۱۵ دلیل که نشان می‌دهد چرا زن بودن بهتر است

۱- آستانه تحمل درد بالا: زنان زایمان می‌کنند و هیچ حالتی در زندگی وجود ندارد که بتواند با سطح درد آن رقابت کند. به این دلیل زنان به طور طبیعی تحمل درد بیشتری دارند. از زنان دندانپزشک تا آنهایی که مچ پا جا می‌اندازند می‌توانند این درد تا تحمل کنند.

از آنجایی که زنان دارای آستانه تحمل درد بالایی هستند، آنها می‌توانند از مدیتیشن‌های سنتی و شیوه‌های مختلف فعالیت بدنی استفاده کنند تا ذهن و بدنشان را آرام کنند.

۲- طول عمر بیشتر

از لحاظ آماری ثابت شده است که طول عمر اکثر زنان بیشتر از مردان است. بعضی‌ها این را به دلیل حوادثی می‌دانند که در محل کار رخ می‌دهد، اما یکی از مهم‌ترین دلایل آن بیماری است. تنها زنان تمایل دارند که کمتر بیمار شوند و طول عمر بیشتری داشته باشند.

۳- آنها می‌توانند یکدیگر را بغل کنند

زنان از لحاظ اجتماعی اجازه دارند دوست دختر خود را به صورت عمومی در آغوش بگیرند بدون این که نگران این باشند که مردم درباره آنها چه می‌گویند. این کار تنها راه ابراز احساسات زنان نسبت به یکدیگر نیست و می‌توانند در مورد ابراز احساساتشان بدون آنکه ظاهرا عجیب و غریب باشند، آزاد باشند.

۴- آنها می‌توانند گریه کنند

بعد از دلیل شماره ۳، زنان به طور اجتماعی مجاز به گریه کردن هم در فضای عمومی و هم در موقعیت‌های خصوصی خود هستند. زنان احساس آزادی بیشتری نسبت به مردان دارند. هنگامی که مردان گریه می‌کنند آنها را ضعیف تلقی می‌کنند و گاهی آنها را دارای مردانگی کمتر می‌دانند. این مورد برای زنان صدق نمی‌کند؛ گریه ذاتا باعث ضعف انسان‌ها نیست.

۵- شب‌های خانم‌ها

بعضی از کسب و کارها فروش ویژه یا رویدادهایی برای خانم‌ها دارند که در صورت حضور آنها از تخفیف و سایر مزایا بهره می‌برند. در بسیاری از مکان‌ها، خانم ها دارای پیش غذای افتخاری و یا صندلی‌های بهتر هستند. این ارزش خانم بودن است و وقتی پا به یک کلاب یا بار می‌گذارند در صورتی که می‌تواند با خود پول ببرد می‌توانند سریعتر و بدون پرداخت هزینه وارد شوند.

۶- آنها می‌توانند از آرایش استفاده کنند

مردان با چهره‌ نخراشیده‌ای که پدر و مادرشان از ابتدا برای او ساخته‌اند، بسیار درگیری دارند. زنان توانایی تغییر شکل خود را با آرایش و به مدل‌های متفاوت دارند. با استفاده از اختراعات مدرن آرایشی مانند کیت‌های کانتور، زنان می‌توانند یک چهره کاملا جدید را بوجود آورند. آرایش بخش بزرگی از زندگی یک زن است و پیدا کردن برند مناسب لوازم آرایش برای آنها بسیار مهم است.

۷- انتخاب‌های بیشتری برای لباس دارند

هنگامی که صحبت از مد به میان می‌آید قطعا پرچم خانم‌ها بالاتر است. مردان معمولا نمی‌توانند دامن بپوشند مگر اینکه دامن مردانه باشد که حتی اکثر اوقات مجاز به پوشیدن آنها نیستند. زنان به انتخاب‌های بیشتری از مد دسترسی دارند و می‌توانند مد را در محدوده وسیع‌ترین به کار ببندند.

۸- زایمان

فقط نیمی از جمعیت جهان دارای قدرت و امکانات برای رشد یک انسان دیگر در بدن خود و پس از آن به دنیا آوردن آن هستند. این معجزه طبیعت فقط برای زنان رخ می‌دهد. پس این امتیاز نهایی را “مامان شدن” می‌نامند که جادویی است.

۹- کیف مجهز

اکثر زنان با خود کیف حمل می‌کنند که می‌توانند در آن با خود لوازم بسیاری نگه دارند. اگر به دستمال، کرم ضد آفتاب یا قرص نعناع نیاز داشته باشند، می‌توانند از کیف خود آن را بیرون بیاورند. این مانند یک کیسه نگهداری اما برای زندگی روزمره است. کیف همچنین می‌تواند به عنوان یک ابزار مد استفاده شود که با خرید آن با رنگ‌ها و برندهای مختلف مانند لییز ویتون، گوچی، و شنل نیز سرگرم کننده می‌تواند باشد.

۱۰- نداشتن طاسی

طاسی از نشانه‌های مردانه است که موجب رنجش مردان می‌شود و موجب می‌شود که بسیاری از آنها به مرور زمان موهای خود را از دست بدهند. زنان به دلیل وجود کروموزوم X دوم خود که از طاسی محافظت می‌کند، در مقابل این مورد کاملا ایمن هستند. زنانی که موهایشان را بلند می‌کنند، می‌توانند با آن بیشتر از طاسی جلوگیری کنند. محصولات مرتبط با مو و کارهای مربوط به مو وجود دارد که می‌تواند میزان و اندازه مو در سر زنان را نیز افزایش دهد.

۱۱- وسعت دید آنها به رنگ‌ها بیشتر است 

زنان معمولا حس می‌کنند که می‌توانند تفاوت‌های کوچک را تشخیص دهند و این به خاطر دیدن رنگ‌ها  است. زنان می‌توانند تفاوت‌های بیشتری را در سایه‌ها و رنگ‌ها نسبت به مردان ببینند، که به آنها در هر شغل یا سرگرمی که رنگ‌ها در آن نقش دارند مانند دکوراسیون داخلی کمک کند.

۱۲- داشتن روابط عمومی بالا

بخشی از مغز که مسئول ارتباط است در اکثر زنان بیشتر از مردان است. تمایل به برقراری ارتباط و درک یکدیگر در زنان بهتر است که نه تنها از طریق گفتار، بلکه از طریق عبارات، چهره و احساسات صورت می‌پذیرد. این می‌تواند به زنان کمک کند که در محل کار و یا در روابط موفق‌تر باشند. زنان همچنین می‌توانند از کانال‌های ارتباطی مانند ایمیل، اس ام اس یا پیام دایرکت به طور موثرتری استفاده کنند.

۱۳- خانم‌ها اول

در صورت وقوع رویداد اورژانسی زنان و کودکان اول نجات می‌یابد که شانس زنده ماندن آنها را بیشتر می‌کند. همچنین، اعمال خوب اجتماعی مانند نگه‌داشتن درب‌ها برای خانم‌ها و سایر حسن نیت‌های ارائه شده به زنان وجود دارد که فقط یکی دیگر از مزیت‌های زن بودن در جامعه امروز است.

۱۴- ماندن در خانه

زنان در دنیای مدرن گزینه‌های بسیاری برای داشتن یک حرفه، خانواده و سفر به جهان دارند. اگر زنان بخواهند در خانه کار کنند یا در خانه مادری کنند ، یک نقش بسیار قابل قبول است. پدرانی که در خانه می‌مانند اغلب دچار مسائل بی دست و پایی بسیار می‌شوند و البته بسیار نادر هستند که در خانه بمانند.

۱۵- آنها گل‌های بیشتری دریافت می‌کنند

بودن در یک رابطه عاشقانه، برنده جایزه شدن یا اجرای نمایشی، همه نشان می‌دهد که زنان تمایل فراوانی به گرفتن گل دارند، که واقعا عالی است و همیشه روحیه ما را پرورش می‌دهد. گرفتن یک دسته گل از سوی عزیزترین آدم‌ها هیچ وقت قدیمی نمی‌شود.

تفاوتی میان زن بودن و مرد بودن در جامعه و اطرافیان خود می‌بینید؟ از نظر شما مرد بودن بهتر است یا زن بودن. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: womensarticle


مقالات بیشتر:

۷ دلیل که ثابت می‌کند چرا مردم شمال اروپا شادترین مردم جهان هستند

در این شهرها بیشتر پول دربیارید

گوناگون حقایق جالب و عجیب علمی

۷ اصل قدیمی تربیت کودکان که بهتر است کنار بگذاریم

عادت‌هایی که شخصیت واقعی شما را نشان می‌دهند

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.