتر گوش کن

این قانون بسیار مهمی است حتی اگر کسی با او صحبت می‌کنید دوست شما نباشد. گوش دادن به نیازهای مردم نیز یک نکته بسیار مهم در کسب و کار است. استیو جابز یک بار بیان کرد: “اینی که افراد باهوش را استخدام کنیم و سپس به آنها بگوییم که باید چه کار کنند واقعا بی معنی است، ما افراد باهوش را استخدام می‌کنیم تا بتوانند به ما بگویند چه کاری باید انجام دهیم.” مردم همیشه می‌گویند که چه چیزی دوست ندارند و دوست دارند چه چیزهایی تغییر کنند. همه ما می‌دانیم که داشتن ارتباط راه‌حل است و گوش دادن بخشی از آن است.

۹- بیرون رفتن از دفتر کار

سعی کنید بعضی از کارهای روزانه خود مانند صحبت کردن با مشتریان یا ملاقات با مشتریان و کارشناسان را، خارج از دفتر انجام دهید. اینها راه‌های عالی برای تغییر فکر، گسترش دانش و شبکه ارتباطی است. شما نمی‌توانید همه چیز را با نشستن پشت میز یاد بگیرید، اما مطمئنا می‌توانید با ترک گه گاهی میز کارتان آن‌ها را فرا بگیرید.

۸- دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید

این کار می‌تواند سخت باشد، اما اگر می‌خواهید موفق شوید، بایددوست‌های خود را دوباره ارزیابی کنید. ما از افرادی که به ما نزدیک هستند تاثیر زیادی می‌گیریم، بنابراین از خود بپرسید که آیا آنها به شما کمک می‌کنند تا بهترین خودتان باشید یا اینکه باعث به پایین کشیده شدنتان می‌شوند. اگر هدف شما  تبدیل شدن به فردی ثروتمند است، با افرادی دوست شوید که در این راه شما را یاری کنند.

۷- بدانید که چه زمانی کار را متوقف کنید

ایجاد فشار برای انجام کار بدون محدودیت، کار کردن تا آخر شب و یا انجام کار در خانه، چیزی نیست که افراد پولدار انجام دهند. آنها به خوبی می‌دانند که کار خود را از خانه و زندگی شخصی باید جدا کرد. اگر می‌خواهید در پایان کار خسته، ناکارآمد یا تحلیل رفته نباشید، کار را در زمانی مشخص متوقف کنید.

۶- هرگز یادگیری را متوقف نکنید

جهانی که در آن زندگی می‌کنیم مدام در حال تغییر است. محصولات جدید، نوآوری‌ها و فن‌آوری تقریبا روزانه پدیدار می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید در مورد تمام آنچه اتفاق می‌افتد باخبر باشید و به موفقیت برسید، باید به طور مداوم در مورد همه چیزهایی که در حال انجام است آموزش ببینید. کتاب‌ها، سخنرانی‌ها، فیلم‌ها و پادکست‌ها می توانند به شما کمک می‌کنند تا به روز باشید.

۵- منبع درآمد غیرفعال داشته باشید

افراد ثروتمند همه پول خود را صرف لباس‌های برند، ابزارهای گران قیمت، طلا و جواهرات یا اتومبیل‌هایی نمی‌کنند که بسیاری از مردم به آنها فکر می‌کنند. آنها پول خود را هدر نمی‌دهند، کاری می‌کنند که پول برای آنها کار کند. درآمد براساس یک کسب و کار جانبی، سرمایه گذاری، سود سهام یا املاک و مستغلات می‌تواند یک منبع درآمد مشترک از پول اضافی در میان ثروتمندان باشد. حتی داشتن پول در یک حساب پس انداز با سود بالا می‌تواند شما را بدون مشارکت فوری پولدارتر کند.

۴- بها دادن به زمان خود

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چقدر زمان خود را در رسانه‌های اجتماعی یا تماشای فیلم حیوانات بامزه، هدر داده‌اید؟ سعی کنید زمانی که مقابل صفحه نمایش گوشی هستید را کاهش دهید و از آن برای انجام کاری که در آینده به خاطر آن قدردان خواهید بود استفاده کنید. خواه این کارها برای رشد شخصی، سلامتی، سربازی یا شبکه ارتباطی باشد.

۳- مطالعه روزانه

بر طبق تحقیقات تام کورلی که او در کتاب Rich Habits آورده است، یکی از عادت‌های روزانه افراد ثروتمند که آنها را موفق کرده است این است که آنها مطالعه را به جای دیدن تلوزیون انتخاب کرده‌اند. در حقیقت، ۸۸ درصد افراد ثروتمند حداقل ۳۰ دقیقه در روز مطالعه می‌کنند. هر نوشته‌ای که خودسازی را بهبود بخشد می‌تواند کمک به افزایش دانش کند که ذهن را بیشتر باز می‌کند و در کار به شما کمک خواهد کرد.

۲- خود را اولویت اول قرار دهید

این موضوع واقعا مهم است که از بدن و ذهن خود مراقبت کنید و هر روز وقت خود را به آنها اختصاص دهید. وزنه برداری یا بازی تنیس، گذراندن وقت با عزیزانتان یا تنها بودن، حمام کردن یا تفکر، هر آنچه را که احساس می‌کنید شما را شارژ و آرام می‌کند. همه اینها همراه با معاینه منظم سلامت و یک رژیم غذایی مغذی می‌تواند به جلوگیری از خستگی کمک کند.

۱- برنامه‌ای مشخص داشته باشید

مهم نیست که یک دفترچه یا یک برنامه در تلفن خود داشته باشید. لیستی از  کارهای خود، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و حتی رویاهای بنویسید. تمام چیزهایی را که در روز برای شما اتفاق می‌افتد مانند افکار روزانه خود و تمام وقایع و فراز و نشیب‌های روزانه را یاداشت کنید. ذهن خود را خالی کنید بنابراین شما برای افکار و ایده‌های بیشتر فضای بیشتری دارید و هر چیزی مهمی را فراموش نخواهید کرد.

آیا از این نکات در زندگی خود استفاده می کنید؟ آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

بی ارزش ترین پول دنیا

بزرگترین دلیل برای این که چرا استارت آپ‌ها نتیجه بخش خواهند بود

پول خود را پس‌انداز کنید و در یکی از ارزان‌ترین شهرهای جهان زندگی کنید.

اشتباهات رفتاری رایج در محل کار که نباید انجام بدهیم

آداب و معاشرت درباره مسائل مالی که ما معمولا پیروی نمی‌کنیم

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.