۷ دلیل که ثابت می‌کند چرا مردم شمال اروپا شادترین مردم جهان هستند

هر ساله کشورهای شمال اروپا در فهرست شادترین مردم جهان جز اولین کشورها هستند. ظاهرا نه شرایط آب و هوایی سخت و نه روزهای آفتابی کم نتوانسته است که کشورهای اسکاندیناوی را در این ایست پایین بیاورند. اخیرا مفهوم زندگی روزمره دلپذیر نروژی در سراسر جهان ترند شده است که به معنی زندگی ساده و دلپذیر است که با عزیزان خود می‌گذرد. اما هر کشور شمال اروپا دارای دستور العمل خاص خود از سلامتی و شادی است و هر یک از آنها نوعی ارزش به زندگی ما می‌بخشند.

ما در این مقاله مجموعه‌ای از کلمات و عبارات اسکاندیناوی را جمع‌آوری کرده‌ایم که که ثابت می‌کنند چرا مردم شمال اروپا شادترین مردم جهان هستند و بی‌صبرانه منتظر به اشتراک گذاشتن آنها با شما هستیم. همراه وینوک باشید.

Sisu: کلمه‌ای فنلاندی برای صلح و قدرت داخلی

در سال ۲۰۱۷، The Times مفهوم فنلاندی Sisu را در لیستی از کلمات ترند شده کلیدی که از اسکاندیناوی آمده است قرار داد. این کلمه را نمی‌توان به طور دقیق به زبان انگلیسی ترجمه کرد، اما به طور کلی به این معنی است: اگر چیزی قرار است انجام شود، به هر قیمتی انجام خواهد شد. Sisu برای انعطاف پذیری و شجاعت به کار می‌رود و به شما می‌آموزد که چگونه کلمات غیر ضروری و احساسات بیش از حد را کنار بگذارید.

برای نشان دادن معنای اصلی کلمه Sisu مجله The Times پیشنهاد می‌کند که آن را بدون نشان دادن حالت چهره خاص بیان کنید. با این حال، هدف این نیست که دقیقا چطور صحبت کنیم، بلکه هدف این است که فقط درباره موضوع صحبت کنیم. Sisu بدین معنی است که پچ پچ کردن‌، شکایت و خودنمایی‌های بی معنی کم شود. این فلسفه Sisu است که باعث می‌شود فندلاندی‌ها برابری اجتماعی را درک کنند و این دقیقا به همین دلیل است که آنها آرام، مقاوم و خودکفا هستند.

Lagom: دقیقا یک فرد سوئدی چقدر نیاز دارد

لاگووم یک مهارت ویژه برای زندگی داشتن زندگی متعادل است. به معنای واقعی کلمه، این مفهوم را می‌توان به عنوان “فقط به اندازه کافی، نه خیلی زیاد یا خیلی کم” ترجمه کرد. Lagom در همه جا در جامعه سوئد، از جمله اقتصاد و مدیریت کسب و کار به کار می‌رود. لاگوم واقعی زمانی شروع می‌شود که یک فرد در زندگی خود همه چیز را در جای مناسب خود قرار دهد. آنها همه چیز را تحت کنترل خود نگه می‌دارند و توسط هموطنان خود که با همان اصول پایبند هستند، محاصره می‌شوند. بدون شک این چیزی است که رسیدن به آن بسیار سخت است. اما اگر مفهوم lagom را دوست دارید، بهتر است ابتدا با خودتان شروع کنید، زیرا کار همراه با عقلانیت هرگز برای به کسی آسیب نرسانده است.

Toru Ville برای شاد و خوشبخت بودن توصیه می‌کند که درآمد خود را پس انداز کنید و در مصرف  آن تعادل را حفظ کنید. برای کاهش میزان زباله مصرف انرژی و آب را کاهش دهید و به جای خرید وسایل جدید از وسایل قدیمی مجددا استفاده کنید.

Arbejdsglæde: راه دانمارکی‌ها برای دوست داشتن کارشان

توانایی لذت بردن از آنچه که برای زندگی انجام می‌دهید. Arbejdsglæde، یکی دیگر از مفاهیم شادی برای دانمارکی‌ها است، که قبلا با مفهوم hygge به جهان معرفی شده است. هر ساله، شرکت تحقیقاتی Universum Global، نتایج مطالعاتی را منتشر می‌کند که در آن رضایت کارکنان را با کار خود در کشورهای مختلف در سراسر جهان اندازه گیری می‌کند. همانطور که انتظار می‌رود، کشورهای شمال اروپا همیشه در بالاترین نقطه از این فهرست قرار دارند.

برای رسیدن به مفهوم arbejdsglæde، شما باید به این سوال پاسخ صادقانه بدهید. چرا در جایی که الان هستید کار می‌کنید؟ مزایای کار خود را بیابید، سعی کنید با همکاران و سرپرستان خود همراه شوید، وظایف خود را همانطور که از شما خواسته شده انجام دهید و به کار خود ادامه دهید تا مهارت‌های خود را تکمیل کنید. اگر همه اینها به نظر شما غیرممکن است، وقت آن است که شما به تغییر شغل خود فکر کنید. با این وجود، طبق نظر دانمارکی‌ها فردی واقعا خوشحال است که حس او هنگام رفتن به سر کار و هنگام بازگشت به خانه در شب یکسان باشد.

Friluftsliv: عشق به طبیعت به روش نروژی

فلسفه friluftsliv در مورد صرف زمان صرفا با طبیعت به منظور بازگشت به خود واقعی است. و این تنها در مورد پیاده روی در طبیعت نیست، بلکه ایده اصلی این است که خود را دور از فشار و روال عادی و روزمزگی قرار دهید. فقط شما باشید و کوله پشتی که در پشت قرار دارد و طبیعت. کار که شامل فعالیت فیزیکی در هوای آزاد می‌شود نیز در مفهوم friluftsliv گنجانده می‌شود. برای مثال، لارس میتینگ، نویسنده چوب نروژی در کتاب خود می‌گوید: بریدن، انباشته کردن و خشک کردن چوب، شیوه مردم اسکاندیناوی است که در ان از شکستن چوب برای تمرین‌های روحی استفاده می‌کنند.

در اینجا برخی از نکات توصیه شده توسط نروژی‌های بومی را عنوان می‌کنیم. “دوربین خود را برندارید و درباره آن در فیس بوک پست بذارید. فقط از یک تپه صعود کنید یا پیاده روی کنید و تجربه آن را برای خودتان نگه دارید.” “تلویزیون خود را ببندید، کیف‌های خود را با شکلات و ژامبون پر کنید، و به پیاده روی طولانی بروید. “

Gezelligheid: از دورهم بودن به روش هلندی‌ها لذت ببرید

گرچه هلند بخشی از اسکاندیناوی نیست، اما آنها نیز مفهوم بسیار خوبی از شادی دارند. هلندی‌ها بر این باور هستند که شادی اساسا مترادف با اشتراک آن با عزیزان خود است. زمان صرف شده در گروه گرمی از افرادی که از شما و حمایتتان بهره می‌بند بدون توجه به آنچه هستید، Gezelligheid نامیده می‌شود.

کلمه Gezel به معنای همراه، یک دوست قدیم است. هلندی‌ها نیز اغلب از واژه gezellig استفاده می‌کند که به معنی راحت، دلپذیر و دوستانه است. مکان‌های گرانبها و چیزهایی که خاطرات زنده را به ارمغان می‌آورند نیز جز مفهوم این کلمه هستند. ملاقات‌هایی که برای مدت طولانی منتظر آن بودید که در آن با دوستانی که مدت‌ها از هم دور بودید اتفاق بیفتد. ضمنا در نروژ نیز یک مفهوم مشابه وجود دارد که Koselig گفته می‌شود، که به معنی داشتن شام دلپذیر شاعرانه با گروهی از دوستان خوب است.

Kalsarikänni: یک راه جدید رسیدن به آرامش از فنلاندی‌ها است

Kalsarikännit (یا trotdrunk) روشی فنلاندی برای صرف وقت در خانه تنها در لباس راحتی با نوشیدنی است. معنای Kalsarit یک نوع لباس است و معنای Kännit نوشیدنی است. به لطف وزارت امور خارجه فنلاند، این اصطلاح محبوبیت فراوانی پیدا کرده است که لیستی از ایموجی‌های آن در سراسر کشور ارائه شده است. بنابراین، دفعه بعد که به رویدادی دعوت شدید که علاقه‌ای به شرکت در آن نداشتید، فقط با روش فنلاندی ریلکس کنید و بگوئید که امشب به Kalsarikännit می‌روید.

فنلاند تنها کشوری نیست که با Kalsarikännit ریلکس کنند، هلندی‌ها نیز دارای اصطلاحی برای این منظور هستند. Niksen توانایی استراحت و انجام ندادن هیچ کاری بدون داشتن احساس گناه در مورد آن است. Niksen می‌تواند تبدیل به یک نجات دهنده واقعی برای بسیاری از افراد باشد که با وظایف متعدد خود در محل کار از استرس اجتناب ناپذیر رنج می‌برند.

Gluggaveður: خوش بینی ایسلندی

Gluggaveður اصطلاح ایسلندی برای تعریف احساس شگفت انگیزی است که با نشستن در کنار پنجره و نوشیدن قهوه یا چای و لذت بردن از آب و هوای بیرون از خانه بدست می‌آید، اما نمی‌خواهید بیرون بروید تا آن را حس کنید. این کار در کشورهای شمال غربی اروپا بسیار عرف است، زیرا گاهی اوقات مردم مایل هستند برای مدت زمان طولانی لباسی گرم بپوشند و از Gluggaveður (پنجره یا هوا) لذت ببرند.

همه آن چیزهایی که برای Gluggaveður نیاز دارید، ژاکت و شلوار گرم، یک فنجان نوشیدنی گرم، یک پنجره و خلق و خوی مناسب است. آنها اعتقاد دارند که Gluggaveður می‌تواند به ذهن شما کمک کند که افکار و ایده‌های درخشان‌تر تولید کند. پس چرا آن را امتحان نکنید؟

کدامیک از مفاهیم شادی در کشورهای اروپای شمالی را بیشتر دوست داشتید؟ آیا سعی می‌کنید هر یک از آنها را در زندگی خود پیاده کنید؟

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

۷ شهری که می‌توان در آنها کمتر کار کرد و بیشتر پول پس‌انداز کرد

نکته‌های موفقیت در آزمون آیلتس که باید بدانیم

۱۵ حقیقت جالب درباره کوکائین

معنی علامت بی نهایت

علامت روبان صورتی به چه معنا است؟

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.